Vladimír Výbošťok (72) veteránskym majstrom SR v šprinte s najhodnotnejším výkonom

ŠPORT
0 /

V sobotu sa v Nových Zámkoch uskutočnili veteránske Majstrovstvá Slovenska v atletike. Náš najlepší šprintér Vladimír Výboštok z Banskej Bystrice  vo svojich 72 rokoch  zvíťazil na stovke a jeho výkon sa stal najhodnotnejším na tomto mítingu.

Majstrovstvá SR veteránov

Po júnovej Zlatej tretre v Ostrave to bol ďalší súťažný štart nášho veteránskeho šampióna pred vrcholom sezóny, ktorým budú septembrové Majstrovstvá Európy veteránov v Benátkach.

Vladimír Výbošťok (VŠC Dukla Banská Bystrica) zvíťazil  v Nových Zámkoch na svojej obľúbenej 100 – metrovej trati s prepočítanými časom podľa veku 10,90 sekundy pri protivetre  – 1,2 m/s (dosiahnutý čas 14,28 sek.). K svojmu výkonu pre náš portál uviedol:

„Bežali sme už v miernom daždi na menej kvalitnej dráhe, ktorú budú Novozámčania obnovovať. Napriek tomu som s výkonom spokojný. Zapadá to do môjho plánu prípravy na európsky šampionát v Taliansku, kde by som chcel získať medailu, čo je v čoraz väčšej konkurencii stále náročnejšie. Ale som bojovník a ako reprezentant Slovenska a Banskej Bystrice urobím všetko preto, aby som bol úspešný.“

Výsledky šprintu na 100 metrov

  1. Vladimír Výbošťok Dukla B. Bystrica M72 10,90 sek. (prepočítaný čas)
  2. Jozef Niko Slávia ŠG Trenčín M49                    11,37
  3. Daniel Sabol Akademik TU Košice M41           11,92

Výbošťok štartoval aj v ďalších doplnkových disciplínach. V šprinte na 200 metrov, ktorý nasledoval hneď po víťaznej stovke, bol druhý prepočítaným časom 22,84 sek. za víťazom Jozefom Nikom (22,55 sek.). Medzi špecialistami si vyskúšal aj vrh guľou, kde prepočítaným výkonom 13,49 m skončil siedmy.

Príprava na septembrové ME v Benátkach

Po krátkom oddychu začne Vladimír Výbošťok ladiť formu na 21. Majstrovstvá Európy veteránov (Masters) – EMACS 2019,  ktoré sa uskutočnia od 5. do 15. septembra 2019 v Benátkach. Nevylučuje, že počas prípravy skúsi štart na pretekoch v blízkom zahraničí.

My budeme Vladovi držať palce, aby na európskom šampionáte rozšíril svoju obdivuhodnú zbierku cenných kovov. Vo svojich 72 rokoch je 6 – násobným majstrom sveta a 16 – násobným majstrom Európy. Stal sa držiteľom 83 medailí, z toho 41 zlatých, 23 strieborných a 19 bronzových (iba z európskych a svetových šampionátov).

Autor: (tom) , Foto: M SR Nové Zámky a ilustračné