Talentovaný bystrický bežec Filip Revaj kvalitne trénoval na Orave, hlavne na snehu

ŠPORT
0 /

Koronavírus posunul o niekoľko týždňov dozadu atletický tréningový kalendár mladého talentovaného bežca na stredné trate Filipa Revaja z AK Svetlošák Banská Bystrica. Z jari sa vrátil ako keby späť do zimy.

Onedlho 18-ročný Filip Revaj sa v závere minulého roka pripravoval na juhu Portugalska a na prelome januára a februára zasa na Kanárskych ostrovoch. Bol tam na sústredeniach spolu so skupinou martinského kouča Pavla Slouku. Následne pricestoval pod Urpín, ale v našom meste sa dlho neohrial. Pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ) uviedol:

„Keď začali platiť rôzne obmedzenia, vrátil som sa z Banskej Bystrice, kde študujem, domov do Rabče. Na Orave máme veľa možností trénovať v prírode, preto ma nezvyčajná situácia príliš nezaskočila. Improvizoval som napríklad i tak, že som chodil každý deň s rodičmi na bežky – celý marec sme totiž ešte mali sneh… Denne sme absolvovali približne dvanásť kilometrov. Okrem toho som však ešte behal podľa tréningového plánu.“

Filipovi Revajovi pred necelým rokom iba tesne unikla medaila na 15. Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v azerbajdžanskom Baku. Zverenec známeho trénera spod Urpína Eduarda Földváriho finišoval vo finále osemstovky štvrtý časom 1:55,18 min. Talentovaný mladý bežec z AK Svetlošák Banská Bystrica verí, že život – a nielen atletický – sa už čoskoro vráti do starých koľají. Teší sa na chvíle, keď bude môcť opäť súťažiť, k čomu ešte pre atletika.sk dodal:

„Dúfam, že sa na ovál vrátim zdravý a v dobrej forme.“

Filip bez hanby ďalej priznáva, že mu veľmi chýba škola i spolužiaci z Banskej Bystrice. Namiesto klasického vyučovania aj on získava vedomosti on-line, denne od 10.00 hod. do 12.00 hod.:

 „Už pomaly zabúdam, aký je to pocit ísť do školy. Mne sa nová forma vyučovania nepáči, no človek si zvykne na všetko. Dúfam, že kým sa školy znovu otvoria, nejako to vydržím. Aspoň mám o čosi viac času a stíham v pohode oba denné tréningy.“

Autor: (cb), Foto: web SAZ, olympic.sk a ilustračné