Po Zlatej tretre mieri Vladimír Výbosťok za vrcholmi veteránskej sezóny na MSR a ME

ŠPORT
1 /

Minulý týždeň náš najlepší šprintér – veterán Vladimír Výboštok vo svojich 72 rokoch už desiatykrát štartoval v Ostrave na medzinárodnom atletickom mítingu Zlatá tretra. Po ôsmich víťazstvách na stometrovej trati tentoraz skončil tesne druhý.

Zlatá tretra 2019

Na tohto ročnej ostravskej Zlatej tretre štartovali na stovke prvýkrát ženy – veteránky. Medzi mužmi nechýbal v Čechách populárny Bystričan  Vladimír Výbošťok (VŠC Dukla Banská Bystrica). Na svojej obľúbenej 100 – metrovej trati s prepočítanými časmi podľa veku skončil za 10,81 sekundy druhý, o stotinu za Čechom Františkom Tlukom.

Výsledky Zlatej tretry 2019 – 100 m muži veteráni:

  1. František Tluka Sokol Hradec Králové (64 rokov) 10,80 sek. prepočítaný čas (13,21)
  2. Vladimír Výbošťok VŠC Dukla Banská Bystrica (72) 10.81 sek. (14,16)
  3. Ladislav Noskovič AC Stavbár Nitra (39) 10,89 sek. (11,30 sek.)

Po návrate z Ostravy Vladimír Výbošťok pre náš portál uviedol:

„Pre mňa je vždy osobitným zážitkom štartovať na Zlatej tretre v Ostrave a stretnúť sa so svojimi českými partnermi, o ktorých na rozdiel od nás Slovákov je v Čechách medzi aktívnymi športovcami omnoho väčší záujem. Tentoraz som nestačil na Františka Tluku Z Hradca Králové, ktorý ma porazil o stotinku sekundy. Oceňovali nás  slávne české atlétky Jarmila Kratochvílová a Táňa Netoličková rodená Kocembová.“

Hoci už nechodí do Ostravy Usain Bolt a návštevnosť tak o niečo poklesla, je skvelé pretekať pred  stále veľkou diváckou kulisou a vidieť v akcii atletické hviezdy z celého sveta. Počasie sa dlho držalo na uzde, až ku koncu sa nad štadiónom v Ostrave – Vítkoviciach rozpršalo.

Príprava na domáce majstrovstvá veteránov a ME v Benátkach

Po Ostrave sa Vladimír Výbošťok doma v Banskej Bystrici poctivo pripravuje na zostávajúce dva vrcholy letnej atletickej sezóny veteránov:

„Už 13. júla to budú veteránske Majstrovstvá Slovenska v Nových Zámkoch. S pribúdajúcimi rokmi mi rastie aj konkurencia mladších veteránov, takže musím v príprave makať. Dúfam, že zoženiem dostatok financií od sponzorov, aby som mohol  štartovať na 21. Majstrovstvách Európy veteránov (Masters) – EMACS 2019,  ktoré sa uskutočnia od 5. do 15. septembra 2019 v Benátkach.“

Aj v týchto sparných dňoch môžete nášho úspešného veteránskeho šprintéra stretnúť na Štiavničkách v plnom tréningovom zaťažení  na atletickej dráhe alebo v posilňovni. My veríme, že Vlada uvidíme aj na domácom či európskom šampionáte a rozšíri svoju bohatú medailovú zbierku o ďalšie cenné kovy.

Autor: (tom), Foto: ilustračné