Náš najlepší atletický veterán Vladimír Výbošťok bronzový na halových ME v Madride

0 /

Slovensko a Banskú Bystricu úspešne reprezentuje na XII. Halových majstrovstvách Európy veteránov v Madride v dňoch 19. – 24. marca 2018 náš najlepší atletický veterán Vladimír Výbošťok.

Po utorkovom víťazstve vo svojom rozbehu v stredu získal vo finále šprintu na 60 m v kategórii M70 bronzovú medailu a časom 8,44 sek, vytvoril nový slovenský rekord.

Vladimír Výbošťok pre náš portál uviedol:

„Po dlhej ceste do Madridu som nemal veľa času na kvalitnú prípravu. V rozbehu, ktorý som vyhral, som sa časom 8,67 sek. Kvalifikoval do stredajšieho finále, To sa trochu opozdilo, snažil som sa o medailu, čo sa mi napokon aj podarilo. Skončil som tretí v novom slovenskom rekorde 8,44 sek., o 17 stotín sekundy  za Britom Suttonom a Talianom Bariscianim, ktorí dobehli v rovnakom čase.“

Čarom nechceného bolo, že práve v čase, keď sa Vladimír Výbošťok pripravoval v madridskej hale na svoj finálový beh v najkratšom šprinte, v Robotníckom dome v Banskej Bystrici z jeho poverenia preberal cenu športovec mesta v kategórii veteránov za rok 2017 šéfredaktor portálu Bystricoviny.sk.