Na budúci týždeň sa v Banskej Bystrici uskutočnia Majstrovstvá Európy v atletike do 18 rokov

ŠPORT
0 /

Predvlani mesto pod Urpínom zažiarilo prípravou a usporiadaním Európskeho olympijského festivalu mládeže – EYOF Banská Bystrica 2022. A žiariť bude opäť. Štadión na Štiavničkách sa už o týždeň vo štvrtok stane dejiskom európskych majstrovstiev v atletike do 18 rokov – European Athletics U18 Championships Banska Bystrica.

Športová elita v tejto vekovej kategórii od 18. do 21. júla 2024 zabojuje o medailové pozície. Zápolenie viac ako tisícky športovcov sa odohrá na banskobystrickom Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách.

Národný atletický štadión Štiavničky

Národný atletický štadión Štiavničky

„Športovisko je najkvalitnejšie, aké na Slovensku máme. Rekonštrukcia pred organizovaním EYOF-u ho výrazne zlepšila a pribudol aj 400-metrový rozcvičovací ovál. Spolu so štadiónom na UMB, ktorý využijeme ako tréningový, sme vytvorili unikátny koncept najvyšších štandardov. Štadión sme vyskúšali aj počas EYOF-u a tiež P-T-S mítingu,“

hovorí prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok.

Peter Korčok

Peter Korčok

Podľa vedenia SAZ hlavným cieľom na atletických ME do 18 rokov v Banskej Bystrici sú dve medailové umiestnenia, tri do ôsmeho miesta a päť do 16 miesta našich mladých atlétov.

Program európskeho športového podujatia v Banskej Bystrici na celé štyri dni nájdete na https://www.atletika.sk/meu18/program/.

Do predaja išlo 1 190 vstupeniek na hlavnú tribúnu a 4 000 na nekrytý ovál. Na štvordňové podujatie sú k dispozícii nielen denné a poldenné vstupenky, ale aj permanentky. Atletické kluby na Slovensku mohli počítať s bezplatnými lístkami. Prioritou je podpora slovenských športovcov na šampionáte do 18 rokov, ktorý bude najvýznamnejším medzinárodným atletickým podujatím na Slovensku v ére samostatnosti.

Vstupenky si stále môžete zakúpiť na https://www.atletika.sk/meu18/vstupenky/.

Autor: (tom), Foto: (tommesto BB a ilustračné