Matej Tóth v Helen Doron English, pripravuje sa na MS v Dauhe

ŠPORT
0 /

Vrcholom Týždňa otcov bolo vo štvrtok 13. júna v pobočke Helen Doron English v Banskej Bystrici na Internátnej 24 stretnutie olympijského víťaza a majstra sveta v chôdzi na 50 km  Mateja Tótha s novinármi.

Štúdium angličtiny v Helen Doron English pre deti i rodičov

Matej Tóth  chodí na angličtinu do jazykovej školy Helen Doron English so svojou dcérkou Emmkou,  preto boli na tlačovke prítomné aj riaditeľka bystrického centra Soňa Kopčanová a Veronika Vanková, riaditeľka pre Zvolen a Detvu.

Výchova a vzdelávanie sa vníma skôr ako záležitosť mamičiek a žien celkovo, ale v procese formovania detí je vyvažujúco podstatný mužský prvok. V jazykovej škole Helen Doron English na pripomenutie tejto skutočnosti vyhlásili Týždeň otcov pri príležitosti ich blížiaceho sa sviatku, aby aj takto vzdali hold všetkým tatkom a mužom všeobecne.

„Páči sa mi, že na hodine sa komunikuje len v angličtine a deti sú nútené rozprávať. Len tak zhodia zábrany aj v bežnej komunikácii. Vládne tam priateľská atmosféra bez stresu,“

nadšene skonštatoval Matej Tóth už po prvých skúsenostiach s metódou výučby fungujúcou vyše tri desaťročia a overene prinášajúcou mimoriadne výsledky v 37 krajinách sveta.

Matej Tóth sa  stal aj ambasádorom tejto metódy výučby angličtiny pre deti:

„Angličtina patrí medzi tie najdôležitejšie veci, ktoré môžeme deťom dať. Rozhodol som sa stať ambasádorom výučby, pretože moje deti sú dôkazom toho, ako táto metodika dokáže pomôcť k aktívnej angličtine. Tá je dnes mojím pracovným nástrojom, bez nej by som bol stratený. Neviem si predstaviť, ako by som chodil na tlačovky a rýchle rozhovory po najväčších úspechoch. Verím, že angličtinu využijem na majstrovstvách sveta v Douhe po dosiahnutom skvelom výsledku.“

Riaditeľka  banskobystrického jazykového centra Helen Doron English Soňa Kopčanová k tomu uviedla:

„Metodológia Helen Doron umožňuje deťom naučiť rozprávať a porozumieť angličtine ešte kôr, ako dokážu čítať a písať. Učia sa prakticky celé vety a nie len jednotlivé slovíčka. Kurzy vytvoril tím špecialistov, deti sa učia v malých skupinkách v uvoľnenej atmosfére a zábavnou formou prostredníctvom pesničiek, riekaniek pohybu, divadla, kreslenia či rôznych podnetových hier, doma pokračujú počúvaním nahrávok či videí. Anglicky sa učia s nimi aj rodičia, čiže je to také 2 v 1.“

Veronika Vanková dodala:

„Tá naša metóda vyučovania angličtiny u detí je výnimočná tým, že sa to deje spôsobom, ako sa vyučuje materinský jazyk. Tí najmenší nasávajú do seba angličtinu hravou formou ešte skôr, ako vedia rozprávať.“.

Matej Tóth absolvuje prvý svoj štart až na majstrovstvách sveta

Olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth sa venoval aj svojej príprave na vrhol atletickej sezóny. Začal po zranení stehenného svalu s ľahkým tréningom v domácich podmienkach v Banskej Bystrici. Ostrú prípravu na blížiaci sa svetový šampionát v katarskej Dauhe (28. 9 – 6.10) má naplánovanú až v júli.

V súčasnosti už náš chodec banskobystrickej Dukly nepociťuje žiadne zdravotné problémy.

„Momentálne som v štádiu prípravy na ostrú prípravu, ktorá sa začne začiatkom prázdnin. Potrebujem teraz hlavne, aby nohy spevneli, pohyb bol ľahší, dostal sa do správneho rytmu, aby som na začiatku sústredenia mohol nabehnúť do stanoveného plánu. Prvý júlový týždeň ideme na úvodné sústredenie k moru do Chorvátska, následne absolvujeme prípravu vo Vysokých Tatrách, potom cestujeme do talianskeho strediska Livigno a tam by som mal byť už v plnej forme, teda pripravený na septembrové majstrovstvá sveta,“

povedal Matej Tóth na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Práve štart na majstrovstvách sveta v katarskej Douhe(28. 9 – 6.10) môže byť prvý a zároveň aj posledný súťažný, ktorý chodec banskobystrickej Dukly v tomto roku absolvuje.

„Je to viac ako pravdepodobné. Do majstrovstiev sveta nepôjdem žiadny štart, najbližšie sa predstavím až v Douhe. Po návrate, ak budem zdravý, možno z pasie si ešte zasúťažím,“

prezradil Matej Tóth, ktorý verí, že sa na tento svetový šampionát adekvátne pripraví.

„Vieme čo treba odrobiť tých desať týždňov pred štartom. Nerád by som išiel do Kataru nepripravený, ale ak absolvujem stanovenú prípravu, ktorú som absolvoval aj pred olympiádou, predchádzajúcimi majstrovstvami sveta či ďalšími veľkými podujatiami, tak viem, že sa dobre pripravím a môžem ísť s čistým svedomím na štartovú čiaru. Spolu s fyzioterapeutmi a lekármi robíme všetko pre to, aby moje telo bolo pripravené na najtvrdšiu záťaž,“

dodal náš chodecký šampión.

Autor: (bat), Foto: redakčné a ilustračné