Bystrická kladivárka Martina Hrašnová má obavy, že olympiáda v lete nebude

ŠPORT
0 /

Banskobystrická kladivárka Martina Hrašnová skončila vlani na majstrovstvách sveta v Dauhe zo slovenských atlétov najvyššie – deviata, čo jej v ankete Atlét roka 2019 vynieslo druhú priečku za šprintérskym kráľom Jánom Volkom. Skúsená atlétka sa momentálne chystá už na svoju štvrtú olympiádu, avšak škrt cez rozpočet jej môže spôsobiť koronavírus.

Naša kladivárka spod Urpína Martina Hrašnová dnes (v sobotu 21. marca) oslavuje 37. narodeniny. Dvojnásobná vicemajsterka Európy a bronzová z MS 2009 môže byt spokojná z narastajúcej formy, ktorú ladí presne na olympiádu do Tokia. Všetko jej totiž vychádza podľa plánu, čo priznala v najnovšom rozhovore pre web Slovenského atletického zväzu:

„Doteraz išlo v príprave všetko hladko – na jednotku. Beriem už ako samozrejmosť, že tréningy absolvujem s bolesťami, ale zatiaľ ma to nelimituje tak, že by som pre to musela nejaký vynechať. V niektorých silových a aj technických disciplínach som si utvorila osobné rekordy, v mnohých ďalších som sa k životným maximám priblížila. Z krátkodobého hľadiska je moja forma najlepšia od roku 2015.“

Operované koleno Martinu už nebolí, čo je obrovské plus v porovnaní s minulými rokmi. Dúfa, že to takto vydrží až do konania olympijských hier v Tokiu. Tie sa však vzhľadom na vývoj situácie súvisiacej s pandémiou koronavírusu nemusia uskutočniť v riadnom termíne na prelome júla a augusta. To by našej kladivárke vážne narušilo plány, no reálne počíta s týmto variantom.

„Mám obavy, že olympiáda v lete nebude. Pre mňa by to asi bolo dosť nepríjemné, lebo náročnosť prípravy, ktorú sme si s koučom nastavili, sa nebude dať vydržať omnoho dlhšie. V situácii, v akej sme sa všetci ocitli, však musia ísť osobné ambície bokom. Momentálne je v hre oveľa viac ako úspech na nejakej súťaži,“

– zdôraznila kladivárka banskobystrickej Dukly Martina Hrašnová.

Autor: (bl), Foto: ilustračné