Atletickú ligu vyhrali ženy banskobystrickej Dukly, finále sa konalo na Štiavničkách

ŠPORT
1 /

Vynovené banskobystrické Štiavničky boli dejiskom finálovej edície tohtoročnej slovenskej atletickej ligy. Medzi mužmi triumfovali atléti Slávie STU Bratislava a medzi ženami atlétky Dukly Banská Bystrica.

Čo sa týka mužov Dukly, prekvapila diskvalifikácia prekážkara Mateja Balucha, ktorý podľa rozhodcov zle prebehol prvú prekážku. „Nepamätám si, že by sa mi niečo také vôbec niekedy stalo,“ povedal Matej Baluch tesne potom, ako sa dozvedel o svojej diskvalifikácii na 400 m prekážok. Banskobystrická Dukla však podala protest a Baluch tak nakoniec získal na prekážkach plný počet 11 bodov za víťazstvo.

Matej Baluch

V Banskej Bystrici sa predstavila aj Duklistka  Gabriela Gajanová, ktorá bežala nielen osemstovku (2:06,29 s) , ale aj 1500 m (4:36,00 s) a obe disciplíny vyhrala. „Tým, že sa nebežalo až tak rýchlo, tak sa dali celkom dobre odbehnúť obe tieto individuálne disciplíny,“ skonštatovala Gabriela Gajanová, za ktorou sa na osemstovke dobre potiahla Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) a dobehla druhá za 2:13,99 s.

Gabriela Gajanová

V hustom lejaku absolvovali svoju súťaž aj chodci. A Miroslav Úradník z Dukly Banská Bystrica si napriek nepriaznivému počasiu dokázal časom 19:31,07 min vytvoriť nový osobný rekord. „Takýto záver sezóny ma mimoriadne teší a najmä to, že som ho predviedol tu na domácej pôde,“ tešil sa Duklista Úradník.

Svoje posledné štarty v sezóne absolvovala najväčšia hviezda banskobystrického podujatia, slovenský šprintér Ján Volko z Naša atletika Bratislava. Na stovke jasne dominoval, keď finišoval za 10,36 s (-0,2 m/s). Na dvojstovke dosiahol čas 21,19 s. „Nebolo to úplne zlé, teda na tej stovke. Škoda trochu času, chcelo to možno bežať o kúsok rýchlejšie a lepší čas. Ale dnes na to nebolo podmienky. Na to sa však nevyhováram. Ja som celkom spokojný, zaberal som prvých 60 metrov a ten záver už bol trošku slabší, ale získal som body pre klub a to bolo dôležité,“ povedal krátko po dobehu dvojstovky pre web atletika.sk Ján Volko.

Ján Volko (vpravo)

VÝSLEDKY:

Muži

  1. AO TJ Slávia STU Bratislava 265 b.
  2. ŠK Dukla o.z.Banská Bystrica 210 b.
  3. AC Stavbár Nitra 154 b.

Ženy

  1. ŠK Dukla o.z.Banská Bystrica 254 b.
  2. ŠK ŠOG Nitra 224 b.
  3. AO TJ Slávia STU Bratislava 173 b.

Kompletné výsledky finále Atletickej ligy nájdete TU

Autor: (bl), Zdroj: SAZ (atletika.sk), Foto: fb SAZ