Mesto spustilo internetové hlasovanie za najlepších športovcov roka 2018

ŠPORT
1 /

Sportovec-roka

Mesto Banská Bystrica poďakuje aj tento rok úspešným športovcom, jednotlivcom a športovým kolektívom, ktorí za rok 2018 dosiahli vynikajúce výsledky a zviditeľnili naše mesto doma aj v zahraničí.

Ocenení  budú aj v kategórii „víťaz internetového hlasovania“ o najlepšieho športovca a o najlepší  športový kolektív mesta pod Urpínom. Online formulár určený na hlasovanie je k dispozícii na stránke mesta:

Anketa > Najlepší športovci mesta Banská Bystrica za rok 2018

Verejnosť môže online hlasovať od 1. do 8. februára 2019.

Zoznam nominovaných športovcov za rok 2018

Kategória juniori / olympijské športy

  1. Oliver Hrudkay – atletika / ŠK Dukla Banská Bystrica
  2. Leon Sloboda – tenis / TC Baseline Banská Bystrica
  3. Filip Révaj – atletika / AK Svetlošák Banská Bystrica
  4. Tomáš Romaňák – vzpieranie / ŠK Dukla Banská Bystrica
  5. Vladimír Škapec – vzpieranie / ŠK Dukla Banská Bystrica
  6. Benjamín Maťašaje – džudo / VŠC Dukla Banská Bystrica
  7. Alex Barto – džudo / VŠC Dukla Banská Bystrica
  8. Lujza Paliderová – atletika / AK ŠK UMB Banská Bystrica
  9. Kristína Pýchová – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica
  10. Patrik Nemčok – chôdza / ŠK BCF Dukla Banská Bystrica

Kategória juniori / neolympijské športy

  1. Barbora Krnáčová – moderný trojboj a biathle / ŠK Raja Banská Bystrica
  2. Oliver Kurek – ťažká atletika / ŠK KORNEL Banská Bystrica
  3. Nikoleta Šubová – bikini fitness / Fitness Sásová
  4. Lukáš Strapec – šach / Šachový klub Junior pri CVČ Banská Bystrica a MOMS
  5. Filip Haring – šach / Šachový klub Junior pri CVČ Banská Bystrica a MOMS

Kategória seniori / olympijské športy

  1. Marek Hamšík – futbal / SSC Neapol
  2. Richard Nagy – plávanie / ŠK Dukla Banská Bystrica
  3. Matej Tóth – chôdza / VŠC Dukla Banská Bystrica
  4. Anastasia Kuzmina – biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
  5. Paulína Fialková – biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
  6. Mária Katerinka Czaková – atletika / VŠC Dukla Banská Bystrica

Kategória seniori / neolympijské športy

  1. Paulína Fialková – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
  2. Barbora Syč Kriváňová – crossminton / Lokomotíva Banská Bystrica – oddiel badmintonu a speed badmintonu
  3. Igor Golecký – ťažká atletika / ŠK KORNEL Banská Bystrica
  4. Ondrej Hudák – ťažká atletika / ŠK KORNEL Banská Bystrica

Kategória telesne postihnutí športovci

  1. Marián Kuřeja, paralympionik, atletika / ŠK Sportlife
  2. Tomáš Král, telesne postihnutý športovec – boccia

Kategória veteráni

  1. Vladimír Výbošťok – atletika
  2. František Kmeť – Autošport Kmeť

Kategória športové kolektívy

  1. UMB Hockey team
  2. Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička
  3. Plavecký oddiel ŠK Dukla Banská Bystrica
  4. TC BASELINE Banská Bystrica
  5. BK ŠKP 08 Banská Bystrica
  6. Reprezentačná štafeta žien v biatlone (Paulína Fialková, Anastasia Kuzmina, Terézia Poliaková, Ivona Fialková)
  7. ŠK BCF Dukla Banská Bystrica
  8. ŠK Centrum mládeže karate Banská Bystrica
  9. HC ´05 Banská Bystrica
  10. Lokomotíva Banská Bystrica – oddiel badmintonu a speed badmintonu
  11. K-Dance Banská Bystrica

 

Zdroj: Mesto BB, Foto: ilustračné