Pomaly prichádza jarné počasie a s tým aj jarné podmienky na tratiach. Celkovo sa treba pripraviť na to, že na slnku sú trate počas dňa mäkké, ráno zasa podľa úsekov tvrdé až ľadové.
Pri zjazdoch treba dávať pozor pri prechodoch zo slnka do tieňa. Počasie má byť cez víkend slnečné, preto určite treba vyraziť do prírody.

Kremnické vrchy
Podmienky sa zhoršujú aj tu, ale stále sa nájdu úseky, kde to bude cez víkend výborné bežkovanie, najmä na Kordíckej zvážnici, či na hrebeni. Králická je už na viacerých miestach vyšúchaná do tenkej vrstvy ľadu, preto sa ju už upraviť nepodarí.
V zjazde treba opatrne, bežkári tu už niektoré úseky aj prenášajú. Tajovská zvážnica je zjazdná, ale už bez úpravy. Tiež sa sem treba vybrať neskôr cez deň, keď je mäkšia. V noci na sobotu pracovníci z OZ Kordícky Hrebenák upravia Kordícku zvážnicu, ratrak Biela Stopa hrebeň Skalka – Hostinec.

Šachtičky
Tu sa sezóna zrejme definitívne končí, na úpravu skútrom sú podmienky nevhodné. Aj na spodnej zvážnici sú už podmienky obmedzené, po hrebeni nevhodné.
Areál zimných športov na plážovom kúpalisku
Podmienky na okruhu máme stále vynikajúce s vrstvou snehu 60 – 100 cm. Vo štvrtok a v piatok ZAaRESáci ešte zasnežovali, cez víkend už nebudú. Trať sa tak upraví večer a ráno bude pri jasnom počasí parádne premrznutá.

Svah na sánkovanie je tiež stále v prevádzke. Areál je otvorený denne čase 7:00 – 20:00 hod.
Presne o týždeň (6. – 7. marca) organizuje ZAaRES spolu s Mestom Banská Bystrica prvý ročník bežkárskej 24-hodinovky pod názvom Bežky 24. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.bezky24.sk. Cez stránku prebieha aj bezplatná registrácia na podujatie.

„Registrácia vopred ale nie je povinná, zaregistrovať sa bude dať aj priamo na mieste. Veríme, že sa do tohto podujatia zapojí čo najviac z Vás, ktorí náš areál navštevujete pravidelne,“
hovorí riaditeľ ZAaRESu Ivan Šabo.

Snahu ZAaRESákov udržať trate pre bežkárov v prevádzke aj v týchto pomaly už jarných dňoch môžete oceniť príspevkom do dobrovoľnej zbierky. Každý kto chce prispieť, tak môže urobiť na účet: IBAN SK97 7500 0000 0040 2531 4485, variabilný symbol: VS 9999, s možnosťou uvedenia mena a priezviska v správe, prípadne prostredníctvom QR kódu. Názov účtu je Záhradnícke a rekreačné služby.
Za podporu ďakuje ZAaRES občanom, firmám, Mestu Banská Bystrica, Banskobystrickému samosprávnemu kraju a OOCR Stredné Slovensko. Fotografie sú z piatkového rána v Areáli zimných športov a zo štvrtkovej Králickej zvážnice.

Zdroj: (tom) a ZAaRES, Foto: ZAaRES



















