Za Banskú Bystricu bude hrať 20-ročný krídelník Lazar Vrekič, synovec Sašu Saviča

ŠPORT
1 /

Druholigista MFK Dukla Banská Bystrica hlási novú posilu pred nastávajúcou sezónou 2025/2026. Do svojich radov pribral 20-ročného srbského krídelníka Lazara Vrekića. Ten podpísal ročnú zmluvu s opciou na ďalšiu sezónu. Talentovaný ofenzívny futbalista prichádza z druholigového srbského klubu GFK Sloven Ruma. Zaujímavé je aj jeho rodinné prepojenie s klubom – jeho strýko Saša Savić bol dlhoročným kapitánom banskobystrického tímu.

Vrekić, ktorého spoluhráči v Banskej Bystrici familiárne prezývajú Lazi, pochádza z mestečka Djurdjevo v severnom Srbsku. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal so známym belehradským klubom FK Čukarički, kde futbalovo vyrastal. Jeho hlavnou pozíciou je pravé krídlo, no ako sám hovorí, je schopný prispôsobiť sa aj iným úlohám v ofenzíve.

Lazar Vrekić o svojom príchode pod Urpín pre klubový web povedal:

„Som veľmi rád a vďačný, že so mnou Dukla podpísala zmluvu. Klub mi od začiatku ukázal dôveru a ja chcem na ihrisku vrátiť čo najviac. V kabíne sa cítim výborne, je tu veľa mladých hráčov a od môjho príchodu boli všetci veľmi milí. Atmosféra v klube je skvelá. Navyše, sme tu dvaja Srbi, čo mi uľahčilo adaptáciu.“

Lazarov príchod do Banskej Bystrice má aj symbolický rozmer. Jeho strýko Saša Savić patril dlhé roky k oporám futbalovej Dukly a v minulosti nosil aj kapitánsku pásku.

„Vždy som vzhliadal k strýkovi. Hrával za Duklu, bol kapitánom, a som šťastný, že môžem pokračovať v jeho šľapajach. Chcem dosiahnuť s klubom podobné úspechy, aké dosiahol on,“

– dodal Lazi Vrekić, ktorý pozitívne vníma aj samotné mesto, k čomu ešte dodal:

„Banská Bystrica je krásne mesto. Živé, plné mladých ľudí, ideálne na život. Teším sa na to, čo ma tu čaká.“

MFK Dukla Banská Bystrica na svojom webe uvádza, že víta Lazara Vrekića v klube a želá mu veľa zdravia, energie a úspešných zápasov v červeno-bielom drese. Zároveň Bystricoviny zistili, že vedenie klubu aktuálne pracuje aj na príchode 26-ročného brankára z Nigérie. Je ním Mathew Yakubu, ktorý odchytal za MFK Dukla sobotňajší prípravný zápas na Morave proti Baníku Ostrava (2:2). Aktuálne je voľným futbalistom a uplynulý ročník sa predstavil v službách druholigovej Starej Ľubovne, aj vtedy ešte treťoligovej Lehoty pod Vtáčnikom.

Autor: (cb + mfkdukla.sk), Foto: fb MFK Dukla