Pred niekoľkými dňami v Sásovej si malí i veľkí Banskobystričania postavili napríklad aj hmyzí domček. Išlo o úspešnú akciu so slušnou účasťou, z ktorej mali radosť predovšetkým deti.
Séria stretnutí, ktoré organizuje samospráva v spolupráci s ekocentrom Malá Líška pokračuje. Vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia to bude v sobotu 1. októbra 2022 od 13:30 hod. v Kultúrnom dome Podlavice.
S obyvateľmi Fončordy sa stretnutie uskutoční v nedeľu 2. októbra v rovnakom čase, v priestoroch Základnej školy Narnia na Okružnej ulici.
Porozprávať sa môžete s orintológom Imrichom Kováčom, budete si môcť vyrobiť kŕmidlá, búdky pre vtáčiky i veveričky a chýbať nebude ani prednáška environmentalistu Petra Saba.
V súvislosti s podporou biodiverzity vo vnútrobolokových priestoroch je okrem samotnej výroby domovov živočíchov mimoriadne dôležitá aj ich následná adopcia. V prípade, že by ste sa radi o ne starali, napíšte na ekocentrum@malaliska.sk.
Naším cieľom je realizovať jednotlivé jednoduché opatrenia podporujúce rozvoj zelenej a modrej infraštruktúry, ku ktorým možno pristúpiť ešte skôr, ako mesto začne s komplexnou revitalizáciou okolia bytových domov v siedmich vytypovaných lokalitách Banskej Bystrice.
Všetky podrobnejšie informácie k projektu Zelené sídliská nájdete na www.banskabystrica.sk/zelenesidliska.
Zdroj: Mesto BB, Foto: ilustračné