Celý svoj futbalový život zasvätil banskobystrickej Dukle. Pod Urpínom pôsobil od mládežníckych čias až do dneška s výnimkou pol druha ročného angažmánu v maďarskom Nyíregyháza Spartacus FC. Reč je o Petrovi Borošovi, brankárovi nášho mužstva, ktorý pred necelými dvoma týždňami ukončil hráčsku kariéru a odišiel trénovať do neďalekej Podbrezovej.
Peter Boroš odohral svoj posledný súťažný zápas piateho júna v druhej lige proti rezerve Spartaku Trnava. Mal víťaznú príchuť po výsledku 3:0, takže náš 36-ročný gólman sa lúčil s nulou na konte, čo brankára teší dvojnásobne. So slzami v očiach odchádzal z ihriska, zdravil fanúšikov a spomínal na časy minulé, dobré i zlé:
„Pamätám si môj prvý zápas v roku 1999 doma s Košicami. Tento posledný si takisto budem dlho pamätať. Jednými z tých lepších boli aj stretnutia, v ktorých sme sa bili o titul so Žilinou, ale každý ligový duel mi niečo dal, posunul ma ďalej. Stále som musel na sebe tvrdo pracovať a som rád, že tá moja robota sa niekde ukázala. Samozrejme nechýbala ani sínusoida spätá s postavením a situáciou v Dukle, kde som sa rozhodol zotrvať. Hlavne posledné štyri roky boli po psychickej stránke ťažké aj pre mňa. Zväčša sme hrali o záchranu v prvej a teraz i v druhej lige, takže som rád, že sme aspoň druhú ligu pre Duklu Banská Bystrica zachránili. Ja jej prajem len to najlepšie a dúfam, že sa sem ešte vrátim.“
Peter je Bystričan srdcom i dušou, ale už sa raz rozhodol. Chce sa naplno venovať trénerstvu, zahrá si už iba za starých pánov, rozlúčkový duel neplánuje. Prijal ponuku Podbrezovej a v úlohe kouča brankárov sa tak predstaví v klube, ktorý hrá najvyššiu slovenskú súťaž. K tomu Bystricovinám povedal:
„Rozhodol som sa prijať ponuku funkcionárov Podbrezovej. Uvažoval som nad tým dlhšie a aj keď nie som ešte taký starý, ako som už spomínal posledné roky v Dukle boli z psychického hľadiska ťažké. Zvážil som všetky za a proti a dal som sa napokon nahovoriť na trénerskú dráhu. Pri remesle, ktoré robím celý život, zostávam. Verím, že som učinil správne rozhodnutie. Teším sa na novú úlohu a určite urobím všetko pre to, aby moji zverenci podávali skvelé výkony. Taký aký som bol hráč, teda zodpovedný a srdciar, sa budem snažiť zostať aj v úlohe trénera, teda preniesť do trénerskej roboty.“
Peťa Boroša vôbec neteší aktuálna situácia v našej futbalovej Dukle Banská Bystrica. Vedenie mesta sa v stredu rozhodlo spoluprácu s ňou nateraz ukončiť. Dôvodom je neplnenie dohôd majiteľov klubu týkajúcich sa vysporiadania záväzkov. Zo strany kľúčového majiteľa Jána Kováčika odznelo už viacero sľubov, ktoré neboli dodržané. Nie je však možné riadiť klub, keď na jeho dvere neustále vyklepkávajú exekútori. Mesto v aktuálne skončenej druholigovej sezóne urobilo maximum pre to, aby kluboví akcionári tento zásadný problém vyriešili. Žiaľ v takom stave, v akom je dnes, teda s nevysporiadanými starými dlhmi, je náš futbalový klub pre potenciálnych investorov nezaujímavý. Náš odchádzajúci gólman na margo budúcnosti Dukly povedal:
„Keby to záležalo iba na mne, takto tu funguje ako hodiny, ale v dnešnej ťažkej ekonomickej dobe je problém zohnať peniaze hlavne v krajských mestách. Azda sa to pohne k lepšiemu a pôjde Dukla ďalej. Tento klub s takou históriou si to zaslúži.“
Autor: (job), Foto: facebook FK Dukla (official fb site, autor: Ivan Golembiovský)



















