Stretnutie generácií otvorí 1. mája na Štiavničkách moto sezónu 2016

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Veterán klub Banská Bystrica, SAD Zvolen a.s. a Penzión Čachovo Selce pripravili na nedeľu 1. mája XXVII. ročník Stretnutia generácií. Na parkovisku Štiavničky pri čerpacej stanici Slovnaft sa otvára moto sezóna 2016.

Na 1. mája majú tradične svoj sviatok aj bystrické veterány. Na parkovisku pred futbalovým štadiónom Štiavničky sa predstavia Bystričanom v plnej kráse na tradičnej akcii „Stretnutie generácií“. Veterán klub Banská Bystrica v spolupráci s SAD Zvolen a.s.Penziónom Čachovo SelceMestom Banská Bystrica usporiada už 27. ročník prehliadky moto veteránov svojich členov.

Predseda klubu bystrických veteránov  Ivan Dedina hovorí:

„Svojich návštevníkov si veľmi vážime a najväčším vyznamenaním pre nás je, keď sa k nám radi vracajú. Našu činnosť majú možnosť ľudia posúdiť aj na akcii Stretnutie generácií, ktorou každoročne otvárame veteránsku moto sezónu. Teraz to bude v nedeľu 1. mája od 8:00 hod. opäť na Štiavničkách, kde malí i veľkí môžu obdivovať historické stroje našich členov.“

Na Štiavničkách sa tak 1. mája opäť stretnú krásne historické motocykle, osobné autá, traktory, autobusy až po nákladné autá. Ich majitelia môžu byť na svojich starostlivo udržiavaných motorových tátošov právom hrdí. Pre množstvo malých i veľkých návštevníkov to bude zasa skvelý zážitok ktorí by si Bystričania nemali nechať ujsť.

Po výstave historických vozidiel na Štiavničkách sa veterány vyberú na svoju prvú tohtoročnú jarnú jazdu do Poník, odkiaľ budú pokračovať do cieľovej stanice k penziónu Čachovo Selce.

PROGRAM XXVII. Stretnutia generácií moto veteránov:

08:00 – 10:45 hod. ŠTIAVNIČKY

11:30 – 12:10 hod. PONIKY

12:30 – 14:30 hod. PENZIÓN ČACHOVO SELCE

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová