Blíži sa 4. ročník Rockscape 2016 na bystrickom Amfiteátri

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Tak priatelia a je to tu opäť. Po roku sa stretneme na festivale plnom hudby, lásky a slobody, na 4. ročníku festivalu ROCKSCAPE v dňoch 24. – 25. júna 2016 vždy od 16:00 hod. v Amfiteátri Banská Bystrica.

Prvý ročník Rockscape sa konal v roku 2013 v areáli vodáckeho kempu Fort Geronimo vo Vlkanovej. Ďalšie dva ročníky 2014 a 2015 už na obnovenom Amfiteátri v Banskej Bystrici.

„Názov festivalu mal spájať rockovú hudbu (vrátane alternatívnych subžánrov) a slobodu. Akýsi únik (angl. escape) pred realitou bežných dní, ktorým letné festivaly určite sú. Posmievači so zlou anglickou výslovnosťou občas zabŕdli do názvu s otázkou „či rock skape?“… Rock neskapal. Práve naopak, festival bol skutočnou oslavou kvalitnej hudby, leta a pohody a už vtedy sa vedelo, že ROCKSCAPE bude pokračovať. Organizátorov o tom presvedčil pohľad do spokojných tvárí stoviek fanúšikov, mladých i starších,“

hovorí duša festivalu a jeho hlavný organizátor Rasťo Škrinár.

Obrovskú zásluhu na tom, že Rockscape sa už tretí rok po sebe bude konať na bystrickom Amfiteári Paľa Bielika, majú manželia Lánikovci a množstvo dobrovoľníkov, ktorí investovali nemalé finančné prostriedky a čas, aby legendárny “amfík“ opäť ožil.

Druhý ročník festivalu ROCKSCAPE 2014 bol prvou oficiálnou udalosťou, ktorá sa tu konala po niekoľkých rokoch. Skvelý bol aj ďalší ročník ROCKSCAPE 2015. Okrem hudobnej produkcie do programu „amfíka“ pribudlo nočné premietanie filmov, autorské čítanie, tvorivé dielne a ďalšie umelecké produkcie..

Amfiteáter, ako nový domov festivalu ROCKSCAPE obstál veľmi dobre. Všetci môžeme spomínať na krásne dni i večery plné hudby a tešiť sa na nový ročník 24. – 25. júna 2016.

Zatiaľ ohlásení účinkujúci

(zmena programu vyhradená) Piatok 24. júna 2016 LAIBACH /SLO/ RUSSKAJA /AUT/ DISILLUSION /GER/ LAURA A JEJÍ TYGŘI /CZE/ BROTHERS RASPUTIN /GB/ CHIKI LIKI TU-A /SVK/ THE LAST DAYS OF JESUS /SVK/ FOXTHROAT /LAT/

Sobota 25. júna 2016 WALTARI /FIN/ THE CARBURETORS /NOR/ INEKAFE /SVK/ LIMETAL /CZE/ ZÓNA A /SVK/ FREIRAUM 5 /AUT/ KISS FOREVER BAND /HUN/ Hudobno-tanečné štúdio Zvolen /SVK/

Vstupenky

1. Online v sieti www.predpredaj.sk.

2. Na predajných miestach siete http://www.predpredaj.sk/

Banská Bystrica: Telekom, SC Europa, Na Troskách 25 / CK Adria Travel, Rudohorská 27

Brezno: TIK Brezno, Nám. gen. M. R. Štefánika 3

Sliač: Stávková kancelária TIPOS, ul. Krátka 1

Zvolen: Telekom, OC Europa, Námestie SNP 63.

3. V Informačnom centre na Radnici v Banskej Bystrici, Námestie SNP 1.

Stanovanie

Stanovanie na festivale je bezplatné. Na okraji festivalového areálu je vyhradená plocha pre stanové mestečko. Stanovanie mimo vyhradených plôch je prísne zakázané. Stany porušujúce tento zákaz budú odstránené. Stanové mestečko bude fungovať počas konania festivalu, teda od piatku 24. júna 14:00 hod. do nedele 26. júna 12:00 hod. a po celý čas ho budú strážiť pracovníci SBS.

V stanovom mestečku ako i v celom festivalovom areáli je zakázané zakladať otvorený oheň, používať variče s otvoreným ohňom, používať pyrotechniku a podobne Organizátori prosia návštevníkov o udržiavanie čistoty v stanovom mestečku, kde budú umiestnené nádoby (igelitové vrecia) na odpad. Organizátor nezodpovedá za bezpečnosť vecí v stanovom mestečku, preto sa odporúča nenechávať v stanoch cenné veci.

Náš portál je mediálnym partnerom ROCKSCAPE 2016. Postupne vám predstavíme účinkujúcich a všetky aktuality týkajúce sa príprav tohto významného medzinárodného hudobného festivalu v Banskej Bystrici. Samozrejme na záver prinesieme originálnu reportáž z dvojdňového podujatia.


plagat

Zdroj: Rockscape, Foto: Mirka Chabadová