Šalkovú na čele stíhajú Rakytovce, na spodku bodovali Sásová, Priechod i Selce

0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa cez víkend hralo 16. kolo a v ňom sa udialo niekoľko zaujímavých výsledkov. Predovšetkým sa nečakalo zakopnutie vedúcej Šalkovej, ktorá doma iba remizovala s Repišťom 2:2, pričom bod ratovala v poslednej minúte. Hrochoťania nečakane rozdrvili Štiavnické Bane na ich ihrisku 6:0! Selce uhrali bod v Hontianskych Nemciach po výsledku 3:3 a Sásová dokázala vyhrať v Brusne a preskočiť súpera v tabuľke. Priechod zdolal doma Braväcovo a Rakytovce vyhrali v Čiernom Balogu, čím sa priblížili lídrovi súťaže na rozdiel dvoch bodov.

Prejdime najprv k sobotňajšiemu stretnutiu, ktoré sa hralo pod umelým osvetlením v Šalkovej. Pricestovali tam futbalisti Repišťa a tí sa postarali o poriadne prekvapenie. Aj v oklieštenej zostave dokázali bodovať, keď v prvom polčase išli do vedenia v 34. minúte Slaným a v 38-mej dokonca zvýšil na 0:2 Ľ. Ulbrík. Domáci dlho nedokázali na tieto zásahy odpovedať. Pomohla im až penalta v osemdesiatej minúte, keď si podľa rozhodcu nedovolene počínal v pokutovom území hosťujúci Kmeť mladší a Lukáš Palovič jedenástku premenil – 1:2. Šalkovčania potom hrali vabank a vyplatilo sa. V poslednej minúte vyrovnal Maroš Zimnikoval, takže líder súťaže získal aspoň bod doslova v hodine dvanástej.

FK Šalková – TJ Sokol Repište 2:2 (0:2)

Góly: 80. Palovič (z 11m), 90. Zimnikoval – 34. Slaný, 38. Ľ. Ulbrík. Rozhodoval: Vojtek. ŽK: Chovanec, Mesík – Slaný, Kmeť ml., Kmeť st. Diváci: 200.

Rakytovce chceli v nedeľu využiť zaváhanie Šalkovej a v Čiernom Balogu sa im to napokon aj podarilo. Vyšiel im vstup do zápasu, keď po autovom vhadzovaní prihral Považanec Vargovi a ten strelou do protipohybu brankára poslal svoj tím do vedenia – 0:1. Domáci mohli vyrovnať v 11. Minúte. Po prihrávke Mózera Sarvaš strieľal nad brvno. V 25. minúte sa tento útočník ocitol zoči voči Gardošíkovi, ale ten jeho strelu vyrazil a následná dorážka nemierila medzi tri žrde rakytovskej brány. Aj vstup do druhého polčasu sa vydaril skvele hosťom. V 50. minúte center Kohúta usmernil za gólmana Balogu Schmidtmayer – 0:2. Baločania sa dostali do hry o štyri minúty neskôr. Po ruke Kvasnu v pokutovom území sa pískala penalta. Loptu si na biely bod postavil Pečovský a hoci Gardošík smer jeho strely vystihol, na presnú strelu bol už prikrátky – 1:2. Horehronci mohli vyrovnať v 57. Minúte. Po rohovom kope však Gajdošík mieril vedľa. Domáci dobíjali bránu súpera, no Rakytovčania umne bránili. Dostali sa aj do brejkových situácii, ktoré však nedotiahli do úspešného konca.

ŠK Partizán Čierny Balog – FK Rakytovce 1:2 (0:1)

Góly: 54. Pečovský (z 11m) – 2. Varga, 50. Schmidtamyer. Rozhodoval: Belán. ŽK: Turčan (Rakytovce). Diváci: 95.

Nečakané víťazstvo zaknihovala Hrochoť v Štiavnických Baniach. Domáci, ktorí chceli na jar naháňať prvú Šalkovú, utŕžili poriadny debakel. Náš celok z bystrického okresu išiel do vedenia Michalom Poliakom v 27. minúte. O osem minút na to pridal druhý gól Ján Poničan a tretí do šatne uštedril domácim Róbert Sláva tesne pred prestávkou zo štandardky. Po nej sa žiadny obrat nekonal. Hráči spod Sitna zrejme nemali svoj deň, pretože už v 49. minúte pridal Sláva aj svoj druhý gól a rovnako ho napodobnil v 54-tej Poničan. Stav 0:5 sa potom menil až v poslednej minúte stretnutia. Dielo skazy z pohľadu domácich dokonal vlastným gólom Košarník.

TJ Baník Štiavnické Bane – ŠK Hrochoť 0:6 (0:3)

Góly: 27. Poliak, 35. a 54. Poničan, 45. a 49. Sláva, 90. Košarník (vlastný). Rozhodoval: Močiliak. ŽK: Blaško – Poničan, Maľa, Poliak, Zátroch. Diváci: 100.

Sásová hrala ďalší dôležitý zápas v boji o záchranu, tentoraz v Brusne. Domáci tím potreboval taktiež body a uvedomoval si to najmä v prvom polčase. Ujal sa vedenia v 38. minúte, keď sa presadil striedajúci Sáliš. Stav 1:0 trval pomerne dlho, až do 69. minúty. Vyrovnanie totiž privodil Kapusta a nebolo to zo strany hostí všetko. Rozhodujúci a víťazný zásah zariadil v 83. minúte Bútora, takže z troch bodov sa tešili napokon Sásovčania. Brusno si prehrou skomplikovalo situáciu v tabuľke.

FK 34 Brusno-Ondrej – ŠK Sásová 1:2 (1:0)

Góly: 38. Sáliš – 69. Kapusta, 83. Bútora. Rozhodoval: Markovič. ŽK: Šagát, Rumanovský, Sáliš (všetci Brusno). Diváci: 100.

Boj o záchranu zvláda v domácom prostredí aj Priechod. Ten hostil posledné Braväcovo a ak chcel pomýšľať na záchranu, musel vyhrať. V prvom polčase sa nevedel náš celok z bystrického okresu presadiť. Prvý presný zásah prišiel až v 67. minúte a bol mimoriadne dôležitý. Postaral sa oň mladý Miro Debnár, keď po odrazenej lopte spoza veľkého vápna prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Následne domácim spadla z chrbta ťarcha úvodného gólu a tak si postupom času vypracovávali čoraz viac príležitostí. Gólovo sa však ujala až v 81. minúte hlavička Róberta Hejčíka po rohovom kope Matúša Vajdu. Hostia sa na vyrovnanie nezmohli, takže Priechodčania si pripísali dôležité tri body v boji o záchranu.

OFK 1950 Priechod – FK Sokol Braväcovo 2:0 (0:0)

Góly: 67. Debnár, 81. Hejčík.  Rozhodoval: Náther. ŽK: Vajda – Ambróz, Švančara. Diváci: 120.

Na záver sme si nechali gólovú prestrelku v Hontianskych Nemciach. Cestovali tam Selce a hoci v zápase ani raz neviedli, dokázali dať tri góly a bodovať. Ak by domáci nemali Šimona Šnajdera ktovie ako by duel dopadol. Tento hráč totiž zaznamenal hetrik a postaral sa o všetky góly svojho tímu. Skóroval už v šestnástej minúte, no hostia do prestávky vyrovnali Matúšom Mesíkom. Gól do šatne hontianskych futbalistov nerozhádzal, pretože spomínaný Šnajder sa presadil už v tretej minúte druhého dejstva – 2:1. Vyrovnanie síce privodil v 55. minúte Filip Koctúr z nariadenej penalty, ale strelecky disponovaný Šnajder sa s daným stavom nechcel zmieriť a v 67. minúte zaknihoval hetrik, ktorým priklonil misku váh na stranu svojho tímu – 3:2. Selce sa taktiež nechceli poddať a v 75. minúte tretíkrát vyrovnali! Tentoraz Karolom Rakytom. Výsledok 3:3 sa už v závere nemenil, takže spokojnejší mohli domov odchádzať hostia.

OTJ Hontianske Nemce – ŠK Selce 3:3 (1:1)

Góly: 16., 48. a 67. Šnajder – 43. Mesík, 55. Koctúr (z 11m), 75. Rakyta. Rozhodoval: Szabó. ŽK: Vaškor – Hapak, Mesík. Diváci: 250.

Zostávajúci výsledok: Lovča – Lieskovec 0:1.

Najbližšie sa hrá 17. kolo, v ktorom v sobotu 16. apríla o 16.00 hodine privítajú Rakytovce doma Hontianske Nemce a v nedeľu 17. apríla o 16.00 hodine hostia Selce doma Brusno, Sásová – Lovču, Hrochoť – Repište, Šalková sa predstaví v Čiernom Balogu a Priechod v Lieskovci.

1. Šalková 35b, 2. Rakytovce 33b, 3. Hrochoť 32b, 4. Štiavnické Bane 30b, 5. Hontianske Nemce 25b, 6. Č. Balog 21b, 7. Repište 21b, 8. Lieskovec 21b, 9. Lovča 19b, 10. Sásová 19b, 11. Selce 19b, 12. Brusno-Ondrej 18b, 13. Priechod 17b, 14. Braväcovo 6b.

Autor: (cb), Foto: Zdorj: facebook TJ Sokol Repište (zo zápasu v Šalkovej)