Šalková opäť zakopla, situácia sa zamotáva na vrchu i spodku tabuľky

0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa cez víkend hralo 17. kolo a v ňom sa opäť udialo niekoľko zaujímavých výsledkov. Predovšetkým sa nečakala prehra vedúcej Šalkovej v Čiernom Balogu o tri góly na nulu. Prenasledujúci Rakytovčania to dostatočne nevyužili, pretože doma iba remizovali s Hontianskymi Nemcami. K čelu sa však priblížila Hrochoť po výhre nad Repišťom 4:0. V súbojoch o záchranu stúpajú k stredu tabuľky po výhrach Sásová a Selce. Cennú remízu uhral Priechod v Lieskovci. Brusno už kleslo na predposlednú priečku

Prejdime najprv k sobotňajšiemu stretnutiu v Rakytovciach, kde privítali Hontianske Nemce. V prvom polčase to bola futbalová nuda, bez vyloženej šance. Za zmienku stojí iba priamy kop domáceho Gašpara z deviatej minúty, ktorý tesne minul bránku. V druhom polčase mali Rakytovčania navrch, ale nevyužili šance. Pred Fojtíkom zasahoval obranca Nemiec v poslednej chvíli a Varga mieril lobom nad brvno. Trestať mohli hostia po hodine hry, avšak Babiaka vychytal zoči – voči gólman Gardošík. V sedemdesiatej minúte dostali domáci výhodu, pretože po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska Ján Rerich. Od tejto chvíle hosťujúci hráči viac ležali na zemi ako hrali a snažili sa udržať remízu. Plány im mohol prekaziť Murín, ktorý sa ocitol pred brankárom Ďuricom, no mieril presne do jeho nôh. Recept nenašiel ani Fojtík z rohu päťky, takže oba tímy sa rozišli zmierlivou remízou 0:0.

FK  Rakytovce – OTJ Hontianske Nemce 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Fajčík. ŽK: Považanec, Fojtík, Kohút – Ján Rerich. ČK: 70. Ján Rerich (po 2ŽK). Diváci: 70.

Šalková pricestovala v nedeľu do Čierneho Baloga v značne oklieštenej zostave a domáci tohto faktu využili. V prvom polčase sa ujali vedenia gólom Peťka v sedemnástej minúte. Hostia sa naň snažili odpovedať a vyrovnať, no s pribúdajúcimi minútami už museli hrať vabank a doplatili na to. Baločania v 84. minúte zvýšili vedenie Mózerom a o tri minúty neskôr stanovil konečný a nečakaný výsledok na 3:0 Giertl. Šalkovčania hrali síce slušne bez kariet, no nevedno prečo cestovali k súperovi iba s dvoma náhradníkmi a využili jedno striedanie.

ŠK Partizán Čierny Balog – FK Šalková 3:0 (1:0)

Góly: 17. Peťko, 84. Mózer, 87. Giertl. Rozhodoval: Majerčík. ŽK: Vraniak, M. Auxt, J. Auxt (všetci Č. Balog). Diváci: 150.

Zaváhanie Šalkovej, ale i Rakytoviec využila Hrochoť. Tam pricestovali hráči Repišťa taktiež v oklieštenej zostave iba s jedným náhradníkom a vôbec domácich nehnevali. Tí vyhrali pohodlne po góloch v rozmedzí siedmich minút. Skóre otvoril v 22. minúte Marek Bažík, o tri minúty zvyšoval Pádár a ešte pred pol hodinou stanovil polčasový výsledok na 3:0 Bondarchuk zo štandardnej situácie. Po zmene strán si už náš celok z bystrického okresu podržal pohodlné vedenie. V 88. minúte výsledok prikrášlil štvrtým gólom Poliak.

ŠK Hrochoť – TJ Sokol Repište 4:0 (3:0)

Góly: 22. Bažík, 25. Pádár, 29. Bondarchuk, 88. Poliak. Rozhodoval: Rybár. ŽK: Ľ. Ulbrík (Repište). Diváci: 150.

Sásová hrala ďalší dôležitý zápas tentoraz doma, kde hostila nováčika z Lovče. V prvom polčase mala navrch a po polhodine hry sa ujala vedenia. Po centri pred bránku sa dostala spätná prihrávka k Šimonovi Bútorovi, ktorý mieril presne – 1:0. Po zmene strán sa hostia snažili vyrovnať, vyslali niekoľko nebezpečných lôpt pred bránku, no domácim sa núkali brejkové situácie. Po rýchlom prechode do útoku sa napokon dočkali, keď v 78. minúte presnou strelou zvýšil z pravej strany šestnástky na konečných 2:0 Tomáš Fábry. Gól je zachytený aj v našej fotogalérii z tohto zápasu.

ŠK Sásová – TJ Lovča 2:0 (1:0)

Góly: 35. Bútora, 78. Fábry. Rozhodoval: Spišák. ŽK: Kapusta (Sásová). Diváci: 200.

Okresné derby sa hralo v Selciach kam pricestovali hráči Brusna.  Domáci boli miernymi favoritmi a potvrdili to na ihrisku troma gólmi. Ten prvý dosiahol už v siedmej minúte Strečok. Pred prestávkou upokojil svojich priaznivcov Koctúr, ktorý zvýšil na 2:0. Po prestávke sa opäť podarilo presne mieriť Filipovi Koctúrovi. Ten už v 57. minúte pochoval nádeje hostí na zvrat. Selce sa tak posunuli k stredu tabuľky, Brusno sa prepadlo na predposlednú priečku.

ŠK Selce – FK 34 Brusno-Ondrej 3:0 (2:0)

Góly: 7. Strečok, 37. a 57. Koctúr. Rozhodoval: Hanuska. ŽK: Mesík – Bošela. Diváci: 200.

Boj o záchranu zvláda na jar celkom slušne i Priechod. Ten cestoval na pôdu silného Lieskovca a získal tam cennú bezgólovú remízu. Popasoval sa s nepriazňou osudu i s neprajným rozhodcom a ustál i oslabenie. V 63. minúte totiž dostal Penov dve žlté karty v rade, tú druhú za nešportové správanie, nasledovala teda aj červená a musel ísť predčasne pod sprchy. Túto početnú výhodu domáci nevyužili. Navyše náš celok z bystrického okresu videl aj ďalšiu červenú kartu po druhej žltej, a to v poslednej minúte, kedy Čavoj podrazil súpera podľa arbitra dosť riskantne. Lieskovec teda prevahu v poli nevyužil, takže body sa delili. Penov navyše vyslovil podozrenie, že hlavný rozhodca bol pod vplyvom alkoholu.

OŠK Lieskovec – OFK 1950 Priechod 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Truban. ŽK: Gerát – Molnár, Debnár, Penov, Čavoj, Vajda. ČK: 63. Penov (po 2ŽK), 90. Čavoj (po 2ŽK). Diváci: 130.

Zostávajúci výsledok: Braväcovo – Štiavnické Bane 4:2.

Najbližšie sa hrá 18. kolo, v ktorom je na programe v sobotu 23. apríla o 19.00 hodine šláger medzi prvou Šalkovou a druhou Hrochoťou pod umelým osvetlením. V nedeľu 17. apríla o 16.00 hodine Priechod privíta Sásovú, Brusno Rakytovce a Lovča hostí Selce.

1. Šalková 35b, 2. Hrochoť 35b, 3. Rakytovce 34b, 4. Štiavnické Bane 30b, 5. Hontianske Nemce 26b, 6. Č. Balog 24b, 7. Sásová 22b, 8. Selce 22b, 9. Lieskovec 22b, 10. Repište 21b, 11. Lovča 19b, 12. Priechod 18b, 12. Brusno-Ondrej 18b, 14. Braväcovo 9b.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Sásová - Lovča)