Kremnička zakopla v Čadci, Jupie vyhralo v Kováčovej a Medzibrod v Divíne

2 /

Cez víkend sa hralo ďalšie jarné kolo v tretej a štvrtej futbalovej lige. Potešili nás tímy v štvrtej lige. Medzibrod nasúkal poslednému Divínu šesť gólov a Jupie Podlavice Badín vyhralo susedné derby v Kováčovej. V tretej lige žiaľ Kremnička neuspela v Čadci, keď nevyužila ani stopercentné šance, za čo v konečnom zúčtovaní horko pykala.

III. LIGA

Kremnička už v sobotu hrala v Čadci, kde si verila a chcela získať tri body. Od začiatku bola útočnejším mužstvom, ale po nevyužitej šanci ju trestal súper, ktorý išiel do vedenia v 28. minúte Šebíkom. Náš celok vyrovnal o jedenásť minút neskôr. Do úniku sa dostal Ján Kostúrik a brankára Hlavu dokázal prekonať. Na prestávku sa teda išlo za stavu 1:1. Po nej mohla ísť Kremnička do vedenia, ale nevyužila dve tutovky, v ktorých sa ocitli útočníci Kostúrik a Laksík. Gólman z Čadce sa zaskvel aj po strele Viciana, keď dokázal zlikvidovať i tečovanú loptu. Prišiel trest. Domáci z prvej vážnejšej šance išli do vedenia, keď sa prízemnou strelou opäť presadil Šebík. Napriek tomu sa Juračkovci nepoddali a snažili sa vyrovnať, no viackrát viazla finálna fáza. Kysučania hrozili z rýchlych brejkov. Napokon z nich dali ešte ďalšie dva góly, o ktoré sa v 68. a 81. minúte postaral Kubica. Výsledok 4:1 bol pre náš tím krutý. Zápas hodnotil tréner Kremničky Norbert Juračka nasledovne: „Konečný výsledok nezodpovedá priebehu. Domáci však boli presnejší a efektívnejší v koncovke, takže zaslúžene vyhrali. Ujali sa vedenia, keď my sme predtým nevyužili veľkú šancu a po našej nepresnosti nám dali gól. Boli sme lepším mužstvom, mali šance, no vyrovnali sme až po úniku Kostúrika. Na začiatku druhého polčasu sme nevyužili dve stopercentné šance. Kostúrik a Laksík urobili z brankára hrdinu. Ten potom zneškodnil aj tečovanú strelu Viciana. Domáci z prvej vážnejšej šance skórovali na 2:1. My sme chceli vyrovnať, snažili sme sa, no viazla nám koncovka, vo finálnej fáze boli hráči nepresní. Súper mal viacero protiútokov do našej otvorenej obrany a zvýšil vedenie. Chceli sme v Čadci dosiahnuť viac, ale futbal sa hrá na góly. My sme mali držanie lopty, viac šancí, ale oni dali viac gólov. Musíme na tento zápas zabudnúť, dobre sa pripraviť na Novú Baňu a vrátiť sa na víťaznú vlnu.“

FK ČadcaTJ ŠK Kremnička 4:1 (1:1)

Góly: 28. a 57. Šebík, 68. a 81. Kubica – 39. Kostúrik. Rozhodca: Rojček. ŽK: Šebík – Bíreš. Diváci: 100.

Zostava Kremnička: Krejčí – Vodecký, Bíreš, Herich, Šufliarský – Cimerman (69. Rafanides), Ševčík, Urgela, Vician – Laksík (69. M. Sokol), Kostúrik (77. Výlupok)

Ostatné výsledky: Námestovo – Lip. Hrádok 0:1, Detva – Krásno n. Kys. 1:0, Žarnovica – Kalinovo 2:1, Lučenec – Martin 1:1, Bytča – Makov 2:0, N. Baňa – Podbrezová B 1:1, Lip. Štiavnica – Pohronie B 2:1.

Ďalší zápas odohrá Kremnička doma, keď v nedeľu 17. apríla o 10.30 hodine privíta Novú Baňu. Prekvapením tohto víkendu boli zápasy prvých dvoch tímov. Vedúci Martin iba remizoval v Lučenci a Námestovo prehralo s Liptovským Hrádkom.

1. Martin 46b, 2. Námestovo 38b, 3. Lip. Hrádok 38b, 4. Kremnička 35b, 5. Makov 33b, 6. Kalinovo 32b, 7. Podbrezová B 31b, 8. Žarnovica 30b, 9. Čadca 27b, 10. Krásno n. Kys. 24b, 11. Lip. Štiavnica  21b, 12. Lučenec 21b, 13. Bytča 21b 15b, 14. Detva 18b, 15. N. Baňa 18b, 16. Pohronie B 1b.

IV. LIGA

Medzibrod cestoval na pôdu posledného celku súťaže do Divína a nikoho nenechal na pochybách, že tam aj vyhrá. O troch bodoch rozhodol v podstate už v prvom polčase. Skóre otvoril v 19. minúte Pipich, o šesť minút neskôr pridal druhý gól Bobok a po polhodine zvýšil na 3:0 pre náš celok Pribula. To však nebolo všetko. Domáci nezvládli záver prvého polčasu a inkasovali ešte dvakrát. presadil sa Peter Haviar a opäť Ivan Pipich. Po prestávke zvýšil na 6:0 pre Medzibrod Ondrej Pribula. Od tohto stavu sa náš tím z bystrického okresu akoby šetril. Divínčania teda mohli aspoň korigovať nepriaznivý vývoj gólmi Tomašika a Havrlu, no na drámu pomýšľať rozhodne nemohli.

FC Slovan Divín – TJ Sokol Medzibrod 2:6 (0:5)

Góly: 53. Tomašik, 56. Havrla – 19. a 42. Pipich, 25. Bobok, 31. a 53. Pribula, 35. Pet. Haviar. Rozhodoval: Grenčík. ŽK: Smädo – Sokol ml. Diváci: 110.

Zostava Medzibrodu: Tonhajzer – Gregor, Sokol ml., Rajčok, Pet. Haviar  – Samuelčík, Sokol st., Bobok, Pribula (78. Klinec) – Vančo (82. Huťka), Pipich (70. Tešlár)

Naše Jupie cestovalo z Badína do neďalekej Kováčovej a susedské derby sa jej vydarilo. V prvom polčase domáci nedokázali skórovať, mali šancu už v prvej minúte, ale kapitána Plavca vychytal Škubák. Hosťujúci celok z bystrického okresu držal viac loptu na kopačkách, no nedokázal sa presadiť ani po rohovom kope, keď Veselovský hlavičkoval vedľa bránky. O gól do šatne sa postaral v 40. minúte Oliver Ďurta, ktorý dostal kolmú prihrávku od Šveca a išiel sám na bránku. Po jeho krížnej strele bolo 1:0. Po zmene strán už diváci žiadny presný zásah nevideli, hoci sa oň snažili oba tímy. Jupie pozorne bránilo, Škubák musel zasahovať výraznejšie iba po rohu, keď ho hlavičkou zamestnal domáci futbalista. Na opačnej strane mal možnosť Veselovský, no jeho koncovke chýbala razancia. Naše mužstvo z Badína si tak pripísalo do tabuľky tri body a naďalej sa drží v jej strede.

ŠK Prameň Kováčová – JUPIE Podlavice Badín 0:1 (0:1)

Gól: 40. Ďurta. Rozhodoval: Kapusta. ŽK: Kalutskyi – Veselovský, Švec. Diváci: 150.

Súpiska Jupie: Škubák – Pšida, Ľ. Ďuriš, Švec, M. Baláž – Marchuk, E. Hudec – Ulehla (71. Valach), Plško, Ďurta – Veseleovský (89. Boháčik)

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Hriňová 4:1, Poltár – Pliešovce 2:0, Revúca – Málinec 2:2, Vinica – V. Krtíš 1:3, Slovenské Ďarmoty – Zvolen B 2:0.

V najbližšom kole sa naše celky predstavia doma. Konkrétne v sobotu 16. apríla o 16.00 hodine Medzibrod privíta Poltár a naše Jupie v nedeľu 17. apríla o 16.00 hodine hostí v Badíne Revúcu.

1. Fiľakovo 41b, 2. Medzibrod 39b, 3. Slovenské Ďarmoty 38b, 4. Zvolen B 36b, 5. Revúca 24b, 6. Hriňová 24b, 7. Jupie Podlavice-Badín 23b, 8. Pliešovce 23b, 9. Poltár 20b, 10. Vinica 19b, 11. Kováčová 14b, 12. V. Krtíš 10b, 13. Málinec 6b, 14. Divín 2b.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny (zo zápasu Kremnička - Čadca)