Kremnička zakopla s rezervou Podbrezovej, Medzibrod a Jupie s víťazstvami

0 /

Cez víkend sa hralo ďalšie jarné kolo v tretej a štvrtej futbalovej lige. Kremnička privítala béčko Podbrezovej a žiaľ súperovi s viacerými hráčmi A – tímu podľahla. Potešili nás štvrtoligisti. Medzibrod vyhral nad Pliešovcami a Jupie Podlavice Badín nad Poltárom. Oba naše tímy po výsledkoch 2:0.

III. LIGA

Kremnička hostila doma béčko Podbrezovej a v lepšom prvom polčase išla do vedenia. Cimerman našiel po polhodine hry pred bránkou voľného Lukáša Laksíka a ten nemal problém poslať loptu medzi žrde. Hostia stihli ešte do prestávky vyrovnať. Po rohovom kope zostal nepokrytý Migaľa a bolo 1:1. Po zmene strán sa hral naďalej útočný futbal z oboch strán. Do hry išiel namiesto Laksíka na hrot Sokol, ktorý mieril po hodine hry do brvna. Rozhodca Libiak neodpískal hosťujúcemu futbalistovi ani ruku v pokutovom území, hral s ňou neúmyselne, ale lopta putovala na bránku. Kremnička svoje príležitosti nevyužila a napokon pykala. Z pravej strany sa dostala dlhá lopta do šestnástky k Sablerovi, ktorý sa presadil – 1:2. Na tento gól už domáci nedokázali odpovedať, hoci sa o to hlavne v závere snažili. Tréner Kremničky Norbert Juračka prehru hodnotil nasledovne: „Hlavne v prvom polčase sme mali urobiť viac pre víťazstvo. Boli sme totiž lepším mužstvom. Bohužiaľ sme nedokázali pridať druhý gól a súper po našej chybe vyrovnal. V druhom polčase sme odpadli, hostia boli lepší a zaslúžene vyhrali. Možno sme mali v závere tlak, ale k ničomu neviedol.“

TJ ŠK Kremnička – ŽP Šport Podbrezová B 1:2 (1:1)

Góly: 31. Laksík – 42. Migaľa, 77. Sabler. Rozhodca: Libiak. ŽK: Ševčík, Šufliarský – Magda. Diváci: 100.

Zostava Kremnička: Gašperan – Vodecký, Bíreš, Herich, Šufliarský – Kolláti (84. Rafanides), Urgela, Vician (75. Rafanides), Ševčík, Cimerman – Laksík (65. M. Sokol), Kostúrik

Ostatné výsledky: Pohronie B – Žarnovica 0:2, Martin – Čadca 2:1, Bytča – Námestovo 2:0, Lip. Štiavnica – Lučenec 1:0, Makov – Detva 1:2, Kalinovo – N. Baňa 0:0, Krásno n. Kys. – Lip. Hrádok 3:0.

Ďalší zápas odohrá Kremnička na ihrisku súpera, konkrétne v sobotu 7.mája o 16.30 hodine v Námestove. V tabuľke sa náš tím aj napriek prehre posunul zo štvrtej na tretiu priečku, keďže Liptovský Hrádok prehral vyšším rozdielom a skóre tak už máme lepšie.

1. Martin 55b, 2. Námestovo 41b, 3. Kremnička 41b, 4. Lip. Hrádok 41b, 5. Makov 36b, 6. Kalinovo 36b, 7. Žarnovica 36b, 8. Podbrezová B 34b, 9. Krásno n. Kys. 30b, 10. Čadca 30b, 11. Lip. Štiavnica  28b, 12. Bytča 28b, 13. Lučenec 22b, 14. N. Baňa 22b, 15. Detva 21b, 16. Pohronie B 1b.

IV. LIGA

Medzibrod privítal doma Pliešovce a o favoritovi zápasu nebolo pochýb. Domáci futbalisti si chceli poistiť prvú priečku v boji o postup do tretej ligy s Fiľakovom na diaľku, takže sa pustili dravo do útočenia a pred tristo divákmi dokázali napokon pred prestávkou skórovať. V 42. minúte sa presadil útočník Tomáš Klinec – 1:0. Medzibrodské rady v druhom polčase po hodine hry upokojil druhým gólom ďalší útočník domácich. Na 2:0 zvýšil Ján Tešlár a zároveň tým stanovil i konečný výsledok, keďže sa už nik z jeho spoluhráčov k nemu nepridal.

TJ Sokol Medzibrod – TJ Tatran VLM Pliešovce 2:0 (1:0)

Góly: 42. Klinec, 64. Tešlár. Rozhodoval: Žeriava. ŽK: Ďurajka (Pliešovce). Diváci: 300.

Zostava Medzibrodu: Tonhajzer – Gregor, Sokol ml. (73. Huťka), Rajčok, Pet. Haviar – Samuelčík, Sokol st., Bobok (46. Pribula), Vančo – Tešlár, Klinec (85. Pav. Haviar).

Naše Jupie privítalo doma v Badíne Poltár a so súperom si dlho nevedelo rady. Hostia boli o niečo lepší, ale nevedeli sa presadiť. Strelecké suchoty odklial až v 82. minúte Radovan Beňák. Z priameho kopu trafil presne do vinkla a postaral sa o vedenie 1:0. Súper nášho tímu potom otvoril hru a v snahe vyrovnať inkasoval i druhý gól. Postaral sa oň v 87. minúte Vladyslav Marchuk.

JUPIE Podlavice Badín – TJ Sklotatran Poltár 2:0 (0:0)

Góly: 82. Beňák, 87. Marchuk. Rozhodoval: Belko. ŽK: Marcinek, Rusnák (obaja Poltár). Diváci: 100.

Zostava Jupie: Škubák – Pšida, Valach (46. Gajan), Švec, M. Baláž – Marchuk, E. Hudec – R. Beňák, Plško, Ďurta (89. Ulehla) – Veselovský

Ostatné výsledky: Málinec – Hriňová 3:3, Vinica – Fiľakovo 0:2, Slov. Ďarmoty – Kováčová 0:0, Zvolen B – Revúca 1:0, V. Krtíš – Divín 3:0.

V najbližšom kole sa naše celky predstavia na ihriskách súperov. Konkrétne v nedeľu 8. mája o 16.30 hodine Medzibrod odohrá dôležitý zápas s najväčším rivalom o prvenstvo v súťaži vo FiľakoveJupie cestuje do Hriňovej.

1. Medzibrod 48b, 2. Fiľakovo 47b, 3. Slovenské Ďarmoty 43b, 4. Zvolen B 39b, 5. Revúca 30b, 6. Jupie Podlavice-Badín 29b, 7. Pliešovce 26b, 8. Hriňová 25b, 9. Vinica 23b, 10. Poltár 23b, 11. Kováčová 21b, 12. V. Krtíš 13b, 13. Málinec 8b, 14. Divín 3b.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Kremnička - Podbrezová B)