Kremnička i v oslabení vyhrala na Liptove, Medzibrod zvládol prestrelku v Hriňovej

2 /

Cez víkend sa hralo ďalšie jarné kolo v tretej a štvrtej futbalovej lige. Potešila nás Kremnička, ktorá vyhrala v Liptovskom Hrádku u druhého celku súťaže a bodovo sa naň aj dotiahla. V štvrtej lige Medzibrod vyhral v Hriňovej 4:3, keď čelil penalte v závere a musel hrať v oslabení po vylúčení brankára. Jupie podľa očakávania zvládlo duel v Divíne.

III. LIGA

Kremnička sa predstavila na pôde Liptovského Hrádku a ťažký duel zvládla. Tréner Norbert Juračka od začiatku zápasu nasadil hrdinu z predchádzajúceho kola Miroslava Sokola a ten sa mu hneď v úvode odvďačil za dôveru gólom. Predchádzala mu však nevyužitá šanca domácich, ktorí miesto strely volili prihrávku a platilo teda pravidlo nedáš – dostaneš. Z následného protiútoku totiž Cimerman našiel centrom hlavu Sokola a tento útočník otvoril skóre – 0:1. Liptáci boli potom aktívnejší, častejšie mali loptu na kopačkách, ale do šancí sa nedostávali, hrozili najmä zo štandardiek. V závere polčasu vyrobil gólman Hrádku zlú rozohrávku, čo využil Kolláti na zvýšenie vedenia – 0:2. Domáci však stihli do prestávky odpovedať a znížiť Otrubom, ktorý dorazil vyrazenú loptu brankárom Gašperanom. Druhý polčas ovplyvnila druhá žltá karta. Rozhodca ju udelil nášmu Tóthovi, takže sa predčasne porúčal pod sprchy. Oslabená Kremnička začala hrať viac dozadu, defenzívnejšie a aj keď si súper vytvoril tlak, vyložené príležitosti neprichádzali. Až v závere zápasu trafil Šupej z priameho kopu do žrde a Gašperan ešte dvakrát dobre zasiahol a podržal svoj tím. Náš celok si teda odniesol z Liptova cenné víťazstvo a bodovo sa dotiahol na mužstvá, ktoré sú iba zásluhou lepšieho skóre na druhom a treťom mieste v tabuľke.

Zápas v Liptovskom Hrádku hodnotil i tréner Kremničky Norbert Juračka: „Bolo vidno, že hrali mužstvá z popredia tabuľky. Odohrali sme kvalitný zápas. Ten z oboch strán a pričinením oboch mužstiev spĺňal úroveň tretej ligy. Od prvej do poslednej minúty sa bolo na čo pozerať. Hráči vydali zo seba maximum a domáci diváci oba tímy za to odmenili potleskom a pochvalou. Podstatné bolo, že Hrádok nevyužil hneď prvú šancu v úvode a my sme trestali gólom. Pridali sme v závere polčasu aj druhý, no naň súper odpovedal. Po prestávke dej zápasu ovplyvnila druhá žltá karta pre nášho Tótha. My sme sa potom snažili hrať zo zabezpečenej obrany a domácich nepúšťať do šancí. Vyrovnať mohli až v závere, ale nám sa podarilo výsledok ubrániť, keď sme mali i šťastie. Jediným negatívom zápasu bol slabý výkon rozhodcov.“

ŠKM Liptovský Hrádok – TJ ŠK Kremnička 1:2 (1:2)

Góly: 40. Otruba – 5. M. Sokol, 37. Kolláti. Rozhodca: Krajči. ŽK: Podolský – J. Tóth, Bíreš, M. Sokol, Výlupok, Šufliarský. ČK: 60. J. Tóth (po 2ŽK). Diváci: 200.

Zostava Kremnička: Gašperan – Výlupok, J. Tóth, Bíreš, Šufliarský – Kolláti (84. Rafanides), Urgela, Vician (69. Kostúrik), Cimerman – Laksík, M. Sokol (61. Herich)

Ostatné výsledky: N. Baňa – Krásno n. Kys. 2:0, Čadca – Kalinovo 2:1, Detva – Martin 0:3, Žarnovica – Makov 3:2, Lučenec – Pohronie B 8:0, Bytča – Lip. Štiavnica 0:0, Námestovo – Podbrezová B 3:0.

Ďalší zápas odohrá Kremnička doma, konkrétne v nedeľu 1.mája o 10.30 hodine, keď privíta béčko Podbrezovej.

1. Martin 52b, 2. Lip. Hrádok 41b, 3. Námestovo 41b, 4. Kremnička 41b, 5. Makov 36b, 6. Kalinovo 35b, 7. Žarnovica 33b, 8. Podbrezová B 31b, 9. Čadca 30b, 10. Krásno n. Kys. 27b, 11. Lip. Štiavnica  25b, 12. Bytča 25b, 13. Lučenec 22b, 14. N. Baňa 21b, 15. Detva 18b, 16. Pohronie B 1b.

IV. LIGA

Medzibrod nečakane vedie štvrtú ligu skupinu Juh a cestoval do Hriňovej. Domáci sa hotovali na lídra súťaže a takmer ho zdolali. Výrazne tomu napomohol rozhodca Juríčka, ktorý dvakrát v stretnutí ukázal na biely bod a vylúčil hosťujúceho brankára. Poďme však po poriadku. Skóre otvoril v šestnástej minúte Marcinek, ale náš celok dokázal po polhodine vyrovnať. Z nariadenej penalty sa presadil Klinec. Dlho vyrovnaný stav netrval, pretože o dve minúty dokázal dostať Hriňovčanov do vedenia Chriašteľ. Po prestávke hostia otočili výsledok gólmi Mareka Vanča. A to aj napriek tomu, že hrali oslabení. V 59. minúte arbiter Juríčka dal rovno červenú kartu brankárovi Medzibrodu Petríkovi s odôvodnením, že v prerušenej hre stiahol domáceho hráča za dres silnou intenzitou na zem. Medzi žrde tak musel ísť Tonhajzer, nepomohli ani protesty futbalistov z bystrického okresu. Podstatné však bolo, že sa zmobilizovali a spomínaný Vančo najprv vyrovnal v sedemdesiatej minúte a v osemdesiatej zariadil tretí gól svojho tímu na 2:3. Potom sa však o slovo opäť prihlásil rozhodca Juríček. Odpískal penaltu v prospech domácich a Pohorelec ju premenil – 3:3. Líder súťaže i napriek týmto nepriaznivým okolnostiam súboj nevzdal. Išiel za víťazstvom a v 89. minúte zariadil plný bodový zisk Pavol Haviar, ktorý bol na ihrisku sotva tri minúty. Ťah zo striedaním Haviarovcov, konkrétne Petra za Pavla trénerovi Ruskovi vyšiel geniálne. Medzibrod teda zostáva na čele súťaže i navzdory rôznym okolnostiam, ktoré sa udiali v tomto stretnutí.

MFK Spartak Hriňová – TJ Sokol Medzibrod 3:4 (2:1)

Góly: 16. Marcinek, 33. Chriašteľ, 83. Pohorelec (z 11m) – 31. Klinec (z 11m), 70. a 80. Vančo, 89. Pav. Haviar. Rozhodoval: Juríčka. ŽK: Šulek, Paprčka, Purdek – Sokol st. ČK: 59. Petrík (Medzibrod) za stiahnutie hráča za dres. Diváci: 200.

Zostava Medzibrodu: Petrík – Gregor, P. Lupták, Rajčok, Pet. Haviar (86. Pav. Haviar) – Samuelčík, Sokol st., Bobok (61. Tonhajzer), Vančo – Pipich (46. Tešlár), Klinec.

Naše Jupie cestovalo na pôdu beznádejne posledného celku súťaže do Divína. Domáci si zaknihovali doposiaľ iba tri remízy, ešte nevyhrali, takže favorit bol jasný. Bystrický celok sa však trápil pomerne dlho. Prvý gól dosiahol až v 60. minúte Marek Plško. Od tohto momentu sa Divínčania snažili vyrovnať, ale zápasovú prevahu napokon podlavickí Badínčania pretavili v závere i do druhého presného zásahu. Postaral sa oň striedajúci hráč Peter Gajan. Prekvapenie sa teda na úkor nášho Jupie nekonalo.

FC Slovan Divín – JUPIE Podlavice Badín 0:2 (0:0)

Góly: 60. Plško, 89. Gajan. Rozhodoval: Machyniak. ŽK: Bariak – Ďurta, Marchuk. Diváci: 100.

Zostava Jupie: Škubák – Pšida, Ľ. Ďuriš,, Švec, M. Baláž – Marchuk (73. Gajan), E. Hudec – Boháčik (61. Ulehla), Plško, Ďurta – Veselovský

Ostatné výsledky: Kováčová – Zvolen B 2:1, Fiľakovo – Pliešovce 5:0, Poltár – Málinec 3:2, Revúca – V. Krtíš 3:1, Vinica – Slov. Ďarmoty 0:0.

V najbližšom kole sa naše celky predstavia v domácom prostredí. Konkrétne v nedeľu 1. mája o 16.30 hodine Medzibrod hostí Pliešovce a naše Jupie privíta v Badíne Poltár.

1. Medzibrod 45b, 2. Fiľakovo 44b, 3. Slovenské Ďarmoty 42b, 4. Zvolen B 36b, 5. Revúca 30b, 6. Jupie Podlavice-Badín 26b, 7. Pliešovce 26b, 8. Hriňová 24b, 9. Vinica 23b, 10. Poltár 23b, 11. Kováčová 20b, 12. V. Krtíš 10b, 13. Málinec 7b, 14. Divín 3b.

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny