FOTO+VIDEO: Úvodný domáci zápas EUHL vyšiel UMB Hockey Teamu s gólovou nádielkou

0 /

Hokejisti UMB  Hockey Team  Banská Bystrica nastúpili k svojmu prvému domácemu zápasu v novom ročníku Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL) proti mužstvu Gladiators Trenčín. Po predchádzajúcom víťazstve v  Prešove s tímom UNIPO Warriors 4:2 ich v pondelok večer čakal rovnako húževnatý súper.

Úvod zápasu sa po efektnom nástupe mužstiev hral v trochu zadymenom prostredí, ale to vôbec neubralo hráčom oboch mužstiev na streleckej chuti.  Bystričania využili svoj počiatočný tlak na dvojgólové vedenie. V 7. minúte po presilovke otvoril skóre Kamzík na 1:0. O minútu po góle Kandru už bolo 2:0.

Trenčania postupne vyrovnali hru a v 10. minúte znížil Zvara na 2:1. O minútu Varga vyrovnal na 2:2. V 15. minúte sa Akantisovi podarilo dostať UMB do vedenia 3:2. To však v prvej tretine ešte nebolo všetko. V 17. minúte hráč hostí  Zemko využil nádhernú prihrávku Longauera a prekonal domáceho brankára  Korytára na 3:3. V závere domáci dosiahli gól vysokou hokejkou, čo rozhodca neuznal.

Rozhodujúca pre ďalší vývoj zápasu sa ukázala druhá tretina. Bystričania si vynútili stálu prevahu, ktorú dokázali vyjadriť aj gólovo. V 37. minúte sa dostal k puku Mendel vo vlastnom obrannom pásme a po sóle dal gól na 4:3. O dve minúty skóroval Kandra na 5:3 a  v 39. minúte uzavrel gólový účet druhej tretiny na 6:3  Šeliga.

V záverečnej tretine hneď v 41. minúte Žáčik zvýšil na 7:3 a zdalo sa, že to už bude jednoznačná záležitosť. Hostia však vymenili brankára a zrazu sa im začalo dariť. Najskôr Matejka v 44. minúte znížil na 7:4 a o minútu na to Vystavil  vsietil gól na 7:5.

Ďalšiu drámu však Bystričania nepripustili. V 46. minúte Mendel zvýšil na 8:5.  V 47. minúte v strednom pásme nakorčuľoval Ferletjak na presnú prihrávku a svoj samostatný nájazd premenil na konečných 9:5.  Záverečná snaha domácich dosiahnuť desiaty gól síce nevyšla, ale tréneri Lukáš Opáth Milan Kyseľ mohli byť spolu asi so štyrmi stovkami fanúšikov spokojní s výsledkom i predvedenou hrou.

UMB Hockey Team Banská Bystrica – Gladiators Trenčín 9:5 (3:3, 3:0. 3:2)

Góly a asistencie: 7. Kamzík (Koch, Drmaj) 8. Kandra (Ferletjak) 15. Akantis (Šeliga) 35. Mendel, 37. Kandra (Indrych, Ferletjak), 39. Šeliga (Tenkel), 41. Žáčik (Indrych), 46. Mendel (Drnaj, Studený), 47. Ferletjak (Kandra, Indrych)  – 10. Zvara (Vystavil), 11. Varga (Longauer, Trudman), 17. Zemko (Longauer, Varga) 44. Matejka (Zvara), 45. Vystavil (Smolka)

Vylúčení:  5:5  (dvojminútové tresty)

Zostavy mužstiev: UMB Hockey Team Banská Bystrica: Vladimír Korytár (Matej Malatinec) – Ivan Janečko, Michal Michalčík (C), Denis Nociar, Adam Kasanický Filip Kandra, Miloš Studený, Filip Bednačík,  Matej Koch – Dominik Ferletjak, Juraj Šeliga, Tomáš Málus, Matúš Kamzík, Denis Brnčal, Sebastian Akantis, Marek Janák, Miroslav Drmaj, Michal Žáčik, Maroš Tenkel, Martin Indrych, Róbert Mendel,

Gladiators Trenčín: Keegan McHenry (od 43. min. Milan Stuhl) – Richard Matejka, Juraj Zemko (C), Daniel Biras, Dávid Smolka – Ruslan Aslamkhanov, Adam Haščič, Andrej Longauer, Dušan Porubský, Marco Sanna, Martin Trudman, Patrik Varga, Štefan Vystavil, Dávid Zvara.

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová