Veľký požiar bytu na štvrtom poschodí paneláku na THK

Krimi
0 /

V pondelok podvečer v Banskej Bystrici zachvátil rozsiahly požiar byt na 4. poschodí paneláku na ulici THK. Zasahujúci hasiči museli evakuovať dymom postihnuté tri osoby, z toho bola jedna zranená.

Na mieste požiaru zasahovalo 18 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Banskej Bystrice, Zvolena a Žiaru nad Hronom s ôsmimi kusmi techniky. Informoval o tom Stanislav Ševčík z operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici s tým, že práve prebiehala evakuácia bytového domu.

„Po príchode na miesto udalosti v časti Banskej Bystrice Fončorda bolo zistené, že požiar, ktorý vypukol v byte na štvrtom poschodí, sa rozšíril aj na piate. Hasiči z bytov zasiahnutých požiarom evakuovali celkom tri osoby. Jedna bola zranená – intoxikovaná splodinami horenia. Na mieste udalosti zasahoval evakuačný autobus HaZZ,“

upresnila informácie Katarína Križanová z Prezídia HaZZ.

Svedkovia požiaru tvrdili, že byt bol doslova celý v plameňoch, ktoré šľahali z okien. Bývala v ňom dôchodkyňa. Susedia si našťastie všimli dym valiaci sa z bytu a starú pani zachránili, hasiči následne požiar uhasili. Príčiny so spôsobenými škodami sa zisťujú a upresňujú.

thk8

 

Zdroj: HaZZ, Foto: TASR ilustr., Simon Barth, Peter Rusko a TV JOJ