Výťažok z úspešnej dražby dresu Tomáša Surového OZ Pomáhame srdcom odovzdalo Neónkam

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Občianske združenie „Pomáhame srdcom“ v Banskej Bystrici vstúpilo do roku 2021 tak, ako končilo ten minulý – charitatívnou dražbou. Tá sa uskutočnila koncom januára a opäť bola úspešná.

Sérii charitatívnych dražieb je súčasťou projektu „Rád pomáham“, do ktorého OZ Pomáhame srdcom  zapája známych športovcov Tí venujú  do charitatívnej dražby cez Facebook nejaký predmet zo svojej športovej kariéry a výťažok ide po vzájomnej dohode ľuďom, ktorí potrebujú pomoc iných.

foto: Anton Minárik a Tomáš Surový

foto: Anton Minárik a Tomáš Surový

„Vlani sme zorganizovali charitatívne dražby s Richardom Zedníkom, Matejom Tóthom, Vladimírom Moravčíkom a Marekom Hamšíkom. Podarilo sa nám na nich vyzbierať celkom 5 300 eur, ktoré išli bezo zvyšku pre onkologické oddelenie DFNP v Banskej Bystrici a troch ťažko zdravotne postihnutých členov rodín. Teraz sme ako prvú dražbu tohto roka urobili s dlhoročným kapitánom majstrovského hokejového klubu HC´05 Banská Bystrica a slovenským reprezentantom Tomášom Surovým, ktorý venoval do dražby svoj hokejový dres HC´05 Banská Bystrica č. 43. V ňom odohral víťazný 7. finálový zápas Tipsport Ligy v ročníku  2017/18 a získali sme druhý majstrovský titul,“

hovorí predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik.

Dražilo sa v prospech verejnej zbierky OZ Neónka na kúpu hodinkového prístroja k rýchlej diagnostike cystickej fibrózy. Toto združenie tvoria 4 mladé lekárky – pediatričky  NinkaĽudkaŽofka a Mirka z Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.

Cieľom OZ Neónka je zaviesť na ambulancii moderné vyšetrovanie chloridov v pote (odtiaľ pochádza výraz „slané deti“) pomocou Macroduct systému (zber potu pomocou hodiniek), čím by lekárky nielenže zefektívnili svoju prácu, ale v prvom rade dali šancu pacientom s cystickou fibrózou na rýchle a kvalitné stanovenie diagnózy.

foto: cystická fibróza

foto: cystická fibróza

Na to má slúžiť kúpa hodinkového prístroja, ktorý rýchlo diagnostikuje cystickú fibrózu u detí. Práve výťažok z charitatívnej dražby malo prosoeť do naplnenia spomínanej verejnej  zbierky.

„Teší ma, že dres Tomáša Surového z charitatívnej dražby, ktorej výťažok poputuje na kúpu hodinkového prístroja na rýchlu diagnostiku cystickej fibrózy,  sme mohli odovzdať veľkej fanúšičke bystrických baranov Zuzane Gajdošovej. No a Neónky sú nadšené, že sa nám podarilo vyzbierať 500 euro. Veľké ďakujem patrí Tomášovi Surovému a všetkým, ktorí sa dražby zúčastnili,“

dodáva Anton Minárik.

OZ Pomáhame srdcom bude v tejto zaujímavej charitatívnej činnosti pokračovať. Onedlho sa dozvieme meno ďalšieho známeho športovca a toho, komu sa bude pomáhať.

Autor: (tom), Foto: OZ Pomáhame srdcom