Na plážovom kúpalisku sa dá okrem bežkovania opäť aj korčuľovať

SPRÁVY
0 /

Januárové počasie je v Banskej Bystrici niekedy nevyspytateľné. Doposiaľ sme boli zvyknutí skôr na silné mrazy, ale tohto roku sa striedajú pomerne teplé dni so zatiaľ miernejšími mrazmi v noci.

V tejto súvislosti sa menia podmienky na korčuľovanie a bežkovanie v areáli zimných športov na plážovom kúpalisku. Hoci sa v posledných dňoch korčuľovať na jazere kvôli dažďu a otepleniu nedalo, do stredajšieho rána prituhlo a plocha sa opäť zmenila na klzisko.

Upravený je aj bežkársky okruh a podmienky sú podľa Záhradníckych a rekreačných služieb ideálne.

„Príďte si aj vy vyvetrať hlavu a odreagovať sa pohybom na čerstvom vzduchu. Predpoveď počasia je priaznivá. Mínusové teploty nás čakajú aj v nasledujúcich dňoch, čo určite ocenia hlavne milovníci zimných športov,“

uvádza na sociálnej sieti banskobystrický primátor Ján Nosko.

Ján Nosko

Ján Nosko

S podmienkami na korčuľovanie je to v posledných dňoch ako na hojdačke. Ľad každý druhý deň ZAaRES otvára a zatvára. Do rána však prituhlo dostatočne na to, aby premrzla voda, ktorá sa v minulých dňoch vplyvom dažďa a oteplenia na ľade objavila.

„Na mnohých miestach je preto dnes ráno ľad parádny a hladký ako sklo, no zostali aj nerovnosti z predchádzajúcich dní. Prosíme rešpektujte zábrany a korčuľujte sa iba na otvorenej časti jazera .Bežkársky okruh je upravený, trať je ráno tvrdá a rýchla. Podmienky sú parádne,“

dodáva riaditeľ ZAaRES Ivan Šabo.

Autor: (dem), Foto: ZAaRES a ilustračné FB