Horehronie žije príchodom jari: Veľkolepé Veľkonočné radosti opäť zavítali na Tále

Z regiónu
0 /

Už tradične sa Veľká noc opäť niesla v duchu radosti a veselých momentov na Horehroní. V areáli lyžiarskeho strediska Ski Tále sa v nedeľu domáci i návštevníci zišli na slávnostnom podujatí s názvom Veľkonočné radosti, ktoré už po desiaty raz prinieslo bohatý program pre všetkých účastníkov.

Folklórne vystúpenia boli jedným z hlavných lákadiel podujatia. Do tanca všetkým navôkol zahrala Ľudová hudba Čerešienka, ako aj helikgonkári z Čierneho Balogu. Naopak svoj tanečný i spevácky talent predviedol Folklórny súbor Partizán z blízkej Banskej Bystrice, ktorí potešili návštevníkov tradičnou hudbou, tancom i spevom.

Okrem toho sa na podujatí konali aj rôzne sprievodné aktivity, ako napríklad trh s remeselníckymi výrobkami s ukážkou tradičných remesiel a súťaže o zaujímavé ceny. Detské očká rozžiarilo tematické maľovanie na tvár a tvorivé dielne.

Miestni kuchári z akciovej spoločnosti Ski, Golf & Hotel Resort Tále, sa postarali o rozmanité dobroty pre žalúdky návštevníkov, pripravili chutné grilované špeciality, tradičné jedlá a sladké pochúťky. Celé podujatie bolo oživené moderátorským slovom zo strany Petry Juskovej, ktorá všetkým zabezpečila informovanosť o programe, na hlavne dobrú náladu a zábavu.

Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, zdôraznila význam podujatia pre región:

,,Veľkonočné radosti nielen oslavujú príchod jari a blížiacej sa letnej sezóny, ale tiež poukazujú na bohatú kultúru, tradície a remeslá Horehronia. Z roka na rok sa tešíme čoraz väčšiemu záujmu zo strany návštevníkov, ktorí prichádzajú na podujatie sa nielen kultúrne a gastronomické vyžiť.“

Petra Ridzoňová Hlásniková

Petra Ridzoňová Hlásniková

Veľkonočné radosti tak boli úspešným no hlavne oficiálnym ukončením zimnej sezóny v lyžiarskych strediskách na Horehroní a zároveň nádherným spôsobom ako osláviť sviatky jari s rodinou či kamarátmi.

Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Zdroj: Región Horehronie , Foto: Veľkonočné radosti