Charitatívny futbalový zápas medzi bystrickými gymnáziami GJGT a GAS je predo dvermi, môžete ho podporiť

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Druhý ročník Charitatívneho futbalového zápasu medzi dvoma banskobystrickými gymnáziami – sa uskutoční 18. apríla 2024 o 17:00 hodine na atletickom štadióne Dukla Banská Bystrica. Finančný výťažok zo zápasu darujú organizátori Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Minulý rok sa uskutočnil prvý ročník charitatívneho futbalového zápasu medzi  Gymnáziom Jozefa Gregora Tajovského a Gymnáziom Andreja Sládkoviča, na ktorom sa organizátorom podarilo pre Detskú fakultnú nemocnicu v Banskej Bystrici vyzbierať 6 000 eur. Toto jedinečné podujatie svojou účasťou podporilo viac ako 1 000 divákov.

Nemocnica z tejto sumy zorganizovala pre hospitalizované deti Halloween s občerstvením a v marci sa dokončila výroba dekoračného stromu, ktorý sa nedávno nainštaloval  v jedálni lôžkovej časti.

Zo zvyšnej sumy nemocnica zabezpečuje LCD televízory do izieb pre ležiacich malých pacientov. Organizátori druhého ročníka charitatívneho futbalového zápasu GJGT-GAS veria, že banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici pomôžu aj tento rok.

Odovzdanie finančného daru pre DFN v Banskej Bystrici

Odovzdanie finančného daru pre DFN v Banskej Bystrici

„Aj tento rok sme sa rozhodli zorganizovať toto dobročinné podujatie medzi dvoma najväčšími gymnáziami  v Banskobystrickom kraji. Radi by sme pre Detskú nemocnicu znova vyzbierali na vstupnom a sponzorsky „veľkolepú“ sumu, ktorá pomôže chorým detičkám spríjemniť ich pobyt v nemocnici. Veríme, že tento ročník zaplníme divákmi celú hlavnú tribúnu banskobystrického atletického štadióna, čo je cca 1 800 miest a získame čo najviac sponzorov na dobrú vec,“

hovorí zakladateľ tejto charitatívnej študentskej akcie Tobias Hudec, žiak 4. ročníka Gymnázia J.G.Tajovského v Banskej Bystrici.

Tobias Hudec

Tobias Hudec

Aktuálne si verejnosť môže lístky zakúpiť prostredníctvom predpredaj.sk za cenu 7 eur. Predaj lístkov na školách bude spustený po Veľkej noci za cenu 6 eur, o čom budú organizátori informovať na sociálnych sieťach (instagram: futbal_gjgt_vs_gas; fcb: Futbal GjgtGas).

Druhý ročník Charitatívneho futbalového zápasu dvoch najväčších banskobystrických gymnázií – Gymnázia J.G. Tajovského a  Gymnázia A. Sládkoviča 18. apríla 2024 na Štiavničkách môžete vidieť na vlastné oči. Organizátori z radov študentov GJGT pozývajú všetkých priateľov, rodičov a absolventov, ale aj širokú verejnosť – príďte podporiť dobrú vec!

 

Zdroj: (tom) a Tobias Hudec    ilustračné z 1. ročníka charitatívnej akcie, Foto: ilustračné z 1. ročníka charitatívnej akcie