V areáli plážového kúpaliska prebieha prestavba. Od 1. júna ponúkne pláž niekoľko zaujímavých noviniek. Pribudnú tobogány, šmýkačky, detské lezecké steny, ale aj nové športoviská pre futbal, plážový volejbal, badminton, stolný tenis, bowling, minigolfové ihrisko a detský zábavný park.
Štvrtkový kontrolný deň na krytej plavárni a plážovom kúpalisku za účasti primátora mesta Ivana Saktora, zástupcov investora, dodávateľa a novinárov priniesol komplexnejší pohľad na celý areál na Štiavničkách. Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, súčasne s rekonštrukciou plavárne sa dokončí aj dostavba plážového kúpaliska.
Ako sa zdá, v doposiaľ kritizovanom prevádzkovaní plážového kúpaliska nastáva obrat k lepšiemu. Do konca júna by sa malo dokončiť niekoľko rozbehnutých investícií aj s atrakciami pre návštevníkov. Ako informoval banskobystrický podnikateľ Juraj Sninský, ktorý má plážové kúpalisko v prenájme od mesta, začiatkom letnej sezóny, 1. júna, sa odstráni nafukovacia konštrukcia haly nad plaveckým bazénom a neskôr sa presunie na nové futbalové ihriská s umelým povrchom, ktoré sa tak budú môcť využívať po celý rok. Novinkou bude celoročné napúšťanie bazénov ohrievanou vodou z geotermálneho vrtu.
V areáli plážového kúpaliska pribudnú tobogány, šmýkačky, detské lezecké steny, ale aj nové športoviská pre futbal, plážový volejbal, badminton, stolný tenis, bowling, minigolfové ihrisko a detský zábavný park. Nový podklad dostane aj jazero s nasadením rýb a rastlín s biočistením vody. Tu sa budú môcť návštevníci člnkovať a využívať vodné bicykle, novinkou bude piesočná pláž. Pri vstupe sa buduje nová hala, ktorá by mala fungovať už 2.mája na výstave psov. Nájomca plážového kúpaliska zoberie pod svoje krídla aj občerstvovacie stánky s kvalitným sortimentom.
Potešiteľnou správou pre Bystričanov je, že vstupné na pláž pre deti a dôchodcov by sa meniť nemalo, pre ostatných návštevníkov kvôli úprave termálnej vody stúpne max. do úrovne troch eur. Novovybudované atrakcie a športové zariadenia však budú stáť za to.
Zdroj: Bystricoviny.sk (Miro Toman), foto: autor