Vtáka poznáš po perí, politika po jeho slovách

Poznámka
1 /

Stalo sa aj na Slovensku produktom modernej doby, že politici sa radi vyjadrujú na sociálnych sieťach. Preto nečudo, že ich slová na Facebooku berieme vážne.

Zdravý sedliacky rozum preto velí, že by si naši politici mali dať záležať na tom, čo kde verejne povedia alebo zverejnia na svojom facebookovom profile. Zdá sa však, že nie všetci na to dbajú.

My sme si prečítali dva diametrálne odlišné statusy dvoch slovenských politikov na tému utorkového sviatku Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska, ktorý každoročne slávime 15. septembra.

Richard Sulík: A že 7 – bolestná Panna Mária

„Tieto sviatky sú len pozostatky smeráckych vlád a treba ich zrušiť. Nech si láskavo oslavujú po víkendoch, ekonomika už dostala na frak dosť. A máme najviac sviatkov v Európe, skutočne nám to treba?“

Peter Pellegrini: Uctime si s pokorou Matku Sedembolestnú

„Sedembolestná Panna Mária je patrónkou nášho Slovenska. V krušných časoch sa k nej utiekame a hľadáme ju nielen ako jednotlivci, ale aj národ nádej a svetlo v tme. Zastavme sa preto dnes na pietnych miestach a venujme jej tiché zamyslenie či modlitbu.“

Sú chvíle, keď  sa jednoducho patrí vzdať úctu symbolom kresťanstva a našej štátnosti. Niekto to dokáže úplne prirodzene, inému zasa nie je nič sväté.

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/381606469516747

Nemusí byť každý veriaci človek, aby si urobil svoj vlastný názor na autorov uvedených dvoch výrokov, ktoré nechávame bez komentára. Čo si o nich myslíte Vy, naši čitatelia?

Autor: (tom), Foto: ilustračné