V predvolebnom boji na Sliači manžela primátorky napadol a zranil člen tímu jej protikandidáta

Krimi
0 /

Koncom októbra 2022 nás čakajú komunálne a regionálne voľby, v ktorých budeme voliť primátora, župana a poslancov do mestského a krajského zastupiteľstva vo svojom volebnom obvode. V plnom prúde je predvolebná kampaň, ktorá prináša so sebou aj kuriózne situácie, dokonca s policajným pokračovaním.

Napríklad do mestského zastupiteľstva v Žiline nekandiduje ani jeden nominant Sme rodina. Jej kandidáti si pomýlili dátum a s kandidátskymi listami prišli na mestský úrad deň po termíne ich uzávierky.

Horúco však bolo na Sliači. Pred nadchádzajúcimi komunálnymi voľbami sa kampaň vyostrila až do takej miery, že ma mestskom podujatí došlo k fyzického útoku na manžela kandidujúcej primátorky zo strany jedného z členov volebného tímu jej protikandidáta.

Ľubica Balgová

Ľubica Balgová

Dotyčný manžela udrel vedrom s vodou. Šťastím bolo, že útočník predtým zavadil vedrom o niekoho iného, takže manželovi rozbil ‚len‘ nos. So zranením sme boli aj na pohotovosti,“ 

uviedla primátorka Sliača Ľubica Balgová.

Rodina primátorky podala na útočníka trestné oznámenie za ublíženie na zdraví. Ako pre TASR povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová, polícia na Sliači prijala toto trestné oznámenie a vec je v štádiu preverovania pred začatím samotného  trestného stíhania.

Našťastie v Banskej Bystrici je zatiaľ kľud a jednotliví kandidáti vedú volebnú kampaň v pokojnom duchu, ak nepočítame niektoré vzájomné mediálne útoky.

Zdroj: (tom) a TASR  , Foto: ilustračné