Zaujímavé športové podujatie Winter Spartan Sprint prinesie aj dopravné obmedzenia

SPRÁVY
1 /

Cez víkend čaká Banskú Bystricu významné športové podujatie Winter Spartan Sprint. Ide o zimnú verziu známeho extrémneho prekážkového behu Spartan Race. Centrom podujatia sa stane Námestie SNP, na ktorom nájdete štart, cieľ aj fanzónu.

V meste pod Urpínom sa v sobotu 18. januára 2020 na štart postaví viac ako 3 000 dospelých pretekárov. Upravenú verziu pretekov pre najmenších – Spartan KIDS, budú bežať deti vo veku od 4 do 14 rokov. Do detských pretekov sa zapojí približne 300 účastníkov.

„V Banskej Bystrici bude o pár dní opäť cítiť športového ducha.  Očakávame približne 6000 návštevníkov z rôznych krajín. Samozrejme, s väčšími podujatiami sa spájajú aj dopravné obmedzenia, no verím, že v centre bude vládnuť výborná atmosféra. Všetkých srdečne pozývam, aby prišli pretekárov podporiť a súťažiacim želám veľa šťastia,“

hovorí primátor mesta Ján Nosko.

Mesto upozorňuje obyvateľov, ako aj vlastníkov prevádzok v centre Banskej Bystrice, že s pretekmi bude súvisieť aj úplná uzávierka Kapitulskej ulice, ktorá potrvá približne do 16:00 hod. Podľa potreby sa bude priebežne uzatvárať križovatka ulíc Bellušova, Ulica 9. mája a Pod Urpínom, kde budú dopravu usmerňovať príslušníci Policajného zboru SR.

Obyvateľom i návštevníkom mesto odporúča, aby sa danému úseku vyhli a v smere do aj z mesta použili obchádzku popri autobusovej stanici. Pre vodičov budú k dispozícii aj záchytné parkoviská mimo centra mesta.

„Všetkým ďakujeme za pochopenie a povzbudenie pretekárov, ktorí zároveň budú propagovať Banskú Bystricu na Slovensku aj v zahraničí,“

dodáva Nosko.

Bližšie informácie o programe pretekov, časovom harmonograme,  mapkách trate aj o možnostiach parkovania  sú zverejnené na  webovej stránke www.spartanrace.sk.

Takto to vyzeralo vlani na Winter Spartan Sprint v Slovenskom raji:

Zdroj: Dominika Mojžišová, Foto: ilustračné