Svoju suvenírovú eurobankovku budú mať aj Donovaly

ZAUJÍMAVOSŤ
2 /

Známe lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly v spolupráci s miestnym infocentrom INFO DONOVALY pripravilo pre všetkých návštevníkov Donovál možnosť odniesť si zo svojho pobytu zaujímavý suvenír vo forme čoraz obľúbenejšej eurobankovky s nulovou hodnotou.

Donovaly na eurobankovke

Predná strana donovalskej eurobankovky znázorňuje lanovku TELEMIX Nová hoľa s kabínkami v časti Mišúty s pohľadom na masív Prašivej s Veľkou a Malou Chochuľou v pozadí.

„Celkový náklad je 10 000 kusov a predaj začína v sobotu 1. júna 2019. Bankovka sa bude predávať len v informačnom centre na pešej sezóne v centre Donovál, naproti kostolu. Predajná cena podobne ako u iných eurobankoviek je 3,00 € / ks. V prípade záujmu si záujemcovia môžu za doplatok 0,50 € zakúpiť na bankovku aj priesvitný obal,“

informuje Miroslav Dobrota, marketingový manažér strediska PARK SNOW Donovaly.

„V prípade záujmu o našu bankovku uvažujeme do budúcna aj o eurobankovke so zimným motívom. Podľa skúseností z iných podobných destinácií na Slovensku, kde bol o bankovku veľký záujem veríme, že takisto aj táto naša donovalská spestrí zbierku mnohých zberateľov nielen na Slovensku a čoskoro budeme pripravovať jej druhú edíciu,“

dodáva Dobrota.

Suvenírová eurobankovka

Je vyrobená zo 100 – percentného bavlneného papiera používaného pri výrobe skutočných euro bankoviek a obsahuje niektoré ochranné prvky ako pravé euro bankovky (hologram, mikrotlač, UV ochranné prvky, …), Zároveň je zabezpečená proti prípadnému zneužitiu v automatoch prijímajúcich bankovky ako aj v čítačkách bankoviek.

Každý kus je unikát vďaka číslovaniu ako je to pri pravých bankovkách. Veľkosť suvenírovej bankovky je rovnaká ako reálnej 20 – eurovky, ktorú nosíme v peňaženkách. Nápad vznikol vo Francúzsku ako podpora a propagácia turizmu, zvyšovanie povedomia verejnosti v rámci jednotlivých krajín Európy (nie len v krajinách eurozóny) o najzaujímavejšie kultúrne pamiatky, turistické lokality, podujatia a známe osobnosti.

„Donovalská bankovka bude v poradí už 48. na Slovensku, ktorá sa dostane medzi zberateľov od uvedenia prvej bankovky s motívom pamätníka SNP v Banskej Bystrici 8. mája 2018 pri príležitosti osláv 73. výročia ukončenia 2. svetovej vojny,“

hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Nunofia s. r. o. Banská Bystrica Ing. Vladislav Klajban, ktorý zabezpečuje vydávanie týchto bankoviek.

Bližšie informácie a podmienky predaja sú uvedené na webovej stránke strediska www.parksnow.sk.

Zdroj: Park Snow Donovaly a Nunofia, Foto: Park Snow a ilustračné