Súťaže v Bábkovom divadle na Rázcestí

KULTÚRA
0 /

Rok 2021 začal v Bábkovom divadle na Rázcestí súťažami – pre deti i mladých a dospelých ľudí. Ponúka možnosť vzhliadnuť si inscenácie, zároveň stráviť s nimi aktívny čas aj potom.

Chvíľka s pastelkou je výtvarná súťaž pre deti, ktorá spája divadelné a výtvarné umenie. Pre účastníkov a účastníčky máme pripravené tri zadania. Tie postupne zverejňujeme na Facebooku a webovej stránke Bábkového divadla na Rázcestí. Chvíľky s pastelkou sú naviazané na plánované online nedeľné predstavenia pre deti vysielané vždy o 16:00 hod.

V nich deti môžu nájsť pomôcku k splneniu zadania. Prvé zadanie súviselo s predstavením O malej sove, ktorá sa bála tmy, konkrétne so synom sovej rodinky. Úlohou detí bolo nakresliť Flopa. Kto je Flop, ako vyzerá, čo je pre neho typické – to všetko mohli deti objaviť práve v inscenácii.

„A ako sme zistili, aj objavili, do divadla prišlo viacero Flopov. Niektoré mailom, iné čakali v schránke. Všetkých sme starostlivo zozbierali a pre deti pripravili sľúbenú odmenu. Pamätajúc na heslo: Vyhráva každý! sme pripravili niečo špeciálne. Deti sa na svoju odmenu môžu tešiť už v najbližší dňoch,“

hovorí dramaturgička divadla Lucia Panáčková.

Aktuálne na deti čaká nové zadanie v rámci súťaže Chvíľka s pastelkou. To znie: Nakreslite Bartolomeja. Ako pomôcka slúži inscenácia Šepoty lesa, ktorú odvysiela BDNR v nedeľu 24. 1. o 16:00 hod.

Svojich Bartolomejov môžu deti posielať za pomoci rodičov mailom na bdnr.dramaturgia@gmail.com alebo ich vhodiť do schránky Bábkového divadla na Rázcestí do 29. 1. 2021. Dôležité je pripojiť kontakt, aby divadlo mohlo odmenu úspešne doručiť. Oficiálne zadanie si môžu deti a aj všetci a všetky ostatní/é pozrieť TU.

To ďalšie zadanie na deti čaká už budúci týždeň v spojitosti s hrou Zamatový zajačik. Okrem súťaže pre deti pripravilo BDNR niečo súťažné aj pre mladých a dospelých ľudí. Od stredy 20. januára 19:00 hod. na 24 hodín sprístupnilo divadlo inscenáciu Európa v korešpondencii, divadelné randevú s osobnosťami európskej minulosti.

„Na Facebooku a webovej stránke divadla sme večer zverejnili zadanie, ktoré sa zameriava na osobnosti európskych dejín zobrazené v predstavení,“

vysvetľuje Lucia Panáčková.

Podstatou hry je vylúštiť zadanie a zaslať správnu odpoveď na adresu bdnr.dramaturgia@gmail.com do nedele 24. 1. 2021. Súťažiaci môžu získať účastníčky a účastníci čestnú vstupenku na premiéru pripravovaného kabaretu Divadlo na konci sveta. Výhercov bude divadlo žrebovať v pondelok. BDNR verí, že súťažami prinesie nielen umenie, ale aj zábavu a množstvo tvorivých impulzov.

Celý program Bábkového divadla na Rázcestí nájdete TU.

Lístky na predstavenia si môžete zakúpiť TU.

Zdroj: Lucia Panáčková, Foto: BDNR