Poznáme program sobotňajšieho benefičného koncertu Angelus Revival – prehliadka hitov legiend rocku a metalu

KULTÚRA
0 /

Organizátori benefičných koncertov pod hlavičkou „Angelus“ prinesú už túto sobotu fanúšikom do Banskej Bystrice hity rockovej a metalovej histórie. Dňa 26. augusta 2023 od 17:00 hod. v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej ulici 35 vystúpi štvorica revivalových kapiel na podujatí nazvanom Angelus Revival. Celé vyzbierané vstupné bude venované OZ SPOSA, ktoré pomáha autistickým deťom.

Program Angelus Revival

16:30 vstup

17:00 – 17:45 Exiles

18:05 – 18:55 XIII Ghosts

19:15 – 20:10 Etanol

20:30 – 22:00 Iron Maiden Revival Bratislava

Podujatie otvorí o 17:00 hod. kapela EXILES z Martina, ktorá hrá rôzne rockové cover songy od slovenských, českých a zahraničných interpretov a fanúšikovia sa teda môžu tešiť na hity legiend ako TUBLATANKA, ARAKAIN, HIM či MEDADETH.

Lahôdkou (nielen) pre fanúšikov nemeckej heavy/power metalovej legendy RAGE bude v čase 18:05 – 18:55  hod. vystúpenie kapely XIII GHOSTS z Bratislavy. Kapelu založil Zolti Daraban (CASTAWAY), švajčiarsky spevák a (bas)gitarista žijúci na Slovensku.

„Všetci sme fanúšikmi RAGE a všetkým sa nám páčilo sústrediť sa na „temno-symfonické“ obdobie kapely, ktoré páni v čase vzniku nášho projektu trochu zanedbávali. Aj na Angelus Revival sa preto zameriame na tvorbu kapela RAGE z rokov 1994 -1999. Samozrejme, zaznie aj zopár kusov zo starších i novších čias,“

uvádza  kapela. XIII GHOSTS.

Čas po 19:00 hod. (začiatok setu o 19:15) bude patriť kapele ETANOL:

„Sme radi, že môžeme byť súčasťou tejto krásnej benefičnej akcie Angelus Revival. Sme síce ALKEHOL tribute, ale tak nejak sme sa pustili aj do vlastných vecí, ktoré predstavíme aj na festivale. Samozrejme ALKEHOL a jeho naj hity chýbať nebudú… Tešíme sa!“

Zlatým klincom programu bude 90-minútové vystúpenie IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA, ktoré začne o 20:30 hod.. Chalani sa rozhodli tento rok spraviť turné „Dance of Dearh Tour“ ako poctu originálu k 20. výročiu – s vierou v silu symboliky a ako súčasť show si kapela vyrobila podobizeň kulís z daného turné, obohatené o veľa rôznych prvkov, ktoré majú čo najviac navodiť autentickosť ,,tancu smrti na cestach“.

Spoluorganizátorom koncertu je spoločnosť Marila trade, s.r.o. a celý výťažok (sto percent vyzbieraného vstupného) bude venovaný pre organizáciu SPOSA Banská Bystrica, ktorá už viac ako 20 rokov pomáha (nielen) autistom.

„Organizácia je rodičovská a pôsobí v oblasti vytvárania príležitostí, skvalitňujúcich život detí a dospelých s autizmom, ale aj osobám bez autizmu s inými znevýhodneniami v Banskej Bystrici a blízkom okolí. Pozornosť venuje problémom, ktoré rodiny riešia a aktívne pôsobí pri vytváraní nových inovatívnych prístupov. Pomáha pri príprave nových potencionálnych odborníkov, zameraných na prácu s osobami s autizmom,“

hovorí, riaditeľka SPOSA BB Mária Helexová a dodáva:

„Od roku 2020 spolupracujeme s mladými študentmi psychológie, pedagogiky, zameranej na sociálnu prácu, medicíny, špeciálnej pedagogiky. V čase pandémie sme neprestali pracovať a vytvorili sme podmienky na odovzdávanie našich skúseností budúcim odborníkom. Vytvorili sme nové programy na vzdelávanie mladých s autizmom v praktických zručnostiach. Deti, dospelých znevýhodnených a rodičov podporujeme pravidelnými psychoterapiami a muzikoterapiou k ďalšiemu napredovaniu. Mladá študentka psychológie pripravuje psa na prácu s deťmi – canisterapiu.“

Finančné prostriedky z benefičného koncertu použije na podporu programov „Zručnosti pre život“, „Štvrtkovú klubovňu“, výcvik psíkov, muzikoterapie, psychoterapie a zaplatenie odborných lektorov. Viac o činnosti organizácie je možné dozvedieť sa tu: https://www.sposabb.sk/o-nas/.

Vstupné bude od 10 €.  To znamená, že kto chce, môže zaplatiť aj viac a organizátori celú sumu zašlú na účet OZ SPOSA.

Koncert sa uskutoční za podpory partnerov podujatia, ktorými sú  Mesto Banská Bystrica, Stredoslovenské osvetové stredisko, SAD Zvolen a Pivovar Huncút.

Viac informácií na: www.angelusfest.com a https://www.facebook.com/angelusfestbb.

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/102351266229346.

Zdroj: Vlado Lauko , Foto: ilustračné