Liehovar SABER Distillery zožal úspech na medzinárodnej súťaži vo Frankfurte

Z regiónu
0 /

Liehovar rodiny Janštovcov sídliaci nad Breznom, v miestnej časti Lúčky, produkuje pod značkou SABER už 5 rokov viaceré druhy kvalitných destilátov, ktoré sú odrazom tradícií so svedomitým dodržiavaním výrobných procesov.

Ich kvalita sa potvrdila aj nedávno na prestížnej medzinárodnej súťaži vo Frankfurte, kde boli ocenené práve destiláty nesúce elitnú regionálnu značku REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE.

Regionálny produkt Horehronie

Regionálny produkt Horehronie

,,Nedávno sa nám podarilo uspieť s regionálnymi produktmi Palantír Smrekovička a Hugan 1265 na medzinárodnej súťaži Frankfurt International Trophy. Obidva destiláty získali ocenenie Grand Gold, čo je najvyššie možné. Zároveň Smrekovička získala trofej ako najlepší destilát zo Slovenska. Ide o vynikajúcu reprezentáciu nášho regiónu aj v zahraničí a zviditeľnenie regionálnej značky aj mimo Slovenskej republiky,“

hovorí majiteľka pálenice Beata Janštová.

Destiláty Saber z Liehovaru rodiny Janštovcov

Destiláty Saber z Liehovaru rodiny Janštovcov

Na 6. ročníku medzinárodnej súťaže Frankfurt International Trophy 2022, ktorá sa konala nedávno v historickej hale vo frankfurtskom Palmengartene,  sa zúčastnilo 460 degustátorov.

Hodnotiaca porota zložená z odborníkov, akými sú someliéri i enológovia, spolu degustovali a zároveň hodnotili viac ako 4 000 vzoriek vína, piva a liehovín, a to aj napriek obavám zo slabej úrody v roku 2021 a celosvetovej pandémie, v čase ktorej konkurencia neslabla, ale práve naopak naďalej silnela. Celkom 1 309 vín, pív a destilátov bolo ocenených jednou z prestížnych medailí.

Frankfurt International Trophy 2022

Frankfurt International Trophy 2022

,,Veľmi sa tešíme z každého úspechu Breznianskeho liehovaru, o to viac sme hrdí, ak prestížne ocenenie získajú práve regionálne produkty, ktoré sú nositeľmi regionálnej značky Regionálny produkt Horehronie,“

dodáva výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Mnohé destiláty či niektoré liehoviny si môžete zakúpiť aj priamo v našich Turisticko-informačných centrách na námestí v Brezne a Bystrej alebo online na www.eshop.horehronie.sk.

A toto je novinka od Liehovaru rodiny Janštovcov – likér Lovec, ktorý v sebe nesie chute vlašských orechov, ďatlí, byliniek, vanilky a duba. Tento nápoj je vyrobený podľa starej receptúry dozrievajúci v dubových sudoch, ktorú hlavný destilatér liehovaru dotiahol do aktuálnej skvostnej podoby:

 

Zdroj: OOCR Región Horehronie , Foto: Saber ilustračné a Frankfurt International Trophy