Sovičky nestačili v extralige na Šamorín, na Letnej univerziáde získali prvenstvo + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica podľahli v druhom kole ženskej extraligy na domácej palubovke favorizovanému Šamorínu 27:78. V najvyššej slovenskej súťaži získavajú naše univerzitné ´sovičky´ zatiaľ iba cenné skúsenosti. Úspech zaknihovali tento týždeň na Letnej univerziáde 2020 v Žiline.

Od úvodných minút nenechali Šamorínčanky nič na náhodu a potvrdzovali na palubovke UMB rolu favorita. Po dvoch a pol minútach ešte kontrovala Turčanová košom na 2:5, no postupne hostky zvyšovali vedenie, naše basketbalistky sa presadili iba z trestných hodov a prvú štvrtinu prehrali 6:25. V podobnom duchu sa niesla aj druhá desaťminútovka. V nej sa presadili za bystrické družstvo iba Chovancová a Vyšná, polčas skončil výsledkom 11:48.

Začiatok tretej štvrtiny patril znovu Šamorínu, naše basketbalistky sa nevedeli presadiť takmer päť minút a prehrávali už výraznejšie 11:60. Potom však nastal obrat a začalo to padať do koša aj Banskobystričankám. Zásluhou Turčanovej, Vyšnej a Chovancovej už súper nešiel do vyššieho vedenia a do štvrtej štvrtiny sa išlo za stavu 19:68. Posledné dejstvo vyšlo univerzitným basketbalistkám spod Urpína najlepšie. Zlepšili obranu, inkasovali iba desať bodov a zaznamenali osem, keď sa presadili Vyšná, Turčanová a trojku zaznamenala Vojtek.

Fakty o zápase:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 27:78 (6:25, 11:48, 19:68)

Štvrtiny: 6:25, 5:23, 8:20, 8:10. TH: 12/6 – 12/7. Trojky: 1 – 9. Fauly: 15-18. Rozhodovali: Kurpaš, Sirocký a Uhrin. Bez divákov.

UMB: Vyšná 9, Dobrotová 0, A. Moravčíková 0, Turčanová 8, Paulechová 0 + 10 doskokov (Luptáková 0, D. Žilinská 0, Vojtek 3(1), Chovancová 7, Mrváňová 0)

Najviac bodov ŠBK: Sujová 14(4), Ošťádalová 13, Horvátová a Marcová po 11.

Trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica Andrea Izáková: „Nezachytili sme začiatok zápasu, ktorý sa niesol v znamení stratených lôpt a bez boja o každý meter palubovky, teda priveľa priestoru pre súpera. Zápas bol z našej strany bez komunikácie a straty koncentrácie. Musíme si tento duel rozobrať v najbližších dňoch a odraziť sa do budúcich zápasov.“

Hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica Michaela Dobrotová: „Do dnešného zápasu sme išli s tým, že chceme ukázať súdržnosť a tímového ducha, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Nehrali sme ako tím, zlyhala nám predovšetkým komunikácia a súper bol vo všetkom o krok pred nami. Musíme dať hlavu hore a do ďalšieho zápasu ísť s oveľa väčším nasadením.“

Letná univerziáda 2020 – SR:

V utorok sa náš tím BK ŠK UMB v doplnenom zložení o študentky – basketbalistky UMB zúčastnil najvyššej univerzitnej súťaže – Letnej univerziády 2020 v Žiline. Po predĺžení s družstvom UK Bratislava (za západ) a aj druhým víťazstvom s družstvom z východu PU Prešov nakoniec vybojovali Banskobystričanky 1. miesto. Do All-stars sa dostali dve naše ´sovičky´ – Klára Paulechová (+ All stars players turnaja) a Rebeka Chovancová (najlepšia obrankyňa turnaja).

Autor: (bl), Foto: fb BK ŠK UMB BB (I. Golembiovský)