Piate výročie pozitívneho myslenia na Slovensku

SPRÁVY
1 /

Pozitívne myslenie na Slovensku má piate narodeniny. Neveríte? 21.júna 2006 vzniklo občianske združenie Medzinárodné centrum pozitívneho myslenia (ICOPT) so sídlom v Banskej Bystrici. Jeho zakladateľom je psychológ PhDr. Jozef Čuha.

pozitivne-myslenie„My ľudia máme od prírody dané, aby sme mysleli skôr pozitívne ako negatívne. S odstupom času si spomenieme na príjemné zážitky a na tie horšie zabúdame. No všetko to, čo okolo nás existuje – výchova, vzdelanie či premnoženie informácií, nás núti rozmýšľať negatívne. Strach je prvým krokom k negatívnemu mysleniu, je to najsilnejšia emócia, ktorú človek môže zažiť. No funguje to aj opačne. Spôsob myslenia a uvažovania vytvára určité emócie, ktoré následne pôsobia znovu na myslenie, kruh sa uzatvára a my myslíme pozitívne. Pozitívnemu mysleniu sa dá naučiť a ani to nebolí“, hovorí s úsmevom zakladateľ ICOPT.

jozef-cuhaCentrum pozitívneho myslenia sa orientuje najmä na prednášky a semináre pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť pozitívne myslieť. Najobľúbenejšími sa stali prednášky pod názvom „Pozitívne soirée“, s pravidelnou návštevnosťou 30-50 ľudí na každom stretnutí. Okrem toho banskobystrické občianske združenie vydalo dva časopisy „Pozitívne myslenie“ s nákladom po viac ako 7 tisíc kusov, knihy i CD, všetko s tematikou pozitívneho a aktívneho životného štýlu.

Pri príležitosti piateho výročia založenia ICOPT organizuje v meste pod Urpínom „Týždeň pozitívneho myslenia“. Počas neho si členovia a sympatizanti pripnú odznak v tvare pestrofarebného motýľa, ktorý je symbolom združenia. Predstavuje krásu a voľnosť pozitívneho myslenia-filozofie života. Zároveň Banskobystričania a návštevníci mesta môžu prísť na dve zaujímavé prednášky do Štátnej vedeckej knižnice so začiatkom o 16:30 hodine:

utorok 21.júna 2011 – prednáška na tému „Pozitívne myslenie nebolí“, prednáša PhDr. Jozef Čuha, predseda združenia,

štvrtok 23. júna 2011 – prednáška na tému „ Ako som schudol 35 kg“, prednáša Miroslav Veselý, autor rovnomennej knihy, Sebavedomie do vrecka a ďalších kníh.

Odporúčame všetkým práve v tomto týždni, ale aj potom, aby využívali techniky pozitívneho myslenia pre skvalitnenie vlastného života. K tým najjednoduchším, ale najúčinnejším, patrí napríklad úsmev, poďakovanie, milé slovo, pomoc svojim blízkym, pochvala, radosť, trpezlivosť a nadšenie.

Samozrejme techník na naštartovanie pozitívnej zmeny je veľmi veľa. O mnohých sa môžete dočítať na stránke www.pozitivnemyslenie.sk, ale aj účasťou na akciách organizovaných občianskym združením Medzinárodné centrum pozitívneho myslenia.

Krédo združenia znie: „Pozitívne myslenie nie je liekom na všetky problémy, ale úžasne sa s nim žije.“ Tak do toho, priatelia.

Zdroj: Bystricoviny.sk; ICOPT