V šlágri kola Rakytovce remizovali so Šalkovou, dôležité body získali Selce a Sásová

2 /

V piatej futbalovej lige skupine C bol na programe šláger medzi druhými Rakytovcami a prvou Šalkovou. Hralo sa v čase, keď bystrická Dukla bojovala so Sencom, takže diváci si museli vybrať. Derby sa napokon skončilo nerozhodne 1:1, čo viac zahralo do karát Šalkovčanom. V nedeľných zápasoch zaknihovali dôležité víťazstvá naše celky bojujúce o záchranu, konkrétne Sásová s Hontianskymi Nemcami a Selce s Čiernym Balogom. V okresnom derby Hrochoť rozdrvila Priechod 6:2 a Brusno prehralo v Lieskovci.

Prejdime najprv k sobotňajšiemu stretnutiu, ktoré sa hralo v Rakytovciach. Prišiel tam líder tabuľky zo Šalkovej, ktorému sa úvod nevydaril. V druhej minúte domáci rýchlo rozohrali priamy kop a center Fojtíka poslal hlavou do siete Ivan Varga. Lenže hostia dokázali skoro odpovedať, takisto po priamom kope. Loptu do pokutového územia poslal v ôsmej minúte Rusnák, tá sa dostala až na kopačku voľného Maroša Zimnikovala, ktorý ju nemal problém z jedného kroku poslať do prázdnej bránky. Ďalej sa hral futbal medzi šestnástkami a šance chýbali. Gólová príležitosť prišla až v 43. minúte, keď po centri Šalkovčanov loptu hlavičkoval Palovič do pravej žrde. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Vzruch prinieslo iba záverečných dvadsať minút. Rakytovčania pritlačili svojho súpera, ale ten umne bránil svoju bránu. Za zmienku stojí šanca zo 65. minúty, keď strelu Turčana nedokázal lepšie tečovať Varga. Tento hráč ešte mohol tri minúty pred koncom po centri Kohúta poslať svoj tím do vedenia, avšak lopta z jeho hlavy nemierila medzi žrde. Optickú prevahu mali domáci futbalisti, ale hostia si výsledok postrážili a tak sa body v derby delili, z čoho sa isto môže viac tešiť líder súťaže.

FK Rakytovce – FK Šalková 1:1 (1:1)

Góly: 2. Varga – 8. Zimnikoval. Rozhodoval: Madera. ŽK: Turčan – Zimnikoval, Rusnák. Diváci: 250.

Okresné derby sa hralo aj v nedeľu, konkrétne v Hrochoti kam cestoval Priechod. Domáci boli favoritmi a plne to potvrdzovali už od úvodu stretnutia. V štvrtej minúte otvoril skóre Poliak a v 22. minúte zvýšil na 2:0 Zátroch. Potom sa o slovo prihlásili dvojgóloví strelci stretnutia. Najprv hosťujúci Róbert Hejčík, ktorý znížil po polhodine hry na 2:1 avšak o minútu na to odpovedal domáci Ján Poničan. Do prestávky pridal štvrtý gól Róbert Sláva, takže na prestávku išli oba tímy za stavu 4:1. Po nej vykresal iskru nádeje pre hostí Hejčík gólom na 4:2, avšak opäť uplynula minúta a odpoveď Hrochote zariadil Poničan – 5:2. Bodku za zápasom dal napokon Sláva v 79. minúte, ktorý iba podčiarkol dominanciu domáceho celku.

ŠK Hrochoť – OFK 1950 Priechod 6:2 (4:1)

Góly: 4. Poliak, 22. Zátroch, 34. a 67. Poničan, 39. a 79. Sláva – 33. a 66. Hejčík. Rozhodoval: Vrábeľ. ŽK: Zátroch, Poliak – Hejčík, Slobodník, Kollár. Diváci: 210.

Na dôležitý zápas nastúpili Selce. Doma hostili Čierny Balog a už v prvom polčase dali jasne najavo, že chcú získať tri body v boji o záchranu. Prvý zo svojich troch gólov v stretnutí dal domáci Filip Koctúr v 22. minúte. O dve minúty neskôr sa presadil zo štandardky Matonok. Strelecky disponovaný Koctúr však pridal aj druhý svoj gól, konkrétne v 32. minúte, takže na prestávku sa išlo za jasného stavu 3:0. Hostia v druhom polčase na zvrat pomýšľať nemohli. Nedokázali znížiť a navyše za stiahnutie protihráča za dres vo vyloženej šanci videl červenú kartu Ťažký. Domáci teda hrali v početnej výhode, ktorú zúročil až v poslednej minúte tretím gólom Koctúr, takže sa mohol tešiť nielen z víťazstva, ale aj z hetriku.

ŠK Selce – ŠK Partizán Čierny Balog 4:0 (3:0)

Góly: 22., 32. a 90. Koctúr, 24. Matonok. Rozhodoval: Melich. ŽK: Vraniak. ČK: 64. Ťažký (za zmarenie vyloženej šance) Diváci: 100.

Sásová hrala taktiež veľmi dôležitý zápas v domácom prostredí. Pricestovali k nej Hontianske Nemce, ktoré okupujú vrchné priečky tabuľky. Duel to bol dramatický. Ako prví išli do vedenia domáci futbalisti, keď sa presadil kapitán a zároveň asistent trénera Maroš Choma v 14. minúte – 1:0. Hostia vyrovnali Marunčiakom po polhodine, no polčasové vedenie zariadil o tri minúty po vyrovnaní Milan Gibala. Po prestávke vyrovnal v 69. minúte Ján Rerich. Remízový stav však trval iba osem minút, pretože víťazný a rozhodujúci gól zariadil pre Sásovú Šimon Bútora.

ŠK Sásová – OTJ Hontianske Nemce 3:2 (2:1)

Góly: 14. Choma, 35. Gibala, 77. Bútora – 32. Marunčiak, 69. Rerich. Rozhodoval: Rohoň. ŽK: Ondrejka, Ursíny, Gibala – Šnajder, Jo. Rerich. Diváci: 250.

Na záver sme si nechali zápas Brusna. To cestovalo do Lieskovca, kde nášmu celku ´ruže nekvitli´. Prvý polčas sa skončil bez gólov, no v druhom to začalo domácim padať. Skóre otvorili v 54. minúte, presadil sa Valach a na 2:0 zvyšoval v sedemdesiatej minúte Sudimák. Hostia znížili Adamom Lehockým o osem minút neskôr, avšak vyrovnania sa už nedočkali, pretože v 88. minúte sa presadil Svintek, ktorý spečatil výhru Lieskovca na 3:1. Brusňanom doslova tiekli nervy, pretože od 53. minúty videlo až šesť hráčov žlté karty.

OŠK Lieskovec – FK 34 Brusno – Ondrej 3:1 (0:0)

Góly: 54. Valach, 70. Sudimák, 88. Svintek – 78. A. Lehocký. Rozhodoval: Danyi. ŽK: Sudimák – Rumanovský, Spodniak, Sáliš, Kajda, Ľ. Lehocký, Kováčik, Daubner. Diváci: 50.

Zostávajúce výsledky: Braväcovo – Lovča 3:3, Repište – Št. Bane 1:4.

Najbližšie sa predstaví líder súťaže Šalková doma v sobotu 8. apríla o 17.00 hodine, kedy privíta Repište. Ostatné duely sú na programe v nedeľu 9. apríla o 15.30 hodine. Priechod hostí Braväcovo, Brusno v okresnom derby Sásovú, Hrochoť cestuje do Štiavnických Baní, Selce zavítajú do Hontianskych Nemiec a Rakytovce sa predstavia v Čiernom Balogu.

1. Šalková 34b, 2. Rakytovce 30b, 3. Štiavnické Bane 30b, 4. Hrochoť 29b, 5. Hontianske Nemce 24b, 6. Č. Balog 21b, 7. Repište 20b, 8. Lovča 19b, 9. Selce 18b, 10. Lieskovec 18b, 11. Brusno-Ondrej 18b, 12. Sásová 16b, 13. Priechod 14b, 14. Braväcovo 6b.

Autor: (cb), Foto: archív Bystricoviny