Miro Toman: „Nezávislý“ Kašper sa konečne stal straníkom

Komentár
9 /

Nedávno sme priniesli informáciu, že neúspešný kandidát na bystrického župana a primátora Igor Kašper sa zúčastnil koordinačného stretnutia predsedov krajských rád hnutia Sme Rodina – Boris Kollár. Nešlo o žiadnu pikošku či správu dňa, iba v kontexte nedávnej minulosti sme  chceli naznačiť, že tento mestský a krajský poslanec, zdôrazňujúc svoju nezávislosť od politických strán, má namierené  do straníckej funkcie.

Nemýlili sme sa. Na webe Kollárovho hnutia už visí fotografia Igora Kašpera ako predsedu Krajskej organizácie v Banskobystrickom kraji. Po neúspešnom klopaní na dvere vládnych strán SMER – SD a SNS tento ctižiadostivý komunálny a regionálny politik do tretice konečne našiel tú „svoju“ stranu, hoc aj opozičnú.

Napokon už v minuloročných komunálnych voľbách, v ktorých Kašper kandidoval na primátora a súčasne mestského poslanca v Banskej Bystrici ako „nezávislý“ s podporou stredopravých strán SaS, OĽaNO, KDH, Sme Rodina – Boris Kollár a Progresívne Slovensko, sa dalo tušiť, že zakotví v niektorej z týchto strán.

Asi pochopil, že nie je takou osobnosťou, ktorá by bez straníckej podpory dokázala preraziť na najvyššie verejné funkcie v meste či regióne, čo pre človeka s veľkými politickými ambíciami predstavuje brzdu do budúcnosti aj na celoštátnej úrovni. A tak je to napokon hnutie Sme Rodina – Boris Kollár, kde sa napriek nevôli časti minimálnej členskej základne stal Kašper hneď krajským predsedom v našom kraji.

Ťaží najmä z podpory samotného straníckeho šéfa Borisa Kollára, ktorému mal údajne pomôcť niečo vybaviť v jeho podnikateľských aktivitách v našom regióne. Konečne sa tak dostal na stranícku dráhu, po ktorej sa bude snažiť šplhať nahor.

Marcové prezidentské voľby ešte Kašper vynechal, lebo tie budú o osobnostiach. Zrejme nepôjde ani do májových eurovolieb, čo je pre neho veľmi vzdialená méta. Ale na budúci rok prídu parlamentné voľby a post poslanca NR SR by už predsa len bola iná káva.

Aj pre ctižiadostivého politika by však malo platiť, že sa bude správať korektne. Doposiaľ to Igorovi Kašperovi príliš nešlo, keď napriek dôkazom opakovane zaprel svoju neúspešnú snahu vstúpiť do koaličných parlamentných strán SMER – SD a SNS. Ostentatívne vystúpil z ich spoločného poslaneckého klubu v mestskom zastupiteľstve, aby mohol kandidovať ako „nezávislý“ za bystrického župana, až skončil aspoň ako nezaradený krajský poslanec.

Pred voľbou primátora, súc poučený z krajských volieb, to už Kašper skúšal so širšou opozičnou straníckou podporou, aby sa napokon stal aspoň mestským poslancom za trojčlenný Klub Banskobystrická pravica.

S Borisom Kollárom teraz možno prekĺzne až do slovenského parlamentu. Nech sa mu darí, len by už mal prestať klamať o svojej politickej minulosti a „nezávislosti“, lebo lož je zlá pracovná metóda. Medzi slušnými ľuďmi sa tiež nepatrí účelovo kydať na bývalých kolegov z koaličného poslaneckého klubu, keď s nimi dlhý čas „dúchal do jednej pahreby“ a vyhovovalo mu to. Teda ak má Igor Kašper záujem stať sa serióznym straníckym politikom…

Autor: Miro Toman, Foto: ilustračné