Ľubomír Motyčka: Na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici

Blog
12 /

Kto pravidelne číta moje blogy, určite si spomenie na môj vlaňajší ostrý tón v súvislosti s plážovým kúpaliskom. Jednoducho už ma prestalo baviť neustále počúvať z roka na rok tie isté sľuby a hovoriť o tých istých problémoch.

Keď sa vášne utíšili, stal som sa pre niektorých priam persona non grata, začali sa rokovania. O prejavoch nespokojnosti, lebo som nebol sám, dobre vedel aj primátor Banskej Bystrice, ktorý viackrát zvolal pracovné stretnutie. A podporil ma svojou autoritou. Spoločne sme hľadali riešenie.

Po búrkami poznačenom júni som sa konečne opäť dostal na pláž. Išiel som zo severnej strany, teda od ZAaRESu. Pri bare a grile pred bowlingom už fungovalo vlani rozrobené detské ihrisko. Voda jazera bola skraja vyslovene čistá. O pomoc som v tomto smere poprosil vodohospodárov, ktorí ovládajú problematiku. Treba urobiť veľa, no stačilo vyčistiť filtre a zlepšiť prúd vody, na jazere to hneď poznať.

Tak ako hneď poznať aj tie časti jazera, kam sa zvýšený prúd vody nedostáva. Okolo vodných šmýkačiek na jazere je jednoducho zase žaburina. Voda inak z hľadiska hygieny obstála, lebo je to len mechanická špina, ale jazero stále v skutočnosti nie je vhodná na kúpanie. Iste, člnky sú nové, všetko vyzerá lepšie, ale nie je to ani polovica plánovanej cesty.

Bufet Marlenka sa na pohľad nezmenil. Až teraz vraj dôjde k rokovaniam o dodávkach zákuskov so Strednou školou na Bánoši. Sú výborné, lacné, len škoda, že stále hovoríme v budúcom a nie v minulom čase. Som zvedavý o pár dní. Inak, konečne sú urobené v tejto časti schody a toalety. Ozaj a konečne došlo aj na schody. Sú vymenené.

Potešil ma bufet na kávu pri jazere. Konečne to slušne vyzerá. Na viacerých miestach pribudli terasy, dokonca aj jeden nový bufet, o pár dní bude otvorený. V tomto smere nastal výrazný pokrok. Snažil som sa nájsť výraznejšie nedostatky okolo bazénov. Videl som len riedku trávu medzi dlažbami. Inak všade čisto, všetko upravené.

Na pláži sa mi páčilo. Náhodne som sa opýtal dvoch priateľov a tí moje slová potvrdili. Je to oveľa lepšie ako vlani. Potvrdili sa tým moje slová, že neinvestovať neznamená len stáť, ale priam zaostávať. Lebo všetci okolo investujú.

Tie investície až také náročné neboli, ale hneď má človek lepší pocit. Vraj čoskoro zmiznú aj hojdačky, ktoré sú nefunkčné. Tá nalomená tam od vlani stále je. Zato treba uznať, že pribudli nové možnosti.

Nemyslím si, že sa stal zázrak. A predsa by už nebol vhodný ostro kritický postoj. No, mám na čitateľov prosbu. Je niečo iné kontrolovať, je niečo iné služby využívať. Aj k tomu sa dostanem.

Nateraz by som poprosil o skúsenosti a postrehy. Ako zmeny vidíte vy? Napíšte prosím svoje názory. Prípadne ma na niečo upozornite. Alebo niečo pochváľte. Rád si to prečítam.

A samozrejme, keď ma na pláži uvidíte, spokojne ma oslovte. Hoc aj pri plávaní v starom bazéne.

Autor: Ľubomír Motyčka, Foto: autor

Ľubomír Motyčka

Ľubomír Motyčka