Krajskí poslanci budú zasadať dopoludnia aj mimo Banskej Bystrice

SPRÁVY
6 /

urad bbsk

Predmetom pondelkového mimoriadneho zastupiteľstva BBSK bolo schválenie harmonogramu zasadnutí krajských poslancov a orientačný plán práce na rok 2018. Tento materiál zastupiteľstvo schválilo so zmenami.

Pôvodný materiál s návrhom uznesenia predkladal poslanec Ondrej Lunter (nezávislý). Pripomienky k návrhu vzniesol poslanec Ľubomír Motyčka  (SMER- SD), ktorý kritizoval  popoludňajšie termíny zasadnutí zastupiteľstva a to, že sa majú konať iba v Banskej Bystrici:

„Je nerozumné začínať o 13:00 hod., lebo pri diskusii k zložitejším bodom  sa rokuje často až do večerných hodín. Preto je lepšie dať začiatok rokovaní na dopoludňajšie hodiny. Je dôležité zachovať systém výjazdových zasadnutí, ako to bolo za bývalého župana, keďže aj pred voľbami sa sľubovalo, že kraj bude blízko ľuďom.“

 Za svoj druhý návrh výjazdových zasadnutí v kraji si Motyčka, ktorý bol častým oponentom bývalého župana, vyslúžil pozitívnu reakciu súčasného poslanca Mariána Kotlebu (ĽSNS), čo vyvolalo pobavenie v sále.

Kotleba zároveň upozornil na nesúlad niektorých navrhovaných termínov zasadnutí zastupiteľstva so zákonom, podľa ktorého majú byť zvolávané podľa potreby najmenej raz za dva mesiace. Všetky pozmeňovacie návrhy boli schválené.

Krajskí poslanci sa najbližšie stretnú 26. januára symbolicky v banskobystrickom Divadle Štúdio tanca, ktoré bolo v nemilosti bývalého vedenia BBSK až po hrozby jeho zrušenia.

Ďalšie zasadnutia krajského zastupiteľstva sa od marca budú konať vždy so začiatkom o 10:00 hod. predbežne vo Veľkej sieni Mestského úradu Banská Bystrica, kde zasadá aj mestské zastupiteľstvo. Dôvodom je to, že budova Úradu BBSK na Námestí SNP nedisponuje zasadačkou s dostatočnou kapacitou pre zasadnutia krajských poslancov, nehovoriac o prítomnosti občanov či médií.

Miesta výjazdových rokovaní krajského zastupiteľstva  sa upresnia v priebehu januára po dohode poslaneckých klubov.

Autor: (tom), Foto: ilustračné