Na jubilejnom 20. ročníku Slovak Open bystrickí kickboxeri Konský a Bučko s medailami

0 /

Cez víkend sa konal v Bratislave jubilejný 20. ročník WAKO medzinárodného turnaja Slovak Open 2019. Organizoval ho Slovenský zväz kickboxu, pričom na tomto prestížnom podujatí súťažilo až 518 bojovníkov s 903 štartmi z 91 klubov a 7 krajín. Medzi nimi aj banskobystrickí kickboxeri.

Veľký záujem bol najmä o plnokontaktné disciplíný K1 a full contact. V juniorskej kategórii sa začali eliminácie už v sobotu. Nedeľa prebehla na 4 tatami s kategóriami LC a KL seniorov a na dvoch ringoch semifinále a finále FC a K1. Na turnaji mohli priaznivci kicboxu vidieť vynikajúce výkony a niektoré zápasy dosahovali úrovne majstrovstiev sveta či Európy. Všetky tímy podporovali svojich bojovníkov silnými emóciami a potleskom, čo počas turnaja prinieslo skvelú atmosféru v športovej hale Mladosť.

Z 903 štartov bolo 116 v K1, 274 kick light, 255 light contact a 232 point fighting. Čo sa týka seniorov, vo svojej váhovej kategórii do 75kg obsadil banskobystrický kickboxer Vladimír Konský v disciplíne K1 druhé miesto a domov pod Urpín si doniesol striebornú medailu. Finálový zápas bol do poslednej chvíle vyrovnaný a nášmu borcovi z ŠKP B. Bystrica chýbal len jeden bod, no gong už ohlásil koniec tretieho kola. Finále teda s Pavlom Garajom z Paga gymu po strhujúcom boji prehral tesne 1:2. V pavúku však bolo v tejto kategórii až desať borcov. Strieborná medaila je o to cennejšia. Vlado ´Terminátor´ Konský nám k nej povedal:

„Po „vianočnej“ prestávke to bol tohto roku prvý turnaj. Nevyšlo to podľa mojich predstáv, ale taký je šport, víťaz môže byť len jeden. Viem na čo sa mám sústrediť a tomu podriadim tréningy. Musím si to však usporiadať tak, aby som stíhal aj školu a rodinu, čo je dosť ťažké.“

Za ŠKP Banská Bystrica nastúpil vo váhovej kategórii do 57kg aj junior Kristián Bučko, ktorý sa registroval v troch kategóriách. K1, kick light a light contact, kde obsadil postupne 3., 2. a 3. miesto. Pre Bystricoviny tento náš talentovaný kickboxer uviedol:

„Každá skúsenosť na takomto veľkom turnaji ma posúva výkonnostne dopredu. Ešte však musím veľa trénovať, aby som lepšie reprezentoval klub ŠKP Banská Bystrica ako aj Slovensko v zahraničí.“

Do Banskej Bystrice teda z tohto prestížneho podujatia putovali 2 strieborné a 2 bronzové medaily. Obom kickboxerom gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšie zápasy.

Autor: (bk), Foto: Zdroj facebook