Na mestských stavbách sa pracuje aj v lete, plážové kúpalisko má 60 rokov

SPRÁVY
9 /

stavba1

Stavebné práce v Banskej Bystrici neustávajú ani v horúcich prázdninových dňoch, práve naopak. Týka sa to aj mestských stavieb.

Mestské stavby pokračujú podľa plánu

Začiatkom augusta absolvoval banskobystrický  primátor Ján Nosko kontrolný deň na mestských stavbách, k čomu uviedol:

„Napriek horúcim dňom. Pokračujú stavebné práce rýchlym tempom na cestách a chodníkoch, parkoviskách i na materských školách. kontrolný výjazd sme zakončili na plážovom kúpalisku. Škoda, že sme nemali plavky.“

Čulý stavebný ruch je aj na najväčšom banskobystrickom sídlisku Rudlová  – Sásová.  Pracuje sa na rekonštrukcii Materskej školy Tatranská, ktorej dva pavilóny by po dohode mesta s dodávateľom mohli byť odovzdané už v septembri. Zvyšné dva pavilóny plánuje firma dokončiť do konca roka 2017. Stavba je financované z eurofondov.

Koncom augusta by malo byť hotové aj nové verejné parkovisko na Rudohorskej. Výstavba je v pokročilom štádiu a jej výsledkom bude 116 parkovacích miest dostupných bez platenia miestnym obyvateľov, aj s výsadbou  240 nízkych kríkov a 30 nových stromov pričom dva pôvodné stromy sa presadia. Stavba s nákladom 300 tisíc eur je financovaná z rozpočtu mesta aj vďaka parkovaciemu fondu z poplatkov za vyhradené parkovanie, tretina sa pokryje z vládnej pomoci.

60 – ročné plážové kúpalisko

Primátor Ján Nosko sa zastavil aj na plážovom kúpalisku, ktoré oslavuje 60. výročie svojho vzniku:

„Okrúhle výročie kúpaliska odteraz návštevníkom pripomína tabuľa mapujúca jeho začiatky. Za desiatky rokov postupne menilo svoju podobu a v súčasnosti ho môžeme využívať celoročne na rôzne športové aktivity. Verím, že kritika i pochvala prispejú k jeho ďalšiemu zlepšovaniu. Veď kto sa môže pochváliť plážovým kúpaliskom v centre mesta?“

Napriek kritike ktorú si vyslúžilo banskobystrické plážové kúpalisko za nedostatky zistené pri júnovom spustení do letnej prevádzky, v tomto horúcom počasí funguje na plné obrátky a Bystričanom či návštevníkom zo širokého okolia poskytuje príjemné osvieženie.

Plážové kúpalisko má v dlhodobom prenájme od mesta spoločnosť Aqualand Banská Bystrica, ktorá okrem prevádzky zabezpečuje aj potrebné investície do jeho rozvoja.

 

 

 

Autor: (tom), Foto: mesto BB a ilustračné