Medzibrod pripravil Šalkovej prvú prehru, Rakytovce a Badín remizovali

24 /

V desiatom kole štvrtej ligy skupiny juh najviac pútalo pozornosť derby a šláger medzi Medzibrodom a Šalkovou. Úspešnejší boli domáci futbalisti. Rakytovce sa predstavili v Pliešovciach a získali tam bod. Badín hral na pôde posledného Tisovca a výhra mu ´vykypela z hrnca´ v nadstavenom čase, tiež napokon iba remizoval.

Súboj dvoch nezdolaných celkov Medzibrod – Šalková začali lepšie hostia. Mali prvú šancu zápasu už v druhej minúte, keď vystrelil Zimnikoval, no Petrík loptu kryl. Z následného rohového kopu hlavičkoval znova Zimnikoval, tentoraz vedľa bránky. Bystrický celok hrozil najmä zo štandardných situácii. Ďalšia šanca prišla po rohovom kope, bol v nej Vučkovič, ale znova pozorný Petrík skvelým zákrokom loptu vyrazil a domáca obrana ju ešte upratala do bezpečia. Prvá väčšia príležitosť Medzibrodu prišla po centri Vanča na zadnú žrď, kde bol na správnom mieste domáci Haviar a hlavou otvoril skóre – 1:0. Pred štvrťhodinou hry strieľal Bobok z 35 metrov z priameho kopu, brankárovi lopta vypadla a znova Haviar svojim druhým gólom v zápase zvýšil stav na 2:0. V 22. minúte to skúšal z priameho kopu hosťujúci Palovič, brankár Petrík jeho strelu vyrazil znova efektívnym zákrokom. Po polhodine hry nastala strata lopty domácich v strede poľa a Šalkovčania to hneď využili. Debnár sa rútil sám na Petríka, ten si z jeho strelou poradil, no na následnú dorážku Vučkoviča do prázdnej bránky už nemal nárok – 2:1. Do prestávky došlo k ďalšej chybe domácich, avšak brejk troch na jedného nedotiahli futbalisti z okrajovej časti Banskej Bystrice do úspešného konca.

Druhý polčas sa niesol v znamení nervozity a zbytočných prerušení hry. V 52. minúte po ďalšom rohovom kope hostí si dobre naskočil Zimnikoval a tento raz sa nemýlil – 2:2. Po hodine hry strieľal tento spomínaný futbalista z vnútra pokutového územia, no mieril nepresne. Tlak bystrického mužstva sa pomaly stupňoval. V 73. minúte z vnútra šestnástky Matej Mesík zakončoval tesne vedľa pravej žrde. Domáci sa zamerali na brejkové situácie, ale rozhodnúť mohol zápas po rohovom kope Samuelčík, loptu však neusmernil do bránky. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa o pár minút neskôr medzibrodskému žolíku Matisovi, ktorý si nabehol na Vančov prudký rohový kop a vo výskoku hlavou poslal svoj tím do vedenia 3:2. Posledných desať minút Šalková vysielala centre z pravej strany pred bránku, ale tie nenašli správnych adresátov. Domáci si tak pripísali ďalšie víťazstvo, v tejto sezóne ešte neprehrali a dotiahli sa na priebežného lídra tabuľky na rozdiel dvoch bodov.

TJ Sokol Medzibrod – FK Šalková 3:2 (2:1)

Góly: 9. a 14. Haviar, 82. Matis – 32. Vučković, 52. Zimnikoval. Rozhodoval: Faber. ŽK: Pipich, Petrík – Debnár, Mikulec. Diváci: 210.

Rakytovce sa predstavili v Pliešovciach a diváci tam videli v prvom polčase dobrý bojovný a vyrovnaný futbal. Hostia už od začiatku ukázali, že chcú body, no hralo sa zväčša medzi šestnástkami, chýbali vyložené šance. Náš celok viac držal loptu na kopačkách, domáci hrozili z rýchlych kontier. Mali dve možnosti po dvadsiatich minútach hry, no Roziakov polocenter skončil v rukách brankára Kvasnu a rovnako tak i strela Vilhana z vrchu šestnástky. Prvá vážnejšia šanca sa naskytla hosťujúcemu Pšidovi v 28. minúte, ocitol sa zoči – voči gólmanovi Gnidovi, ale ten dobre vybehol a šmýkačkou loptu vykopol. Do vedenia išli napokon Pliešovčania po polhodine hry. Po rohu Jozefa Malatinca na prednú žrď sa mu lopta vrátila naspäť, opäť ju z boku spoza šestnástky poslal na bránku a tá napokon zapadla do nej – 1:0. Následne domáci zacítili šancu. Po centri Vilhana zakončoval v šestnástke Polaček, no pálil do brvna. Skúšal to aj jeho spoluhráč Kudlík z diaľky, Kvasna loptu vyrazil. Pred prestávkou aj naše ´Raky´ strieľali, konkrétne Konder zo šestnástky, ale vysoko nad bránku.

V druhom polčase domáci veľmi dobre bránili, nepúšťali bystrický celok do vyložených šancí. Klačan napriek tomu v dobrej možnosti strieľal tesne vedľa, prudká strela Markoviča smerovala do brankára Gnidu a po prihrávke tohto futbalistu bol dvakrát v koncovke na jedenástke Klačan, ale loptu vždy dobre zrazili domáci obrancovia. Klačan to skúšal aj z tridsiatich metrov z priameho kopu, so skákajúcou loptou si Gnida poradil. Vytúžený gól napokon prišiel po štandardke Kondera z autovej čiary. Poslal parádny center na zadnú žrď, kde predviedol Michal Pavlík klasického ´koníka´ a vyrovnal na 1:1. Obraz hry sa ani po tomto zásahu nezmenil. Duel však ovplyvniť mohla 83. minúta. Pliešovčania sa dožadovali faulu, keď si ich hráč nabiehal dopredu a zrazil sa s protihráčom, no žiadne bránenie v hre sa nepískalo, čo sa nepáčilo strelcovi domáceho gólu, zakričal vulgárne na arbitra a ten ho poslal predčasne pod sprchy. V oslabení však mohol Tatran ísť do vedenia ak by Kudlíkov half volej našiel správny smer. Nestalo sa a prišla veľká šanca na opačnej strane. Po rohovom kope z päťky hlavičkoval Ondrejka, ale loptu poslal do nohy obrancu súpera, ktorý stál ako ´socha´ na bránkovej čiare. Aj preto sa napokon body delili.

Tréner hostí Andrej Dubovický pre oficiálnu facebookovú stránku FK Rakytovce povedal: „Dnes sme videli veľmi zaujímavý zápas. Myslím si, že z našej strany veľmi kvalitný. Škoda toho inkasovaného gólu v prvom polčase, po ktorom sme asi na desať minút prestali hrať našu hru. Chlapcom ale patrí veľké poďakovanie, hlavne za druhý polčas. Tento bol najlepší zo všetkých z jesennej časti tejto sezóny. Mohli sme po zmene strán zápas pretaviť na naše víťazstvo. Škoda nevyužitých šancí. Získali sme však bodík a musíme sa teraz zodpovedne pripraviť na silnú Kováčovú. Chceli by sme potvrdiť tento bod doma s lídrom súťaže. Znovu však veľké ďakujem chlapcom za výkon hlavne v druhom polčase.“

TJ Tatran VLM Pliešovce – FK Rakytovce 1:1 (1:0)

Góly: 33. J. Malatinec – 72. M. Pavlík. Rozhodoval: Maslen. ŽK: M. Pavlík, Klačan. ČK: 83. J. Malatinec ta nešportové správanie (Pliešovce). Diváci: 100.

Badín sa predstavil na pôde posledného Tisovca, ktorý začal zápas lepšie. Už v 2. minúte po ľahkej strate lopty strieľal Gomes, ale brankár loptu vyrazil na roh. O minútu neskôr po rohovom kope hostia zabudli na Dacha, ktorého hlavičku na čiare parádne zneškodnil Höger. V 13. minúte však mohli udrieť Badínčania, Kohút vysunul Brašeňa, ten išiel sám na brankára, no loptu poslal vedľa. Zahrmelo teda na druhej strane, Gomes si počkal na loptu za obranu a zoči-voči gólmanovi sa nemýlil – 1:0. Náš celok mohol vyrovnať o desať minút neskôr, keď sa spoza šestnástky oprel do lopty Plško a tá pristála na brvne. V 37. minúte to po prihrávke Ševčíka opäť skúšal Plško, tentokrát však Košičiar zasiahol loptu a vyrazil ju na roh. O tri minúty neskôr mal v akcii prsty Ševčík, našiel Brašeňa a ten opečiatkoval žrď. Minútu pred prestávkou mohli domáci navýšiť stav zápasu, ale domáci Masár v úniku nepochodil na Högerovi.

Druhý polčas začali ideálne Badínčania, hneď v prvej minúte Kohútov prudký center neskrotil brankár a Ševčík poslal loptu do siete – 1:1. Obrat v zápase prišiel v 67. minúte. Po rohovom kope domácich Plško poslal dlhý nákop dopredu, vybiehajúci domáci brankár ešte stihol odkopnúť loptu pred Ševčíkom, ale tá skončila presne na nohe Brašeňa, ktorý ju takmer zo 40 metrov poslal do opustenej bránky – 1:2. Potom sa hral futbal, ktorý namiesto šanci prinášal veľa nepresností. Až v 84. minúte mali hostia šancu na definitívne K.O. Po centri Kollára hlavičkoval Veselovský do žrde. O dve minúty neskôr dostalo naše mužstvo prvé varovanie, keď sa lopta odrazila k Halajovi a ten ju spoza šestnástky napálil tesne nad brvno. Badínčania to nezobrali vážne a tak boli za svoju laxnosť potrestaní. V nastavenom čase sa lopta z pravej strany ihriska dostala až k úplne voľnému Halajovi a ten presnou strelou stanovil konečný výsledok na 2:2. Tisovčania, ktorí po deviatich kolách strelili len dva góly, v nedeľu nastrieľali rovnaký počet v jednom zápase a pripísali si vôbec prvý bod do tabuľky v sezóne 2018/2019.

MŠK Tisovec – ŠK Badín 2:2 (1:0)

Góly: 14. Gomes, 90+ Halaj – 46. Ševčík, 67. M. Brašeň. Rozhodoval: Valentýni. ŽK: Halaj, Hronček, Juhász – Veselovský, Nemčík. Diváci: 50(!).

Ostatné výsledky: Kováčová – Príbelce 5:2, Hriňová – N. Baňa 1:0, Tornaľa – Č. Balog 0:0, Detva – Slovenské Ďarmoty 1:1.

V jedenástom kole sa v sobotu 13. októbra o 14.30 hodine hrá šláger kola, keď prvá a zatiaľ nezdolaná Kováčová zavíta do neďalekých Rakytoviec, ktoré sú v tabuľke štvrté. Doma hrá v tento deň aj druhá Šalková, ktorá o 15.00 hodine privíta Pliešovce. V nedeľu 14. októbra o 14.30 hodine Badín hostí na svojom štadióne Tornaľu a Medzibrod (taktiež nezdolaný) sa predstaví v Slovenských Ďarmotách.

1. Kováčová 24b, 2. Šalková 23b, 3. Medzibrod 22b, 4. Rakytovce 22b, 5. Č. Balog 19b, 6. S. Ďarmoty 14b, 7. Príbelce 14b, 8. Badín 13b, 9. Pliešovce 13b, 10. Hriňová 11b, 11. Tornaľa 11b, 12. Detva 6b, 13. N. Baňa 1b, 14. Tisovec 1b.

Autor: (bl), Foto: amatérske zo zápasu Medzibrod - Šalková