Rakytovce fasovali päťku od Medzibrodu, rovnako dopadla Šalková, Jupie remizovalo

1 /

Cez víkend sa hralo 20. kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh a v ňom lákalo divákov okresné derby v Rakytovciach, kde si líder súťaže Medzibrod robil čo chcel a vyhral hladko 5:0. Podobnú gólovú nádielku fasovala aj Šalková na pôde silného Poltáru. Nedarilo sa podľa predstáv ani nášmu Jupie, pretože na ihrisku posledného Veľkého Krtíša získalo iba bod za bezgólovú remízu.

V sobotu sa hralo pred početnou diváckou kulisou okresné derby v Rakytovciach, kde tamojší FK hostil Sokol Medzibrod. Najskôr videli tri stovky divákov opatrný futbal a oťukávanie z oboch strán, po ktorom však prišiel medzibrodský gólový koncert. Na prvú príležitosť si diváci počkali do 18. minúty, keď priamy kop hosťujúceho Vanča brankár Mráz vyrazil. V 22. minúte po prihrávke Boboka už zakončujúci Pipich dvíhal ruky nad hlavu, no Mráz parádnym zákrokom podržal svoje mužstvo. Potom po prihrávke Pipicha v dobrej príležitosti mieril tesne Selecký. Medzibrodčania sa zaslúženého vedenia ujali po polhodine hry, keď center Boboka prešiel na zadnú žrď a Vančo poslal loptu do siete – 0:1. O tri minúty neskôr mal po rohovom kope šancu na druhý gól hostí Belko, no Mráz opäť zasiahol. V 37. minúte dostal medzi obrancov loptu Selecký a ponad vybiehajúceho Mráza pridal druhý gól Medzibrodu. Na prestávku sa teda išlo za stavu 0:2.

V druhom polčase už hostia neboli takí dominantní, no i tak dokázali pridať ešte tri góly, keď využili individuálne chyby domácich hráčov. V 54. minúte najprv v samostatnom nájazde nepochodil Vančo, keď jeho pokus Mráz zneškodnil a následná dorážka letela nad. Po hodine hry to skúšal spoza šestnástky Bobok, lenže gólman Rakytoviec jeho strelu kryl. Medzibrod definitívne zlomil domácich v 67. minúte, keď sa k dlhej lopte dostal Bobok, poslal prudký center do pokutového územia a Vančo pohodlne loptu dopravil do siete – 0:3. V ďalšej časti zápasu po rohovom kope dostal dostatok miesta aj času na zakončenie Belko a ponúknutú príležitosť využil na 0:4. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte zápasu Selecký, ktorý obišiel aj domáceho brankára a pohodlne skóroval na 0:5. Pre mužstvo z Rakytoviec je výsledok krutý, doplatili na náročnú utorkovú dohrávku s Poltárom, na druhej strane treba uznať, že víťazstvo lídra súťaže je plne zaslúžené. Z tohto duelu je aj naša fotogaléria a videozostrih.

FK Rakytovce – TJ Sokol Medzibrod 0:5 (0:2)

Góly: 31. a 67. Vančo, 37. a 90. Selecký, 74. Belko. Rozhodoval: Filkus. ŽK: Dubašák (Rakytovce). Diváci: 300.

(tdz)

Šalkovčania sa predstavili v Poltári a mohli ísť hneď v úvode do vedenia z priameho kopu. Lopta od Vučkoviča však tesne zaplachtila nad brvnom. Domácim potom vyšiel rýchly protiútok, keď Filip pekne prenikol do šestnástky, našiel nabiehajúceho Chibuezeho a ten otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 15. minúte už bolo 2:0, po akcii z pravej strany sa dostala lopta pred bránku, kde na ňu pohotovo číhal Hornyák. Sklotatran mal viac z hry, v 32. minúte po faule hostí v pokutovom území nepremenil penaltu Kamas. Skóre mohlo byť do prestávky vyššie, ak by v bránke nechytal pozorný Vernarský.

V druhom dejstve ťahali Poltárčana akcie po pravej strane a vytvorili si niekoľko nebezpečných situácií v šestnástke. Šalková mohla znížiť iba po centri hlavou, ale koncovka Vučkoviča bola značne nepresná. Prišiel teda trest v 69. minúte. Po rohovom kope z pravej strany sa dostala lopta do päťky, kde sa poodrážala od viacerých hráčov a napokon sa z gólu tešil Výlupok3:0. Krídelné akcie z pravej strany neutíchali, ťahal ich zväčša Marcinek a práve po jeho výpade a prihrávke cez Kovalčíka sa mohol tešiť z gólu pre zmenu na ľavej strane operujúci Filip4:0. Bodku za zápasom dal práve aktívny Marcinek, ktorý si v 89. minúte nabehol do pokutového územia a zužitkoval dobrú loptu od spoluhráča na 5:0. Naše mužstvo v Poltári teda neuspelo, pričom aj herne sklamalo.

TJ Sklotatran Poltár – FK Šalková 5:0 (2:0)

Góly: 7. Chibueze, 15. Hornyák, 69. Výlupok, 84. Filip, 89. Marcinek. Rozhodoval: Galád. ŽK: žiadne. Diváci: 250.

(job)

Naše Jupie sa predstavilo na pôde posledného Veľkého Krtíša a hoci neinkasovalo gól, žiaľ ani žiaden nedalo. Poďme však po poriadku. Začiatok duelu zachytili lepšie domáci, prvý náznak šance prišiel v 7. minúte, keď z ľavej strany pokutového územia mierila strela len do bočnej siete. Zápas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami. Za zmienku stojí situácia po priamom kope hostí. Baláž zakrútil loptu na zadnú žrď, no skvelý center nedokázali Badínčania dotlačiť do siete. O štyri minúty neskôr opäť centroval z priameho voľného kopu Baláž. Výborne hlavičkoval Nemčík, ale domáci brankár skvele zasiahol. Do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, po peknej kombinácii na pravej strane zálohy sa pred bránkou domácich ocitol v dobrej pozícii Martin Giertl, ale mieril len vedľa pravej žrde. Čas plynul, no vyložené šance neprichádzali. Strelecký účet stretnutia mohol v 77 minúte otvoriť v samostatnom úniku útočník Krtíša Maslaňák, ale zoči-voči gólmanovi Jančiarovi mieril vedľa. Zápas podpriemernej úrovne viac vzruchu nepriniesol a tak si oba tímy body rozdelili.

FK FC Baník Veľký Krtíš – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Kuteľ. ŽK: Kicko – Pšida, Veselovský. Diváci: 220.

(rj)

Ostatné výsledky: Tornaľa – Tisovec 3:2, Vinica – Pliešovce 0:2, Hriňová – S. Ďarmoty 1:1, Revúca – Č. Balog 2:4.

Najbližšie sú na programe dohrávky prvých jarných kôl. V utorok 8. májao 15.30 hodine sa hrá šláger medzi prvým Medzibrodom a druhým Poltárom, v tento deň privíta v Badíne naše Jupie o hodinu neskôr, teda o 16.30 hodine Tisovec, v stredu 9. mája sa predstaví doma Šalková pod umelým osvetlením, teda až o 19.00 hodine a hostí Čierny Balog.

Riadne 21. kolo má na programe v sobotu 12. mája o 19.00 hodine duel Šalkovej s Vinicou.  O deň neskôr, teda v nedeľu 13. mája vo Veľkom Krtíši o 16.30 hodine hrajú Rakytovce, v Tisovci sa predstaví Medzibrod a v Badíne Jupie hostí Revúcu.

1. Medzibrod 41b*, 2. Poltár 37b*, 3. S. Ďarmoty 37b, 4. Šalková 34b*, 5. Č. Balog 32b*, 6. Tisovec 31b*, 7. Pliešovce 30b, 8. Tornaľa 28b*, 9. Jupie 26b*, 10. Hriňová 24b, 11. Rakytovce 21b, 12. Revúca 19b*, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 11b.

* – mužstvá majú jeden zápas k dobru

Autor: (tdz, job, rj), Zdroj: Video youtube, Foto: (job) - zo zápasu Rakytovce - Medzibrod