Štvrtá prehra mestskej Dukly v rade, tretia tesná 0:1, tentoraz s Liptákmi + HLASY

41 /

Banskobystrická mestská Dukla zaknihovala v druhej futbalovej lige žiaľ aj štvrtú tesnú prehru v rade o gól. V predohrávke 10. kola nás zdolal doma na Štiavničkách Liptovský Mikuláš. Na nulu sme prehrali tretíkrát v rade…

Úvod zápasu bol v našej réžii. Mali sme šance, ale Žilinec a dvakrát Savič pálili iba do obrancov súpera naskladaných v šestnástke. Žilinec mal dobrú príležitosť aj v 22. minúte, hľadal ho dobrým centrom Savič, no nášmu stredopoliarovi chýbali centimetre aby trafil loptu pred odkrytou bránkou súpera. Po rohovom kope potom dobre hlavičkoval v malom vápne Starší, ale Gábriš chytil loptu priamo na čiare. Hostia v podstate nehrozili, no i tak strelili gól. Za šestnástkou spadla lopta na zem pred krívajúceho kapitána Andriča, ten videl, že mu skočila do ideálnej výšky, takže do nej kopol bez prípravy a zaletela v 35. minúte rovno do pravého horného vinkla – 0:1. Následne bol tento futbalista striedaný, no ešte predtým stihol z ľavej strany z rohu päťky opečiatkovať brvno jeho spoluhráč Kačerík po našej chybe v defenzíve. Bystričania mali do prestávky niekoľko sľubných štandardiek, no nevyťažili z nich vyloženú príležitosť. Divákov zaujali iba strely z väčších vzdialeností, na strane hostí minul tesne pravý horný roh Bartoš a na bystrickej sa prezentoval nepresnou koncovkou Snitka.

V druhom polčase Liptáci číhali na brejky a po jednom z nich mohli zvýšiť ak by Laura dočiahol na loptu v šestnástke. My sme mali príležitosť v 55. minúte. Center Laksíka hlavou predĺžil Žilinec na Ďanovského, no ten voľný z rohu šestnástky prekopol bránku. Na opačnej strane to vyskúšal z asi 15 metrov Kačerík a Krejčí loptu radšej pri žrdi vyrazil. My sme mali slušný pokus po hodine hry v podaní Staršieho, no skóre sa nemenilo. Liptákov viackrát podržal rozhodca, ponúkol im niekoľko štandardiek, takže sme sa museli brániť. Napriek tomu v sedemdesiatej minúte sme sa aj my dostali k priamemu kopu, zahrával ho Savič a hlavičkoval Willwéber, ale Gábriša neprekonal. O minútu neskôr vystrelil z väčšej vzdialenosti hosťujúci Kotora a náš brankár musel loptu vytlačiť spod brvna. V závere sme hrali príliš kŕčovito, mali sme prevahu, ale vyložené šance neprichádzali. Bystrických hráčov deptal aj hlavný arbiter, ktorý tvrdohlavo ´pripiskoval´ všetko v prospech súpera. Ten mohol napokon skóre navýšiť, keď Laura preloboval Krekčího, ale na bránkovej čiare vyhlavičkoval loptu do bezpečia stopér Dukly Kupčík. Napriek zdržiavaniu hry v podaní futbalistov Mikuláša nastavil rozhodca iba minútu, predtým neodpískal penaltu po páde Saviča v pokutovom území, no ani počas tohto krátkeho extra času sa na Štiavničkách už nič zaujímavé neudialo.

Tréner Banskej Bystrice Dušan Tóth pre bystricoviny.sk povedal:

„Do tridsiatej minúty, resp. do náhodného gólu súpera sme hrali to, čo sme chceli. Mali sme tam skrumáže pred bránkou, len sa k nám dobre neodrazila lopta, teda tam kam sa mala. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, len škoda, že sme inkasovali gól v podstate z prvej strely hostí na bránku. Museli sme potom hru otvoriť a to umožnilo súperovi hrať na rýchle brejky. Nám chýbal určitý pokoj na lopte, no najdôležitejšie v tomto zápase boli osobné súboje a v tomto sme najviac zlyhali. Hráme doma a nie je možné aby sme my odlietavali od súpera. Toto bol v prvom rade základ nášho neúspechu a samozrejme aj slabina v koncovke. Hrali sme na dvoch útočníkov, tretí sa k nim vysúval, potom sme to prestriedali, ale žiaľ trápime sa. Musíme to zlomiť.“

Saša Savič, kapitán MFK Dukla Banská Bystrica zhodnotil duel pre Bystricoviny nasledovne:

„Sám neviem, čo sa deje. Nenachádzam slová. Prehrali sme štvrtýkrát v rade, čo je moc. Navyše tri boli s výsledkom 0:1. Nevieme nájsť príčinu. Zápasy sú viac menej vyrovnané, len to nevieme strhnúť na svoju stranu. Kebyže aspoň neprehráme, no sme už v takej situácii, že ani neremizujeme. Aj dnes, chlap, ktorý kríval desať minút na ihrisku, pýtal sa dole, mal ísť dole, je pripravený k striedaniu, tak nám z otočky dá gól a odkrýva až potom dole. Ako sa hovorí, na pokakaného aj záchod spadne. Vzadu keď niekto urobí chybu a dostaneme gól tak to je také isté ako keď vpredu niekto nepremení vyloženú šancu. Skúšame sa presadiť, ale nevieme sa z toho nejako vymaniť. Tri zápasy prehrať 0:1, ani neviem čo k tomu dodať…“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:1)

Gól: 35. Andrić. Rozhodoval: Čiernik. ŽK: Migaľa, V. Tóth – Očenáš. Diváci: 582.

MFK Dukla: Krejčí – Migaľa Starší, Kupčík, Savić – Žilinec (63. V. Tóth), Snitka, Willwéber, Ďanovský (76. Gaško) – Muchaya (46. Cvik), Laksík

MFK Tatran: Gábriš – Ondrek, Očenáš, Kuc, Janec – Kačerík (70. Čery), R. Bartoš, Staš (86. Kucharčík), Kotora – Laura, Andrić (39. Gerát)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v sobotu 29. septembra na ihrisku súpera.  O 15.30 hodine sa predstavíme v Bardejove proti tamojšiemu Partizánu, ktorý nateraz okupuje poslednú priečku.

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Šamorín 1:0, ďalšie zápasy sa hrajú cez víkend.

1. Skalica 22b*, 2. Komárno 20b*, 3. Pohronie 19b*, 4. L. Mikuláš 19b, 5. Žilina B 16b*, 6. Petržalka 15b*, 7. Poprad 14b*, 8. Dubnica 12b*, 9. Trebišov 11b*, 10. Prešov 10b*, 11. Inter 10b*, 12. B. Bystrica 9b, 13. Lokomotíva 9b, 14. Lipany 9b*, 15. Šamorín 8b, 16. Bardejov 6b*.