Pumy odohrali s Piešťanskými Čajkami dôstojnú partiu + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v siedmom kole extraligy žien privítali na domácej palubovke Piešťanské Čajky, ktoré boli jasným favoritom zápasu. To sa napokon aj potvrdilo, avšak naše dievčatá neprehrali vysokým rozdielom a predviedli kvalitný výkon.

Do prvej štvrtiny nasadili hostky kvalitné hráčky, čo sa prejavilo na výsledku. My sme sa z hry presadili iba dvakrát Števulovou a Matejčíkovou, potom z trestných hodov znižovala vanDalen, ale Piešťanské Čajky išli do druhej časti hry s pohodlným dvanásťbodovým náskokom – 8:20. V nej sa naše pumy presadili až v 15. minúte, Števulová zaknihovala trojku, no stav bol už priepastný 11:33. Táto bystrická hráčka do polčasu ešte pridala ďalšie dva koše, no bola jedinou strelkyňou ŠKP 08. Na prestávku išli družstvá za stavu 15:39.

V tretej štvrtine hosťujúce družstvo dalo šancu mladším a menej skúseným basketbalistkám, čo Bystričanky využili. Podarilo sa im hrať v tejto desaťminútovke nerozhodne 16:16. Vychádzalo im viacero akcií v útoku. Ani v štvrtej štvrtine sa ´pumy ´ nepoddali a sympaticky vzdorovali súperovi. Toto dejstvo prehrali len o dva body. Za zmienku určite stojí parádny strelecký zápis bystrickej kapitánky Števulovej, ktorá zaznamenala päť trojok a celkovo 23 bodov, čo bola viac než polovica bodov nášho družstva v zápase.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 45:66 (8:20, 15:39, 31:55)

Štvrtiny:8:20, 7:19, 16:16, 14:11. TH: 11/12 – 4/16. Fauly: 14 – 16. Trojky: 6 – 6. Rozhodovali: Bartoš, Obertová a Uhrín. Diváci:100.

ŠKP 08: Matejčíková 9/1/,Števulová 23/5/, vanDalen 6, Vargová 5 (+ 11 doskokov), Piperková 0 (Žilinská 2, Háberová 0, Podhradská 0, Oborilová 0, Mesárošová 0, Šunová 0, Rausová 0)

Najviac bodov Piešťany: Mikulášiková 15, Dovčíková a Baburová po 10.

Milan Špiner, asistent trénera Banskej Bystrice: „Nastúpili sme proti jednému z najlepších tímov v extralige. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Dievčatá si po predchádzajúcich nie vždy dobrých výkonoch vstúpili do svedomia. Po domácej prehre s Nitrou sme ich trochu viac skritizovali, ale tento duel bol už iný. Nechýbala patričná energia, v obrane sa snažili dievčatá makať a aj v útoku to malo hlavu a pätu.Samozrejme nemôžeme konkurovať takémuto klubu, ktorý má rozpočet na mesiac vyšší než my možno na celý rok, no klobúk dole pred mladými našimi hráčkami, ani jedna sa nezľakla súpera zvučného mena, bojovali o každú sekundu na ihrisku, za čo im ďakujem.“

Petra Števulová, najviac bodovza ŠKP 08:„Odohrali sme solídny zápas. Každým stretnutím sa posúvame dopredu, samozrejme sme i teraz urobili dosť chýb, ale vynasnažíme sa to napraviť v ďalších dueloch. Mne sa dnes strelecky darilo, možno to bolo dobrým obedom (smiech). Predtým mi zápasy nevyšli, dnes som verila, že by to mohlo prísť, za čo som rada.“

Richard Kucsa, tréner Piešťan: Sme spokojní s výsledkom, ale nie úplne s predvedenou hrou a výkonom. Som však rád, že som mohol zapojiť hráčky, ktoré sme chceli zapojiť. Plánovali sme to, chceli sme, aby nazbierali skúsenosti, ktoré sú potrebné do ďalšej fázy sezóny.“

Rebeka Mikulášiková, najviac bodov za Piešťany: „Išli sme do tohto zápasu zodpovedne, bola to naša povinnosť vyhrať v Banskej Bystrici. Myslím si, že sme potvrdili rolu favorita, aj keď sme mali určité výpadky, no to sa stane v každom takomto zápase. Musíme to však do budúcna eliminovať a ďalej pokračovať.“

Autor: (job), Foto: fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)