Mestská Dukla na úvod jari remizovala v Žiline s ´béčkom´ MŠK + HLASY

1 /

Banskobystrická mestská Dukla v 19. kole druhej futbalovej ligy remizovala na pôde žilinského B-tímu 3:3, pričom dva góly zaznamenala naša nová posila Blažej Vaščák. Išlo prvý jarný zápas nášho mužstva, keďže osemnáste kolo sme si preložili na 26. marca.

Domáci tím sa posilnil o viacerých hráčov z A mužstva, napríklad o Holúbeka, Ananga, Pečovského a Valla. Žilinčania sa tak v silnej zostave ujali vedenia. Kopas v 10. minúte vyslal excelentnú strelu spoza šestnástky, ktorá zapadla pod brvno Krejčího bránky – 1:0. Aj v druhej veľkej príležitosti mal prsty Kopas, jeho center z rohového kopu našiel hlavu Moška, ktorý však mieril do žrde. Bystričania pohrozili v 24. minúte, keď Dolný natiahol Petráša, ale lopta mierila nad. Obranu nášho súpera zamestnával po únikoch z ľavej strany Polievka. Po jednom z nich v 30. minúte videl druhú žltú kartu žilinský Anang a musel ísť pod sprchy. Dukla hrala presilovku. V 36. minúte sa nám podarilo vyrovnať, po rohu a centri Migaľu sa nechytateľnou hlavičkou presadil novic v našom tíme na hosťovaní, známy kanonier Blažej Vaščák1:1. V týchto fázach sme mali hru pod kontrolou, no žltozelení aj o desiatich odpovedali ešte do prestávky, konkrétne o tri minúty po našom zásahu. Gerebenits sa výborne uvoľnil na pravej strane a do prázdnej bránky ponúkol gól Dávidovi Ďurišovi2:1.

Na začiatku druhého polčasu sa prezentoval bravúrnym zákrokom gólman ´béčka´ MŠK Petráš. Prikrylovu hlavičku zázračne na bránkovej čiare vyrazil. Potom tvrdú strelu Dolného zblokovala domáca obrana. V 56. minúte nám to už vyšlo. V šestnástke domácich sa na dvakrát presadil Gabriel Snitka a vyrovnal na 2:2. Dukla ovládla hru a po hlavičke Vaščáka mohla ísť do vedenia, lopta však smerovala do rúk gólmana. V 86. minúte Snitka uvoľnil Galića, ktorého centrovaná lopta našla dobre postaveného Blažeja Vaščáka a ujali sme sa vedenia – 2:3. Žltozelení sa ani v oslabení nevzdávali a v 89. minúte predsa len vyrovnali, po rohovom kope sa presadil druhýkrát v zápase hlavou Adam Kopas, zariadil tak konečný rezultát zápasu na 3:3.

Trénerovi MFK Dukla Stanislavovi Vargovi chýbal v tomto stretnutí pre päť žltých kariet záložník Vajda, ktorého nahradil Dolný.

Vyjadrenia po zápase:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: „Veľmi ťažký zápas, už v rovnovážnom stave sme očakávali, že to nebude jednoduché. Viac ako hodinu sme hrali o jedného menej a za prístup a nasadenie chcem chalanov pochváliť. Za dnešok si zaslúžia absolutórium. Do vylúčenia sme boli opticky lepší, držali sme loptu a vypracovali si okrem gólu aj šancu, ktorá skončila na žrdi. Oslabenie ovplyvnilo zápas, no chalani to odmakali, klobúk dole pred nimi. Určite sme si zaslúžili aspoň bod. Pre divákov to bol tiež skvelý zápas, videli šesť gólov, vášeň našich chalanov. Každého chytil duel za srdce, škoda len výsledku. Do tabuľky je bod málo, no za týchto hektických udalostí berieme aj remízu.“

Viktor Pečovský, bývalý hráč našej Dukly, dnes kapitán MŠK Žilina B: „Myslím si, že sme si všetci predstavovali duel inak. Po červenej karte sme sa museli stiahnuť do defenzívy, no klobúk dole pred všetkými chalanmi. Zabojovali sme na konci stretnutia a aj v desiatich sme napokon vybojovali bod. Do vylúčenia sme mali hru pod kontrolou, boli sme nebezpeční. Vpredu sme hrozili aj po vylúčení, čo bolo dôležité. Obe mužstvá chceli vyhrať a mladým spoluhráčom pomohlo, keď im ľudia zatlieskali po súboji. Aj to napomohlo k remíze. Máme sa od čoho odraziť do ďalšieho stretnutia, na priebeh duelu dobrý je i bod, no ide sa ďalej. Každý ďalší zápas bude dôležitý, aby sme sa dostali do pokojného stredu tabuľky.“

Blažej Vaščák, autor dvoch gólov MFK Dukla: „Stratili sme dnes v Žiline dva body. Mali sme vyhrať. Oba moje góly boli z kategórie ľahších. Verím, že nám v konečnom účtovaní pomôžu v nabitej konkurencii druhej futbalovej ligy.“

Stanislav Varga, tréner Dukly: „Pred zápasom by sme asi bod brali, dali sme tri góly, tri sme dostali prakticky po štandardkách. Určite sme mali naše vedenie ukopať aj hocijakým iným spôsobom. Získali sme bod z vonku a nemyslím si, že veľa mužstiev tu bude bodovať. My sa musíme pripraviť na ďalší zápas. Tento sa divákom musel páčiť, asi takto by sa mal hrať futbal, no sme trochu smutnejší, keďže sme mali o jedného hráča v poli viac. Proti Žiline to však nie je až taká výhoda. Pozitívum je, že sme dali tri góly, dvakrát sme prehrávali a dokázali sme to zvrátiť. Treba uznať aj kvalitu súpera, jeho hráčov, ktorí dokázali vyťažiť maximum zo štandardiek.“

MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (2:1)

Góly: 11. a 89. Kopas, 39. Ďuriš — 36. a 86. Vaščák, 56. Snitka. Rozhodovali: Jurenka — Špivák, Štofík. ŽK: 20. Anang, 62. Bernát – 59. Prikryl, 70. Migaľa, ČK: 30 Anang (po 2 ŽK), Diváci: 244.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savić – Snitka, Willwéber (78. Galić) – V. Tóth (46. Starší), Dolný, Polievka (88. Gregáň) – Vaščák

Zostava MŠK B:

Petráš – Anang, Moško, Kopas, Holúbek – Gamboš (79. Chríbik), Pečovský, Bernát (70. Petrák) – Vallo, Gerebenits (62. M. Rusnák), D. Ďuriš

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel doma, v sobotu 23. marca o 15.00 hodine privítame na Štiavničkách KFC Komárno.

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Prešov 2:1, Pohronie – L. Mikuláš 2:1, Inter Bratislava – Bardejov 2:3, Šamorín – Petržalka 2:1, Komárno – Dubnica 1:1, Poprad – Skalica 1:0, Trebišov – Lipany 1:0.

1. Pohronie 42b, 2. Poprad 36b, 3. L. Mikuláš 36b, 4. Skalica 34b, 5. Komárno 31b, 6. Petržalka 29B, 7. Dubnica 26b, 8. Šamorín 25b, 9. Žilina B 24b, 10. Bardejov 22b, 11. Inter 22b, 12. B. Bystrica 21b*, 13. Prešov 19b, 14. Lokomotíva Košice 18b*, 15. Lipany 18b, 16. Trebišov 16b.