Sásová v daždi prešustrovala trojgólové vedenie s lídrom, výhra Seliec, Jakub prehral

0 /

V siedmom kole piatej futbalovej ligy skupiny C sa hral v nedeľu popoludní šláger kola v Sásovej. Druhý tamojší celok hostil lídra z Lovče a hoci viedol na začiatku druhého polčasu 4:1, napokon v daždivom počasí nevyhral! Naplno bodovali iba Selce, ktoré sa predstavili v Dobrej Nive. Nedarilo sa Jakubu v Lieskovci. Okresné derby Priechod – Hrochoť odložili pre nespôsobilý terén.

Sásová mala i napriek daždivému počasiu dobre pripravené ihrisko, takže duel s vedúcou Lovčou sa mohol odohrať. Lepšie začali hostia, ktorí išli do vedenia v 13. minúte zásluhou dobrej streleckej mušky Orsága. Jeho oblúčik skončil v sieti. Domáci však rýchlo vyrovnali, keď sa dopredu preštrikoval Stacho a predviedol účinnú koncovku. Na 2:1 potom otočil Dobrota, dostal dobrú loptu do šestnástky a vedel čo s ňou. Viac z hry mali Sásovčania, ale nebezpečné výpady podnikal aj súper. Na 3:1 po rohovom kope zvýšil krížnou a pohotovou strelou v 42. minúte opäť aktívny Stacho. Po prestávke domáci zvýšil náskok na 4:1 Kapustom. Zdalo sa teda, že o osude stretnutia je rozhodnuté. Hostia však zdvihli hlavu, dobre sa kondične pripravili a aj oni ukázali, že klzký terén nie je pre nich nevýhodou. V 54. a 60. minúte sa dvakrát presadil Páleník a razom bolo 4:3. Bystričania znervózneli a inkasovali aj štvrtý gól. Postaral sa oň v 73. minúte R. Neuschl. Remízový stav sa už následne nemenil, hoci v 85. minúte videl za nadávky postrannému rozhodcovi červenú kartu Bien z Lovče. Prevahu v poli v závere Sásovčania nepretavili do víťazného zásahu. Z tohto stretnutia je aj naša fotogaléria.

ŠK Sásová – TJ Lovča 4:4 (3:1)

Góly: 15. a 42. Stacho, 19. Dobrota, 49. Kapusta – 13. Orság, 54. a 60. Páleník, 73. R. Neuschl. Rozhodoval: Fajčík. ŽK: Kapusta – R. Neuschl, Debnár. ČK: 85. Bien (Lovča) za nešport. správanie. Diváci: 100.

Selce cestovali do Dobrej Nivy a duel začali rýchlym gólom. Už v tretej minúte potvrdil strelecké schopnosti Kurta – 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať, ale zabudli na zadné dvierka. To využil na zvýšenie skóre ešte do polčasu druhý útočník nášho celku Koctúr – 0:2. Po prestávke hrali hostia umne a nenechali si i dobrou taktickou hrou vziať dvojgólové vedenie. Niva bola vpredu bezzubá, šance nepremenila, takže na body pomýšľať nemohla. Tie si teda odniesli napokon Selčania.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Selce 0:2 (0:2)

Góly: 3. Kurta, 36. Koctúr. Rozhodoval: Danko. ŽK: Lacko, M. Kyslý, Kolény, R. Kyslý – Ríša, J. Mesík. Diváci: 180.

Jakub v oklieštenej zostave dlho odolával v Lieskovci tamojšiemu mužstvu, ale napokon prehral. Nedokázal totiž streliť gól. V prvom polčase ho nedali ani domáci, takže do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 0:0. Aj počas tohto duelu pršalo. V daždivom počasí sa po prestávke presadil dvakrát striedajúci Šufliarský. Nastúpil do druhého polčasu a stav 1:0 zariadil už v 50. minúte. Kľúčovým okamihom bola 67. minúta, v ktorej videl druhú žltú kartu hosťujúci Chrenovský. Oslabil tak svoj tím a ten inkasoval od spomínaného futbalistu Lieskovca aj druhý gól, konkrétne v 77. minúte. Jakubu už veľa fyzických ani psychických síl v závere nezostalo, takže na tri body pomýšľať nemohol.

OŠK Lieskovec – TJ ŠK Sokol Jakub 2:0 (0:0)

Góly: 50. a 77. Šufliarský. Rozhodoval: Laššák. ŽK: Šufliarský – Chrenovský, Dikácz, Filadelfi. ČK: 67. Chrenovský (po 2ŽK). Diváci: 100.

Priechod je na poslednom mieste bez bodu a nič sa na tom nemení ani po tejto nedeli. V okresnom derby mal totiž hostiť Hrochoťanov, no duel sa pre nespôsobilý, rozmočený terén vplyvom dažďa neuskutočnil. O náhradnom termíne bude domáci klub informovať.

OFK 1950 Priechod ŠK Hrochoť – nehralo sa pre nespôsobilý terén.

Ostatné výsledky: Krupina – Lad. Vieska 4:1, Bacúch – Sása 5:2, Kováčová – Št. Bane – odložené na 27. septembra.

Najbližšie je na programe ôsme kolo. V sobotu 23. septembra o 15.00 hodine hrá Sásová u nováčika v Ladomerskej Vieske. Okresné derby Hrochoť Selce je naplánované na nedeľu 24. septembra, tiež o 15.00 hodine. V tento deň v tom istom čase Jakub privíta na svojom ihrisku Bacúch a Priechod hostí doma Krupinu .

1. Lovča 19b, 2. Sásová 14b, 3. Bacúch 12b, 4. Selce 12b, 5. Hrochoť 11b*, 6. L. Vieska 10b, 7. Kováčová 10b*, 8. Jakub 9b, 9. Št. Bane 8b*, 10. Krupina 8b, 11. Lieskovec 7b, 12. D. Niva 6b, 13. Sása 4b, 14. Priechod 0b*.