Rakytovce zosadili z čela Kováčovú, kde je už Šalková, Medzibrod s prvou prehrou

4 /

V 11. kole štvrtej ligy skupiny juh sa hral v sobotu šláger v Rakytovciach, kam pricestoval líder z Kováčovej. Náš tím duel zvládol, keď vyhral gólom v poslednej minúte stretnutia. O pol hodinu neskôr hrala doma aj Šalková a s Pliešovcami si poradila po výsledku 5:1. Vystriedala tak Kováčovú na čele súťaže. V nedeľu sa predstavili na svojom ihrisku aj Badínčania a nečakane hladko zdolali Tornaľu 6:0. Žiaľ prehral Medzibrod, vôbec po prvýkrát v sezóne, na ihrisku v Slovenských Ďarmotách.

Súboj Rakytoviec s Kováčovou bol na štvrtoligové pomery kvalitný. Hral sa útočný futbal s ofenzívnym poňatím i s množstvom šancí, ktoré na jednej i druhej strane zostali nevyužité. V prvom polčase mohli hostia otvoriť skóre, ale výborne si počínal medzi žrďami domáci gólman Koválik. Ten mal prácu najmä v závere úvodného dejstva. Po prestávke si viac príležitostí vypracoval bystrický celok, mal o niečo viac z hry, súper prišiel v oklieštenej zostave a dochádzali mu ku koncu zápasu aj sily. To Rakytovce napokon využili v poslednej 90. minúte, kedy potiahol akciu stredom ihriska Klačan, prihral Konderovi, ktorý šikovne prešiel na ľavú stranu šestnástky, poslal následne loptu pred bránku, hostia ju nezasiahli, takže putovala až pred striedajúceho Koreňa a ten z hranice päťky pálil nekompromisne – 1:0. Kováčová sa v nadstavenom čase už na odpoveď nezmohla.

Tréner hostí Andrej Dubovický pre oficiálnu facebookovú stránku FK Rakytovce povedal: „Videli sme kvalitný štvrtoligový zápas, v ktorom sa stretli dve vyrovnané mužstvá a dovolím si tvrdiť, že sme zaslúžene vyhrali. Síce sme dali gól až v poslednej minúte, no mali sme viac šancí ako súper. Kováčová však tiež mala dostatok šancí, pri ktorých podržal brankár Koválik, ktorý dostal prvýkrát šancu pred Matúšom Kvasnom. Možno sme sa trošku odrazili od druhého polčasu v Pliešovciach, hru sme tvorili podobne. Teší ma toto víťazstvo, získali doma tri body s ťažkým súperom. Treba sa zodpovedne pripraviť na ďalší zápas so Šalkovou, ktorá bude ešte ťažším orieškom než Kováčová.“

Strelca rozhodujúceho gólu Denisa Koreňa cituje facebooková stránka FK Rakytovce nasledovne : „Zápas sa z môjho pohľadu vyvíjal dobre, až na posledných desať minút prvého polčasu, kedy nás súper zatlačil, ale tlak sme ustáli aj vďaka výbornému výkonu brankára. V druhom polčase sme si vytvorili pár šancí a v tej rozhodujúcej som bol rád, že sa lopta ku mne dostala, keďže išla pomedzi piatich hráčov. Potom to už bolo iba na mne či premením alebo nie. Nakoniec som to trafil a pomohol tak mužstvu k trom bodom.“

FK Rakytovce – ŠK Prameň Kováčová 1:0 (0:0)

Gól: 90. Koreň. Rozhodoval: Botka. ŽK: Konder, Ondrejka (obaja Rakytovce). Diváci: 100.

Šalková doma hostila Pliešovce a už v šiestej minúte ťažila zo svojej silnej zbrane – štandardky. Rohový kop zahral kapitán Palovič priamo do ohňa, kde sa najlepšie zorientoval v malom vápne obranca Peter Dobrík, vysokou nohou zasiahol loptu a dostal svoj tím do vedenia 1:0. Hostia však odpovedali o desať minút neskôr. Po akcii z pravej strany putovala dobrá prihrávka pred bránku na Kudlíka a ten nezaváhal – 1:1. Ďalšie možnosti už do prestávky zostali nevyužité. V druhom dejstve sa zápas zlomil v 65. minúte. Po jasnom faule hostí na Vučkoviča premenil penaltu bezchybným spôsobom Zimnikoval2:1 a po ďalších dvoch minútach rozobral súpera gólom na 3:1 Lašút. Mieril presne z vnútra pokutového územia. O ďalšie tri minúty už bolo 4:1. Peter Dobrík potiahol akciu po ľavej strane, pekne poslal loptu do šestnástky, kde z hranice bieleho bodu napálil účinne Chovanec. Gólovú bodku za zápasom dal v 79. minúte Lašút po brejkovej situácii, keď sa v šestnástke pohral až s trojicou brániacich hráčov a pomedzi dvoch z nich vyslal technickú strelu presne k žrdi – 5:1.

FK Šalková – TJ Tatran VLM Pliešovce 5:1 (1:1)

Góly: 6. Pet. Dobrík, 65. Zimnikoval (z 11m), 67. a 79. Lašút, 71. Chovanec – 16. Kudlík. Rozhodoval: Koleno. ŽK: Pet. Dobrík – Kouřil, Polaček. Diváci: 150.

Medzibrod cestoval do Slovenských Ďarmot v nedeľu a za pekného počasia, no nie na dobre pripravenom teréne, nedokázal bodovať. Možno aj preto, že lopta príliš skákala a hráči tak väčšinu situácií museli riešiť dlhými nákopmi. Prvé strelecké pokusy prišli od hostí. Skúšal to Pipich, jeho koncovka však bola nedôrazná. Po ňom to skúsil i Belluš, ale mieril mimo bránky. Do tretice strieľal Samuelčík, a to na prvú žrď, brankár jeho strelu vyrazil na rohový kop. Prvá veľká šanca domácich prišla v 25. minúte, keď si na nakopnutú loptu zbehol Nilaš, vyhral hlavičkový súboj, lopta sa dostala medzi stopérov k Berecovi a ten sa nemýlil – 1:0. Hostia odpovedali iba pokusom spoza šestnástky. Po rohovom kope a odrazenej lopte sa do lopty oprel Samuelčík, Kaczorek jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 35. minúte nasledoval center do hosťujúcej šestnástky, kde sa Berec presadil cez Hroša a zvýšil stav stretnutia na – 2:0. Medzibrod sa do šancí dostával len sporadicky. Všetky súboje a odrazené lopty pozbierali Ďarmotania.

Do druhého polčasu išiel náš celok z bystrického okresu s cieľom rýchleho kontaktného gólu. Paradoxne to boli domáci, ktorí sa v 47. minúte dostali do trojgólového vedenia. Po odrazenej lopte sa k strele dostal Nilaš a tvrdou strelou nedal Petríkovi šancu – 3:0. Príležitosti hostí sa rodili veľmi ťažko. V 60-tej minúte po centri Marejníka Pipich zakončoval v ťažkej pozícii nad brvno. O päť minút neskôr prišlo k ďalšej chybe v medzibrodskej obrane. Belkovi lopta na zlom teréne odskočila, Berec vyzval do šance Lavríka a ten sa nemýlil, na tabuli takm svietil hrozivý výsledok – 4:0. V 70. minúte musel do poľa nastúpiť aj hosťujúci náhradný brankár Tonhajzer. Najväčšia šanca nášho mužstva prišla v 79. min., keď zabojoval Selecký, lopta sa dostala k Matisovi, ktorý poslal milimetrový center na hlavu Vanča, no ten netrafil bránku. Posledný strelecký pokus vyslal Pipich, žiaľ s jeho technickým zakončením si brankár poradil. Zápas sa teda skončil 4:0. O tri body pre domácich sa postarali najmä dvaja hráči – Berec a Nilaš, na ktorých tréner Medzibrodu pred zápasom svojich zverencov upozorňoval. Náš celok tak prehral prvý zápas v tejto sezóne. A na ihrisku súpera prvý krát od augusta 2017, pričom ukončili 15 zápasovú sériu bez prehry.

FK Slovenské Ďarmoty – TJ Sokol Medzibrod 4:0 (2:0)

Góly: 25. a 35. Berec, 47. Nilaš, 65. Lavrík. Rozhodoval: Dodok. ŽK: žiadne. Diváci: 100.

Badínčania chceli v súboji s Tornaľou odčiniť zaváhanie spred minulého týždňa a do súpera sa zahryzli od úvodu. Už v 7. minúte po rohovom kope hlavičkoval Podkonický tesne nad bránku. O dve minúty neskôr opäť po rohovom kope priťukol Veselovský loptu hlavou Plškovi a ten spoza šestnástky tvrdou strelou mieril tesne nad brvno. Po štvrťhodine hostia zaváhali, Brašeň získal loptu, posunul ju Hudecovi, no jeho strela išla tesne vedľa. Až v 22. minúte sa domáci dočkali. Po parádnom centri Kohúta si na loptu nabehol Ševčík a hlavou poslal svoj celok do vedenia – 1:0. Po polhodine hry domáci predviedli ukážkovú a rýchlu akciu, keď Hudec poslal prudkú loptu pred bránku, ktorú Brašeň dopravil do siete – 2:0. V 36. minúte po rohovom kope hlavičkoval vo výbornej príležitosti Kohút len tesne ľavej žrde. Potom vysunul Hudec kolmou loptou Brašena, no ten preváhal správny moment a zakončil len slabo do gólmana hostí. V 42. minúte zakombinovali Ševčík s Kohútom, ten poslal pekný center na Hudeca a domáci viedli už o tri góly – 3:0.

Druhý polčas už nebol taký atraktívny ako prvý, ale domáci naďalej boli vpredu nebezpeční. V 56. minúte s chuťou hrajúci Hudec našiel spätnou prihrávkou Ševčíka, no jeho strelu chytil brankár a následná dorážka Baláža trafila na čiare stojaceho obrancu Tornale. Prešla iba minúta, keď pri centri stiahol v pokutovom území jeden z hostí Ševčíka a rozhodca nariadil pokutový kop. Penaltu premenil Kohút a tak si k dvom asistenciám pripísal aj gól – 4:0. V 74. minúte prišiel opäť center Kohúta, lopta preletela k Hudecovi, žiaľ ten trafil len do gólmana Tornale. Po následnom rohu hlavičkoval Ševčík tesne nad brvno. V 82. minúte pridali Badínčania aj piaty gól. Po akcii striedajúcich hráčov a centri Kollára, Ďurta aj s prispením žrde poslal loptu do siete – 5:0. V 84. minúte mali domáci výhodu priameho kopu. Rozohral ho Kohút, lopta brankárovi vypadla a síce v ťažkej pozícii ale predsa ju hlavou poslal za čiaru Ševčík. Stanovil tak konečný výsledok na 6:0. Naše mužstvo tak natiahlo sériu zápasov, kde získalo aspoň bod na šesť zápasov.

ŠK Badín – FK Mesta Tornaľa 6:0 (3:0)

Góly: 22. a 84. Ševčík, 30. Brašeň, 42. Hudec, 57. Kohút (z 11m), 82. Ďurta. Rozhodoval: Janíček. ŽK: Medveď, Kohút – Farkas. Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Príbelce – Hriňová 3:1, Čierny Balog – Detva 7:1 a N. Baňa – Tisovec 0:2.

V dvanástom kole sa v sobotu 20. októbra o 14.00 hodine hrá veľký šláger kola a zároveň aj mestské derby, v ktorom druhé Rakytovce privítajú na svojom štadióne prvú Šalkovú. nedeľu 21. októbra o 14.00 hodine odohrá Badín svoj zápas v Detve a Medzibrod sa predstaví doma proti Čiernemu Balogu. Pôjde o súboj susedov v tabuľke.

1. Šalková 26b, 2. Rakytovce 25b, 3. Kováčová 24b, 4. Č. Balog 22b, 5. Medzibrod 22b, 6. S. Ďarmoty 17b, 7. Príbelce 17b, 8. Badín 16b, 9. Pliešovce 13b, 10. Hriňová 11b, 11. Tornaľa 11b, 12. Detva 6b, 13. Tisovec 4b, 14. N. Baňa 1b.

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook FK Rakytovce