1 /

V nedeľu bolo na programe jedenáste kolo v piatej futbalovej lige a v ňom sa hralo okresné derby v Sásovej. Tamojší druhý celok hostil jedenástu Hrochoť a nečakane prehral. Vedúce Podkonice zvládli domáci duel s Bacúchom, na svojom štadióne vyhrali aj Selce s treťou Banskou Štiavnicou. Jakub žiaľ nebodoval v Krupine, nestrelil gól a inkasoval dva.

Sásová privítala na svojom ihrisku Hrochoť (i v našej fotogalérii) a od úvodných minút to bol vyrovnaný futbal i napriek priepastnému rozdielu postavenia oboch tímov v tabuľke. Domáci zrejme nemali svoj deň, pretože sa nedostávali do gólových príležitostí. Viac ich mali Hrochoťania, ale nedokázali z nich vyťažiť úvodný gól. Najväčšiu šancu mal v 53. minúte hosťujúci Čambor, ocitol sa zoči – voči brankárovi Čavojovi, no koncovka mu nevyšla podľa predstáv. Domáci mohli otvoriť skóre po hodine hry z nebezpečnej situácie. Priamy kop z dvadsiatich metrov zahrával po faule na Stacha Gibala a len tesne minul ľavý horný roh Ruskovej svätyne. V 72. minúte mali priamy kop zo strany aj Hrochoťania a Prostredný poriadne natiahol gólmana Sásovej. Následná dorážka Maľu bola nepresná. Mrzieť ho to až tak nemuselo, pretože jeho spoluhráči dali gól do piatich minút. Prostredný z priameho kopu poslal do šestnástky ľahkú loptu, ktorá Čavojovi vypadla z rúk presne pred Baitara a ten už nemal problém skórovať – 0:1. Bystrické mužstvo tak razom muselo otvoriť hru a pykalo za to. Po brejkovej situácii unikal po pravej strane Maľa, brankár dobre vybehol, zasahoval nohou, ale lopta nezmenila smer, takže Maľa pokračoval ďalej a taktiež mal ľahkú prácu pred opustenou svätyňou súpera – 0:2. O dueli tak bolo rozhodnuté.

ŠK Sásová – ŠK Hrochoť 0:2 (0:0)

Góly: 77. Baitar, 82. Maľa. Rozhodoval: Sitár. ŽK: Stacho – Prostredný, Poničan, Zátroch. Diváci: 200.

Vedúce Podkonice privítali doma štvrtý Bacúch a začali zápas lepšie. V dvanástej minúte po rohovom kope Rusnáka hlavičkoval pred bránkou v skrumáži Lihan a odrazená lopta od hosťujúceho Langa skončila napokon v bránke – 1:0. Hra bola vyrovnaná, ale viac šancí mali Bacúšania. Iba zásluhou brankára Gašperana sa skóre nemenilo. Ten viackrát podržal tím aj dobrým vybehnutím. Líder súťaže menej strieľal a zväčša nepresne. Napriek tomu išiel do dvojgólového vedenia v druhom dejstve, o čo sa pričinil Martin Sedliak. Ten si urobil na šestnástke až troch hráčov súpera, dostal sa k bielemu bodu, odkiaľ pokoril Palidera strelou k žrdi. Hostia sa už na odpoveď nezmohli, naopak domáci sa dostali ešte do tlaku, v ktorom sa pekne uvoľnil Kostúrik, no prestrelil bránku.

FK Podkonice – FK 09 Bacúch 2:0 (1:0)

Góly: 12. Lang (vlastný), 72. Sedliak. Rozhodoval: Urda. ŽK: Tkáč (Podkonice). Diváci: 200.

Jakub hral v komornej atmosfére v Krupine, kde zavítalo na tamojší štadión iba 80 verných divákov. Tí v prvom polčase gól nevideli. Oba tímy šance nevyužili, čo mohlo mrzieť hlavne hostí. Tí totiž hneď po prestávke inkasovali, keď sa presadil v 48. minúte Slavomír Selecký. Bystrické mužstvo sa potom snažilo vyrovnať, ale domáci si počkali na svoju ďalšiu príležitosť a po hodine hry ju aj využili, konkrétne Kindernaj. Stav 2:0 sa už potom nemenil, takže súboj tabuľkových rivalov zvládla lepšie Krupina, ktorá Jakub preskočila.

MFK Strojár Krupina – TJ ŠK Sokol Jakub 2:0 (0:0)

Góly: 48. S. Selecký, 61. Kindernaj. Rozhodoval: Havran. ŽK: Valica, S. Selecký – Tužinský. Diváci: 80.

Selce hostili na svojom štadióne kvalitný celok z Banskej Štiavnice a dobre sa na tohto súpera pripravili. Skóre duelu otvoril v šestnástej minúte domáci Číž a vďaka nemu sa išlo na prestávku za stavu 1:0. Futbalisti spod Sitna zachytili úvod druhého polčasu. Už po dvoch minútach vyrovnali Ivanom Pastierom. Selčanov to však nerozhodilo z konceptu a v 57. minúte išli znovu do vedenia, keď sa presadil Kapičák. Tento futbalista pridal o pár sekúnd aj ďalší gól na 3:1, čo Štiavničanov vyviedlo z miery a už nedokázali nájsť účinnú odpoveď. Inkasovali napokon aj štvrtý gól. V závere si nedovolene v šestnástke počínal Kalíšek a nariadenú penaltu premenil brankár Faltáni. Škoda potom druhej žltej karty v predposlednej minúte, ktorú videl Smatana zo Seliec. Na vývoji sa však už nič nemenilo.

ŠK Selce – FK Sitno Banská Štiavica / TJ Baník Štiavnické Bane 4:1 (1:0)

Góly: 16. Číž, 57. a 58. Kapičák, 87. Faltáni (z 11m) – 47. I. Pastier. Rozhodoval: Riško. ŽK: Strečok, Smatana – M. Pastier, I. Pastier, Kalíšek, Chmelina. ČK: 89. Smatana (po 2ŽK). Diváci: 210.

Zostávajúce výsledky: Lieskovec – Bzovík 3:1, Prenčov – Ladomerská Vieska 3:1, Dobrá Niva – Lovča 1:3.

Najbližšie je na programe 12. kolo, v ktorom sa v sobotu 20. októbra o 14.00 hodine predstavia vedúce Podkonice v Ladomerskej Vieske. V nedeľu 21. októbra o 14.00 hodine sa hrá okresné derby Hrochoť – Jakub, ďalej Sásová privíta doma Lieskovec a Selce sa pokúsia bodovať v Lovči.

1. Podkonice 26b, 2. Sásová 23b, 3. B. Štiavnica 20b*, 4. Bacúch 19b, 5. Krupina 19b, 6. Jakub 18b, 7. Lieskovec 17b*, 8. Lovča 16b, 9. L. Vieska 15b, 10. Selce 14b, 11. Hrochoť 13b, 12. Bzovík 7b, 13. D. Niva 6b, 14. Prenčov 3b.